ANWB: vrijdag drukker op de weg door vakantiegangers regio Midden
DEN HAAG (ANP) - De ANWB rekent niet op een massale uittocht als regio Midden dit weekend als laatste op vakantie gaat, maar verwacht wel dat het vrijdag drukker wordt op de weg. Op de wegen richting het oosten en zuiden zullen volgens de toeristenbond vrijdag al vroeg in de middag files ontstaan.
Het verkeer zal waarschijnlijk vastlopen op de A1 tussen Apeldoorn en Hengelo, onder meer omdat er bij Deventer aan de weg wordt gewerkt. Ook op de Afsluitdijk wordt het dringen vanwege wegwerkzaamheden aan de Noord-Hollandse kant. Daarnaast verwacht de ANWB dat veel mensen vrijdagmiddag de auto zullen pakken richting Friesland en Zeeland.
Rijkswaterstaat sluit dit weekend een aantal snelwegen vanwege werkzaamheden. Zo wordt bij Amsterdam de A8 afgesloten van Assendelft tot aan knooppunt Zaandam. Ook de A4 tussen Zoeterwoude en Den Haag gaat dicht.
Vakantie in eigen land
Door de uitbraak van het nieuwe coronavirus zullen veel minder mensen naar het buitenland gaan dan voorgaande jaren, verwacht een woordvoerder van ANWB. Toch wordt het drukker op de wegen van grote vakantielanden als Frankrijk en Duitsland. Dat komt vooral omdat daar veel mensen op vakantie gaan in eigen land.
In Duitsland zullen zaterdag vooral veel vakantiegangers op weg zijn naar het noorden en zuiden. In Frankrijk wordt het druk op de wegen in de richting naar het westen en zuiden van het land. De toeristenbond verwacht zaterdag een piek tussen 11.00 en 15.00 uur.
Karawankentunnel
Vakantiegangers moeten bij Oostenrijk rekening houden met oponthoud bij de Karawankentunnel (A11) aan de grens van Slovenië. Hier zijn grenscontroles en werkzaamheden. Bij de Zwitserse St. Gotthardtunnel (A2) richting Italië zullen reizigers volgens de ANWB ruim een uur vertraging oplopen.
Het duurt nog een paar weken voor de drukste vakantieweekends komen. De ANWB en de internationale verkeersdiensten verwachten de grootste drukte op zaterdag 1 en 8 augustus.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
1 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
7 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
10 uur geleden