Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB voorspelt grote drukte op Europese wegen komend weekend

ANWB voorspelt grote drukte op Europese wegen komend weekend

DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht grote verkeersdrukte op de Europese wegen komend weekend, omdat miljoenen vakantiegangers naar hun bestemming reizen of juist naar huis terugkeren. Vooral op zaterdag zal het naar verwachting druk zijn. Reizigers kunnen dan ook te maken krijgen met langere reistijden, meldt de bond.

Vrijdagochtend wordt het volgens de ANWB al drukker op de Franse snelwegen. Zaterdag kunnen de eerste files te ontstaan rond Parijs en op de A6/A7, beter bekend als de Route du Soleil. Ook bij onder meer de Mont Blanc-tunnel in de N205, op de grens met Italië, worden lange wachttijden verwacht. Verkeersdrukte is ook voor Italië voorspeld, vooral op zaterdag op de A14 tussen Bologna en Rimini.

Ook in het noorden en zuiden van Duitsland zal het naar verwachting drukker worden. Zo meldt de Duitse reisorganisatie ADAC dat er onder andere veel automobilisten op weg gaan naar Italië en Kroatië. Ook zorgen meer dan achthonderd wegwerkzaamheden voor hinder. Vermoedelijke knelpunten zijn onder andere de A3, van Passau tot het Oostenrijkse Suben, en de A5 rond Karlsruhe.

Gotthardtunnel

Verder kan men op de wegen in Oostenrijk op veel verkeersdrukte rekenen, waaronder op de A10/A11, tussen Salzburg, Villach en de Sloveense grens. In Zwitserland moet op de A2 voor de Gotthardtunnel het hele komende weekend rekening worden gehouden met files.

Tot slot wordt ook in Spanje grote drukte verwacht komende zaterdag, zowel noord- als zuidwaarts. Mensen die de grootste verkeersdrukte willen vermijden kunnen volgens de ANWB het beste pas zaterdag na 10.00 uur vanuit Nederland vertrekken, of op zondag reizen.

Meer uit Binnenland

Man krijgt cel voor plannen aanslag op Songfestival in Rotterdam

LUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media.

3 minuten geleden
Utrecht wil met gebiedsplan natuur, bouwers en boeren helpen

UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft een uitgebreid pakket maatregelen opgesteld voor de komende tien jaar in het landelijk gebied. Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) is het weer op gang brengen van de vergunningverlening. Daarnaast wil de provincie met de maatregelen werken aan natuurherstel, de kwaliteit van bodem en water verbeteren en de boeren weer perspectief bieden.

17 minuten geleden
Vermist meisje uit Tilburg is terecht en 'in goede gezondheid'

TILBURG (ANP) - Het 15-jarige meisje uit Tilburg dat vermist was, is terecht. De politie meldt dat ze "in goede gezondheid" is gevonden.

43 minuten geleden
Wetenschappers willen bescherming betrouwbare klimaatinformatie

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.

1 uur geleden
Zeer grote brand in pand in het centrum van Delft

DELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiëplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.

2 uur geleden
Negen aanhoudingen bij demonstratie Universiteit Leiden

LEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.

11 uur geleden
Ruim 1500 mensen brengen laatste groet aan René Karst

HOOGEVEEN (ANP) - Ruim 1500 fans en andere belangstellenden hebben woensdagmiddag in Theater De Tamboer in Hoogeveen afscheid genomen van de overleden volkszanger René Karst. Dat laat theaterdirecteur Pieter-Bas Rebers weten aan het ANP. Hij zegt onder de indruk te zijn van de hoge opkomst. Voor het podium, waar de kist van de zanger staat, is een groot eerbetoon ontstaan met honderden bloemen en kaartjes.

14 uur geleden