Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB vreest voor lek bij persoonsgegevens klanten

ANWB vreest voor lek bij persoonsgegevens klanten

UTRECHT (ANP) - De ANWB vreest dat er persoonsgegevens van zijn klanten zijn gestolen bij een cyberaanval. De toeristenbond heeft daarom een waarschuwingsmail gestuurd, ook naar mensen die in het verleden lid zijn geweest van de ANWB, om alert te zijn op verdachte e-mails met opvallende afzenders en bijlagen.

In het bericht stelt de ANWB dat de systemen van het incassobureau Trust Krediet Beheer B.V. (TKB) getroffen zijn door zogenoemde "versleutelsoftware". Dat incassobureau wordt door de ANWB ingeschakeld wanneer leden en klanten een betalingsachterstand hebben. Bij de aanval zouden contact- en factuurgegevens onleesbaar zijn gemaakt.

De ANWB zegt de Autoriteit Persoonsgegevens op de hoogte te hebben gebracht van het incident, en drukt zijn leden op het hart verdachte e-mails te verwijderen.

Ook is de bond intussen gestopt met het delen van gegevens met TKB. Het incassobureau heeft aangifte gedaan bij de politie.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht Amsterdam tankt in Frans-Guyana om brandstoftekort

PARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.

5 minuten geleden
Ruim honderd asielzoekers van Ter Apel naar Groningen

GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.

2 uur geleden
Premier Jetten sluit samenwerking met Markuszower niet uit

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.

2 uur geleden
Studenten hbo en wo tevreden over opleiding en docenten

UTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten EnquĂȘte (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.

2 uur geleden
Burgers vinden klimaatbeleid oneerlijk en willen minder bijdragen

DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."

2 uur geleden
ANWB ook 's avonds nog druk met pechgevallen door hitte

UTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.

3 uur geleden
Groningen biedt opnieuw nachtopvang aan asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.

9 uur geleden