ANWB voorspelt grote drukte op Europese wegen komend weekend
DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht grote verkeersdrukte op de Europese wegen komend weekend, omdat miljoenen vakantiegangers naar hun bestemming reizen of juist naar huis terugkeren. Vooral op zaterdag zal het naar verwachting druk zijn. Reizigers kunnen dan ook te maken krijgen met langere reistijden, meldt de bond.
Vrijdagochtend wordt het volgens de ANWB al drukker op de Franse snelwegen. Zaterdag kunnen de eerste files te ontstaan rond Parijs en op de A6/A7, beter bekend als de Route du Soleil. Ook bij onder meer de Mont Blanc-tunnel in de N205, op de grens met Italië, worden lange wachttijden verwacht. Verkeersdrukte is ook voor Italië voorspeld, vooral op zaterdag op de A14 tussen Bologna en Rimini.
Ook in het noorden en zuiden van Duitsland zal het naar verwachting drukker worden. Zo meldt de Duitse reisorganisatie ADAC dat er onder andere veel automobilisten op weg gaan naar Italië en Kroatië. Ook zorgen meer dan achthonderd wegwerkzaamheden voor hinder. Vermoedelijke knelpunten zijn onder andere de A3, van Passau tot het Oostenrijkse Suben, en de A5 rond Karlsruhe.
Gotthardtunnel
Verder kan men op de wegen in Oostenrijk op veel verkeersdrukte rekenen, waaronder op de A10/A11, tussen Salzburg, Villach en de Sloveense grens. In Zwitserland moet op de A2 voor de Gotthardtunnel het hele komende weekend rekening worden gehouden met files.
Tot slot wordt ook in Spanje grote drukte verwacht komende zaterdag, zowel noord- als zuidwaarts. Mensen die de grootste verkeersdrukte willen vermijden kunnen volgens de ANWB het beste pas zaterdag na 10.00 uur vanuit Nederland vertrekken, of op zondag reizen.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
23 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
25 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
1 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.
4 uur geleden