
ANWB waarschuwt voor zware spits dinsdagochtend om onstuimig weer
DEN HAAG (ANP) - Weggebruikers die dinsdagochtend de weg op gaan moeten rekening houden met een "zware spits", zo waarschuwt de ANWB. Dit komt doordat er dan "zeer onstuimig" weer wordt verwacht.
Mensen krijgen tijdens de ochtendspits te maken met veel regen in combinatie met zware windstoten. Met lagere snelheden en langere files tot gevolg, aldus de ANWB. Tussen 08.00 uur en 08.30 uur verwacht de bond ruim 800 kilometer file.
Langs de kust van Zeeland en Zuid-Holland geldt vanaf 01.00 uur tot dinsdagochtend 10.00 uur code geel om zware windstoten. Deze hebben een snelheid van 75 tot 80 kilometer per uur, meldt het KNMI. Het weerinstituut laat weten dat er plaatselijk hinder is voor verkeer en er kans op schade bestaat door afgebroken takken of voorwerpen die omwaaien.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n 250 mensen voerden donderdag actie bij de Tweede Kamer, waar een Gaza-debat plaatsvond. De demonstranten willen dat de Nederlandse politiek in actie komt tegen het geweld in de Gazastrook.
6 uur geledenDE N HAAG (ANP) - Nederland moet kinderen met ernstige verwondingen die uit Gaza zijn geëvacueerd zorg bieden. Egypte kan de zorgdruk niet aan en dus zou het kabinet zorgverleners die kant op moeten sturen. Ook zou het kabinet open moeten staan om kinderen in Nederland te behandelen. Dat stelt Save the Children, die Den Haag vraagt om in actie te komen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder grote belangstelling is donderdagmiddag iets na 13.30 uur het kort geding begonnen over het voortbestaan van voetbalclub Vitesse. De KNVB heeft de proflicentie van de Arnhemse club ingetrokken. Vitesse vecht in een kort geding de gevolgde procedure aan. De uitspraak volgt vrijdagmiddag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA wil dat Nederland zich aansluit bij diplomatieke stappen van andere landen richting een erkenning van Palestina. Tweede Kamerlid Derk Boswijk noemt die stap in een notitie een "gerechtvaardigd diplomatiek instrument om het vredesproces opnieuw in beweging te brengen".
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdagavond een man aangehouden voor openlijke geweldpleging rond de wedstrijd tussen Feyenoord en de Turkse club Fenerbahçe in De Kuip, zegt een woordvoerster na berichtgeving van het AD en omroep Rijnmond. Een groepje mensen gooide een paal op andere mensen. Twee mensen raakten daarbij lichtgewond. De politie hield nog elf anderen aan.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie is sinds donderdag 12.00 uur weer via e-mail te bereiken. Grote bestanden kunnen niet gemaild worden, meldt het OM donderdag. In een bericht op de website vraagt het OM "externe partijen om terughoudendheid in het aantal e-mails dat ze naar het OM versturen".
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man uit Uithoorn is veroordeeld tot 240 uur taakstraf omdat hij met zijn bedrijf illegaal plasticafval exporteerde naar landen in Azië en Afrika, vaak met slechte afvalverwerking. Zijn vrouw kreeg een taakstraf van 60 uur voor witwassen, meldde milieuopsporingsdienst ILT-IOD donderdag.
13 uur geleden