ANWB waarschuwt voor verkeersdrukte op Europese wegen
DEN HAAG (ANP) - Vakantiegangers die dit weekeinde de Europese wegen op gaan, moeten rekening houden met grote verkeersdrukte. Daarvoor waarschuwt de ANWB.
Miljoenen mensen zijn dit weekeinde op weg naar hun vakantiebestemming of keren juist terug. Het verwachte zomerweer zorgt er daarnaast voor dat veel dagjesmensen de weg op gaan. Volgens de ANWB moet vrijdag in Nederland al rekening worden gehouden met veel verkeer en oponthoud, vooral richting de kust en waterrijke gebieden.
In het weekeinde wordt ook op verschillende plaatsen aan de weg gewerkt. Op de A1 Apeldoorn - Hengelo, de A10 de Ringweg Amsterdam en op de A16 bij het Terbregseplein is de kans op vertraging groot.
Terugkerend vakantieverkeer
In Frankrijk bereidt de verkeerspolitie zich voor op de tweede zwarte zaterdag. Die dag begint naar verwachting rond 06.00 uur met files op de A6/A7, de Autoroute du Soleil. Iets later zal het verkeer ook vastlopen op de A10 tussen Parijs en Tours en bij Poitiers richting Bordeaux.
In Duitsland zullen weggebruikers te maken krijgen met zowel vertrekkend als terugkerend vakantieverkeer. Op de A7 Hamburg-Deense grens zal het in beide richtingen erg druk worden met kans op urenlang filerijden. In het zuiden loopt het verkeer vast op de wegen rond Stuttgart, Neurenberg en München (A3, A8, A9). Op veel plaatsen in Duitsland wordt aan de weg gewerkt.
Een ander knelpunt in Europa is de route door Oostenrijk naar Slovenië. Op de A10 tussen Salzburg en Villach en op de A11 voor de Karawankentunnel wordt zaterdag in beide richtingen gewaarschuwd voor enkele uren wachttijd. In Zwitserland zal de wachttijd aan beide kanten van de St. Gotthardtunnel (A2) oplopen tot meer dan een uur.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de strafzaak tegen oud-advocaat Inez Weski. Het OM zegt "zeer tevreden" te zijn over het feit dat de rechtbank vrijwel al het door justitie ingebrachte bewijs heeft overgenomen en dat zij "het handelen van de verdachte in zeer krachtige bewoordingen heeft afgekeurd".
36 minuten geledenARNHEM (ANP) - Tegenstanders van de komst van de Amerikaanse rapper Ye gaan zaterdag demonstreren bij het GelreDome in Arnhem. Zo zegt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) "zeker met protestborden" aanwezig te zullen zijn, laat directeur Naomi Mestrum weten.
50 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich ernstige zorgen over het welzijn van de asielzoekers op het voorterrein in Ter Apel. "Voor de zoveelste keer in ruim twee weken zitten vandaag mensen in het gras, en weten ze niet waar ze vanavond terechtkunnen. Zo kunnen we in Nederland toch niet met mensen omgaan?", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Dit kan zo niet langer."
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die worden verdacht van de ernstige mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven de komende negentig dagen in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Groningen bepaald, meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Betrokken organisaties schoten tekort bij een verwarde man die vorig jaar de 11-jarige Sohani in Nieuwegein doodstak, stellen de Inspectie Justitie en Veiligheid (Inspectie JenV) en Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De verdachte Hamzah L. verkeerde op dat moment in een psychose en heeft van de rechter onlangs tbs met dwangverpleging opgelegd gekregen. De inspecties oordelen dat de zorg aan hem ondermaats was en veiligheidsrisico's verkeerd werden ingeschat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dichter, schrijver en filosoof Lieke Marsman is op 35-jarige leeftijd overleden. Uitgeverij Pluim maakte donderdag bekend dat ze een dag eerder is gestorven aan een zeldzame vorm van kanker.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft in een groot onderzoek naar seksueel misbruik van vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan vier verdachten aangehouden. Vier anderen zijn geïdentificeerd, maar zitten op het moment niet vast. "De verdenkingen tegen de mannen lopen uiteen. Zo hebben zij deelgenomen aan een besloten groep waarin illegaal verkregen beelden van gedrogeerde slachtoffers werden gedeeld", laat de politie weten.
5 uur geleden