Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB: vrijdag drukker op de weg door vakantiegangers regio Midden

ANWB: vrijdag drukker op de weg door vakantiegangers regio Midden

DEN HAAG (ANP) - De ANWB rekent niet op een massale uittocht als regio Midden dit weekend als laatste op vakantie gaat, maar verwacht wel dat het vrijdag drukker wordt op de weg. Op de wegen richting het oosten en zuiden zullen volgens de toeristenbond vrijdag al vroeg in de middag files ontstaan.

Het verkeer zal waarschijnlijk vastlopen op de A1 tussen Apeldoorn en Hengelo, onder meer omdat er bij Deventer aan de weg wordt gewerkt. Ook op de Afsluitdijk wordt het dringen vanwege wegwerkzaamheden aan de Noord-Hollandse kant. Daarnaast verwacht de ANWB dat veel mensen vrijdagmiddag de auto zullen pakken richting Friesland en Zeeland.

Rijkswaterstaat sluit dit weekend een aantal snelwegen vanwege werkzaamheden. Zo wordt bij Amsterdam de A8 afgesloten van Assendelft tot aan knooppunt Zaandam. Ook de A4 tussen Zoeterwoude en Den Haag gaat dicht.

Vakantie in eigen land

Door de uitbraak van het nieuwe coronavirus zullen veel minder mensen naar het buitenland gaan dan voorgaande jaren, verwacht een woordvoerder van ANWB. Toch wordt het drukker op de wegen van grote vakantielanden als Frankrijk en Duitsland. Dat komt vooral omdat daar veel mensen op vakantie gaan in eigen land.

In Duitsland zullen zaterdag vooral veel vakantiegangers op weg zijn naar het noorden en zuiden. In Frankrijk wordt het druk op de wegen in de richting naar het westen en zuiden van het land. De toeristenbond verwacht zaterdag een piek tussen 11.00 en 15.00 uur.

Karawankentunnel

Vakantiegangers moeten bij Oostenrijk rekening houden met oponthoud bij de Karawankentunnel (A11) aan de grens van Slovenië. Hier zijn grenscontroles en werkzaamheden. Bij de Zwitserse St. Gotthardtunnel (A2) richting Italië zullen reizigers volgens de ANWB ruim een uur vertraging oplopen.

Het duurt nog een paar weken voor de drukste vakantieweekends komen. De ANWB en de internationale verkeersdiensten verwachten de grootste drukte op zaterdag 1 en 8 augustus.

Meer uit Binnenland

ANWB: andere keuzes meivakantie door onrust in de wereld

DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.

8 minuten geleden
NFI: cannabis en amfetamine meest aangetroffen drugs in verkeer

DEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).

12 minuten geleden
PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

2 uur geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

2 uur geleden
Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

8 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

9 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

13 uur geleden