Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB: vrijdag drukker op de weg door vakantiegangers regio Midden

ANWB: vrijdag drukker op de weg door vakantiegangers regio Midden

DEN HAAG (ANP) - De ANWB rekent niet op een massale uittocht als regio Midden dit weekend als laatste op vakantie gaat, maar verwacht wel dat het vrijdag drukker wordt op de weg. Op de wegen richting het oosten en zuiden zullen volgens de toeristenbond vrijdag al vroeg in de middag files ontstaan.

Het verkeer zal waarschijnlijk vastlopen op de A1 tussen Apeldoorn en Hengelo, onder meer omdat er bij Deventer aan de weg wordt gewerkt. Ook op de Afsluitdijk wordt het dringen vanwege wegwerkzaamheden aan de Noord-Hollandse kant. Daarnaast verwacht de ANWB dat veel mensen vrijdagmiddag de auto zullen pakken richting Friesland en Zeeland.

Rijkswaterstaat sluit dit weekend een aantal snelwegen vanwege werkzaamheden. Zo wordt bij Amsterdam de A8 afgesloten van Assendelft tot aan knooppunt Zaandam. Ook de A4 tussen Zoeterwoude en Den Haag gaat dicht.

Vakantie in eigen land

Door de uitbraak van het nieuwe coronavirus zullen veel minder mensen naar het buitenland gaan dan voorgaande jaren, verwacht een woordvoerder van ANWB. Toch wordt het drukker op de wegen van grote vakantielanden als Frankrijk en Duitsland. Dat komt vooral omdat daar veel mensen op vakantie gaan in eigen land.

In Duitsland zullen zaterdag vooral veel vakantiegangers op weg zijn naar het noorden en zuiden. In Frankrijk wordt het druk op de wegen in de richting naar het westen en zuiden van het land. De toeristenbond verwacht zaterdag een piek tussen 11.00 en 15.00 uur.

Karawankentunnel

Vakantiegangers moeten bij Oostenrijk rekening houden met oponthoud bij de Karawankentunnel (A11) aan de grens van Slovenië. Hier zijn grenscontroles en werkzaamheden. Bij de Zwitserse St. Gotthardtunnel (A2) richting Italië zullen reizigers volgens de ANWB ruim een uur vertraging oplopen.

Het duurt nog een paar weken voor de drukste vakantieweekends komen. De ANWB en de internationale verkeersdiensten verwachten de grootste drukte op zaterdag 1 en 8 augustus.

Meer uit Binnenland

Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

7 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

8 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

10 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

15 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

17 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

21 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden