AOb: onderwijspersoneel gaat staken na zomer
UTRECHT (ANP) - Personeel in het basis- en voortgezet onderwijs gaat na de zomer staken. Dat voorspelt althans voorzitter van de Algemene Onderwijsbond Tamar van Gelder. Reden om te gaan staken is het uitblijven van een loonbod dat de inflatie compenseert, geeft de AOb aan.
Onderwijsvakbonden, waaronder de AOb, willen 12 procent loonsverhoging in 2023. De AOb meldde eerder dat het Rijk geld biedt voor een loonsverhoging van hooguit 5 procent, lager dan de inflatie.
De looneis werd eerder door vakbond CNV Onderwijs, de AOb, FNV Overheid en FvOv neergelegd in een ultimatum dat vrijdag verliep. Ook toen al dreigden de bonden dat als het kabinet niet akkoord gaat met de looneis, na de zomervakantie collectieve acties en stakingen zullen volgen.
Loonstijging
De AOb meldt vrijdagavond dat het kabinet in een brief heeft laten weten niet over te gaan tot "het nog verder verhogen van de cao-ruimte", zo citeert de bond op de site. "Dat wordt staken na de zomer", zegt Van Gelder in datzelfde bericht.
Buiten het onderwijs stijgen de lonen op dit moment vaak mee met de inflatie, zegt AOb-bestuurder Thijs Roovers. "Dan mogen de lonen in het onderwijs niet achterblijven. We hebben de afgelopen jaren heel hard gestreden voor een eerlijk salaris, en dat heeft vorig jaar eindelijk resultaat opgeleverd. De salarissen in het primair onderwijs zijn toen verhoogd - de achterstand van tientallen jaren is toen ingelopen. Dat moeten we ons dit jaar niet meteen weer laten afpakken."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
4 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
10 uur geleden