ANWB waarschuwt voor verkeersdrukte op Europese wegen
DEN HAAG (ANP) - Vakantiegangers die dit weekeinde de Europese wegen op gaan, moeten rekening houden met grote verkeersdrukte. Daarvoor waarschuwt de ANWB.
Miljoenen mensen zijn dit weekeinde op weg naar hun vakantiebestemming of keren juist terug. Het verwachte zomerweer zorgt er daarnaast voor dat veel dagjesmensen de weg op gaan. Volgens de ANWB moet vrijdag in Nederland al rekening worden gehouden met veel verkeer en oponthoud, vooral richting de kust en waterrijke gebieden.
In het weekeinde wordt ook op verschillende plaatsen aan de weg gewerkt. Op de A1 Apeldoorn - Hengelo, de A10 de Ringweg Amsterdam en op de A16 bij het Terbregseplein is de kans op vertraging groot.
Terugkerend vakantieverkeer
In Frankrijk bereidt de verkeerspolitie zich voor op de tweede zwarte zaterdag. Die dag begint naar verwachting rond 06.00 uur met files op de A6/A7, de Autoroute du Soleil. Iets later zal het verkeer ook vastlopen op de A10 tussen Parijs en Tours en bij Poitiers richting Bordeaux.
In Duitsland zullen weggebruikers te maken krijgen met zowel vertrekkend als terugkerend vakantieverkeer. Op de A7 Hamburg-Deense grens zal het in beide richtingen erg druk worden met kans op urenlang filerijden. In het zuiden loopt het verkeer vast op de wegen rond Stuttgart, Neurenberg en München (A3, A8, A9). Op veel plaatsen in Duitsland wordt aan de weg gewerkt.
Een ander knelpunt in Europa is de route door Oostenrijk naar Slovenië. Op de A10 tussen Salzburg en Villach en op de A11 voor de Karawankentunnel wordt zaterdag in beide richtingen gewaarschuwd voor enkele uren wachttijd. In Zwitserland zal de wachttijd aan beide kanten van de St. Gotthardtunnel (A2) oplopen tot meer dan een uur.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
10 uur geleden