Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB waarschuwt voor verkeersdrukte op Europese wegen

ANWB waarschuwt voor verkeersdrukte op Europese wegen

DEN HAAG (ANP) - Vakantiegangers die dit weekeinde de Europese wegen op gaan, moeten rekening houden met grote verkeersdrukte. Daarvoor waarschuwt de ANWB.

Miljoenen mensen zijn dit weekeinde op weg naar hun vakantiebestemming of keren juist terug. Het verwachte zomerweer zorgt er daarnaast voor dat veel dagjesmensen de weg op gaan. Volgens de ANWB moet vrijdag in Nederland al rekening worden gehouden met veel verkeer en oponthoud, vooral richting de kust en waterrijke gebieden.

In het weekeinde wordt ook op verschillende plaatsen aan de weg gewerkt. Op de A1 Apeldoorn - Hengelo, de A10 de Ringweg Amsterdam en op de A16 bij het Terbregseplein is de kans op vertraging groot.

Terugkerend vakantieverkeer

In Frankrijk bereidt de verkeerspolitie zich voor op de tweede zwarte zaterdag. Die dag begint naar verwachting rond 06.00 uur met files op de A6/A7, de Autoroute du Soleil. Iets later zal het verkeer ook vastlopen op de A10 tussen Parijs en Tours en bij Poitiers richting Bordeaux.

In Duitsland zullen weggebruikers te maken krijgen met zowel vertrekkend als terugkerend vakantieverkeer. Op de A7 Hamburg-Deense grens zal het in beide richtingen erg druk worden met kans op urenlang filerijden. In het zuiden loopt het verkeer vast op de wegen rond Stuttgart, Neurenberg en München (A3, A8, A9). Op veel plaatsen in Duitsland wordt aan de weg gewerkt.

Een ander knelpunt in Europa is de route door Oostenrijk naar Slovenië. Op de A10 tussen Salzburg en Villach en op de A11 voor de Karawankentunnel wordt zaterdag in beide richtingen gewaarschuwd voor enkele uren wachttijd. In Zwitserland zal de wachttijd aan beide kanten van de St. Gotthardtunnel (A2) oplopen tot meer dan een uur.

Meer uit Binnenland

Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

20 minuten geleden
Holocaustmuseum werkt niet mee aan bezoek Ye

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).

31 minuten geleden
Protest bij GelreDome tegen komst rapper Ye

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.

1 uur geleden
Geen noodpaspoorten afgegeven door storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.

2 uur geleden
Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

6 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

10 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

11 uur geleden