ANWB ziet al veel vakantiedrukte op wegen in Europa
DEN HAAG (ANP) - De ANWB ziet zaterdag al veel vakantiedrukte op wegen in Europa. Volgens een woordvoerder is onder meer in Frankrijk en Duitsland sprake van veel vertraging.
Op de A7 in Frankrijk tussen Lyon en Marseille loopt het verkeer zeker een uur vertraging op door de drukte op de weg. Op de A3 in Duitsland zijn veel werkzaamheden waardoor mensen zo'n 1,5 uur langer onderweg zijn.
In Oostenrijk en Zwitserland staan veel files op de wegen richting Italië. De wachttijd bij de Zwitserse Gotthardtunnel is zaterdagmiddag opgelopen tot meer dan honderd minuten. Op de A11 in Oostenrijk staat zaterdagmiddag een file van zeker 9 kilometer richting de grens met Slovenië. Weggebruikers doen daar 1,5 uur langer over hun reis.
Overlast door neerslag
In Oostenrijk zijn door noodweer ook meerdere lokale wegen afgesloten, waardoor het verkeer moet omrijden. Volgens de woordvoerder is de situatie "zoals te verwachten valt" op de onder Nederlandse vakantiegangers populaire wegen richting het zuiden.
In de regio midden is vrijdag de zomervakantie begonnen. In de regio zuid begon de vakantie al een week eerder. In het noorden van het land moeten scholieren nog wachten tot komende vrijdag.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.
10 uur geledenRITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.
13 uur geledenVREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
15 uur geleden