AOb: onderwijspersoneel gaat staken na zomer
UTRECHT (ANP) - Personeel in het basis- en voortgezet onderwijs gaat na de zomer staken. Dat voorspelt althans voorzitter van de Algemene Onderwijsbond Tamar van Gelder. Reden om te gaan staken is het uitblijven van een loonbod dat de inflatie compenseert, geeft de AOb aan.
Onderwijsvakbonden, waaronder de AOb, willen 12 procent loonsverhoging in 2023. De AOb meldde eerder dat het Rijk geld biedt voor een loonsverhoging van hooguit 5 procent, lager dan de inflatie.
De looneis werd eerder door vakbond CNV Onderwijs, de AOb, FNV Overheid en FvOv neergelegd in een ultimatum dat vrijdag verliep. Ook toen al dreigden de bonden dat als het kabinet niet akkoord gaat met de looneis, na de zomervakantie collectieve acties en stakingen zullen volgen.
Loonstijging
De AOb meldt vrijdagavond dat het kabinet in een brief heeft laten weten niet over te gaan tot "het nog verder verhogen van de cao-ruimte", zo citeert de bond op de site. "Dat wordt staken na de zomer", zegt Van Gelder in datzelfde bericht.
Buiten het onderwijs stijgen de lonen op dit moment vaak mee met de inflatie, zegt AOb-bestuurder Thijs Roovers. "Dan mogen de lonen in het onderwijs niet achterblijven. We hebben de afgelopen jaren heel hard gestreden voor een eerlijk salaris, en dat heeft vorig jaar eindelijk resultaat opgeleverd. De salarissen in het primair onderwijs zijn toen verhoogd - de achterstand van tientallen jaren is toen ingelopen. Dat moeten we ons dit jaar niet meteen weer laten afpakken."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De angst om iets fout te doen bij het reanimeren blijkt voor mensen de grootste drempel om zich aan te melden voor burgerhulpverlening, blijkt uit onderzoek in opdracht van de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.
2 uur geledenWOERDEN (ANP) - In de buurt van Woerden is een trein ontruimd nadat er brand was geconstateerd. Volgens NS staan zo'n 120 gestrande reizigers in een weiland naast het traject tussen Utrecht en Rotterdam. De brandweer is ter plaatse en het vuur in de trein is uit. Niemand raakte gewond.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.
13 uur geledenNICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.
16 uur geleden