ANWB ziet al veel vakantiedrukte op wegen in Europa
DEN HAAG (ANP) - De ANWB ziet zaterdag al veel vakantiedrukte op wegen in Europa. Volgens een woordvoerder is onder meer in Frankrijk en Duitsland sprake van veel vertraging.
Op de A7 in Frankrijk tussen Lyon en Marseille loopt het verkeer zeker een uur vertraging op door de drukte op de weg. Op de A3 in Duitsland zijn veel werkzaamheden waardoor mensen zo'n 1,5 uur langer onderweg zijn.
In Oostenrijk en Zwitserland staan veel files op de wegen richting Italië. De wachttijd bij de Zwitserse Gotthardtunnel is zaterdagmiddag opgelopen tot meer dan honderd minuten. Op de A11 in Oostenrijk staat zaterdagmiddag een file van zeker 9 kilometer richting de grens met Slovenië. Weggebruikers doen daar 1,5 uur langer over hun reis.
Overlast door neerslag
In Oostenrijk zijn door noodweer ook meerdere lokale wegen afgesloten, waardoor het verkeer moet omrijden. Volgens de woordvoerder is de situatie "zoals te verwachten valt" op de onder Nederlandse vakantiegangers populaire wegen richting het zuiden.
In de regio midden is vrijdag de zomervakantie begonnen. In de regio zuid begon de vakantie al een week eerder. In het noorden van het land moeten scholieren nog wachten tot komende vrijdag.
Meer uit Binnenland
ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
51 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
54 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.
5 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
6 uur geleden