Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aob vooral blij met prikadvies voor de leerlingen

Aob vooral blij met prikadvies voor de leerlingen

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsbond AOb staat helemaal achter het advies van de Gezondheidsraad om gezonde tieners een prik tegen corona aan te bieden. De club is vooral blij voor de leerlingen, de onderwijskrachten worden immers al in een rap tempo geprikt. Wel is goede voorlichting aan jongeren van belang, aldus een woordvoerder.

Volgens de wet mogen kinderen vanaf 12 jaar uiteindelijk zelf bepalen of ze het coronavaccin willen of niet. "Je kunt jongeren niet opleggen om zich te laten vaccineren, het is aan henzelf om die keuze te maken", zegt de zegsman. "Maar daar moeten zij dan wel van op de hoogte zijn." Daarom moeten jongeren goed worden geïnformeerd over hun rechten en plichten, stelt de AOb. Die verantwoordelijkheid ligt volgens de bond niet bij scholen, maar bij de GGD's, overheid en ouders.

Ook nu is nog steeds voorzichtigheid geboden met corona, zegt de woordvoerder verder, wijzend op een recente uitbraak op een school in Goes waardoor een leerkracht op de ic belandde.

Meer uit Binnenland

Inspectie keurt kwart getest vuurwerk af, minder dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.

4 minuten geleden
Weeronline: kerst verloopt zonnig en koud

HOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.

1 uur geleden
Karremans graag opnieuw minister in volgend kabinet

DEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."

6 uur geleden
Opbrengst 3FM Serious Request nadert nu al recordhoogte

DEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

14 uur geleden
EOD maakte ruim 3400 explosieven onschadelijk, vaak uit oorlog

DEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.

17 uur geleden
Bestuurster Nunspeet was niet onder invloed van drugs of alcohol

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.

17 uur geleden
In 2025 beklommen 100.000 mensen de Domtoren en dat is een record

UTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.

18 uur geleden