AOb: onderwijspersoneel gaat staken na zomer
UTRECHT (ANP) - Personeel in het basis- en voortgezet onderwijs gaat na de zomer staken. Dat voorspelt althans voorzitter van de Algemene Onderwijsbond Tamar van Gelder. Reden om te gaan staken is het uitblijven van een loonbod dat de inflatie compenseert, geeft de AOb aan.
Onderwijsvakbonden, waaronder de AOb, willen 12 procent loonsverhoging in 2023. De AOb meldde eerder dat het Rijk geld biedt voor een loonsverhoging van hooguit 5 procent, lager dan de inflatie.
De looneis werd eerder door vakbond CNV Onderwijs, de AOb, FNV Overheid en FvOv neergelegd in een ultimatum dat vrijdag verliep. Ook toen al dreigden de bonden dat als het kabinet niet akkoord gaat met de looneis, na de zomervakantie collectieve acties en stakingen zullen volgen.
Loonstijging
De AOb meldt vrijdagavond dat het kabinet in een brief heeft laten weten niet over te gaan tot "het nog verder verhogen van de cao-ruimte", zo citeert de bond op de site. "Dat wordt staken na de zomer", zegt Van Gelder in datzelfde bericht.
Buiten het onderwijs stijgen de lonen op dit moment vaak mee met de inflatie, zegt AOb-bestuurder Thijs Roovers. "Dan mogen de lonen in het onderwijs niet achterblijven. We hebben de afgelopen jaren heel hard gestreden voor een eerlijk salaris, en dat heeft vorig jaar eindelijk resultaat opgeleverd. De salarissen in het primair onderwijs zijn toen verhoogd - de achterstand van tientallen jaren is toen ingelopen. Dat moeten we ons dit jaar niet meteen weer laten afpakken."
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.
46 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.
3 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
4 uur geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
4 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
4 uur geleden