ANWB verwacht weer vroege avondspits vanwege wedstrijd Oranje
DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht dinsdag wederom een vroegere avondspits omdat Nederland om 16.00 uur op het WK voetbal speelt tegen Qatar. Hoe laat de spits precies op gang komt, kon de woordvoerder niet zeggen.
Tijdens de dinsdagavondspits is het vaak, naast de donderdagavondspits, het drukst op de Nederlandse wegen, geeft de woordvoerder aan. Volgens hem werken op die dagen onder meer de minste mensen thuis. Wel zal het piekmoment door de wedstrijd van Oranje eerder zijn in vergelijking met een reguliere dinsdagavond.
Ook verwacht de ANWB dat sommige mensen het eerste deel van de wedstrijd bijvoorbeeld op kantoor zullen volgen. Maar dat zal een piek in de drukte op de wegen niet voorkomen.
Vorige week maandag kwam de avondspits ook iets eerder op gang dan gemiddeld, vermoedelijk vanwege de voetbalwedstrijd van Oranje tegen Senegal die om 17.00 uur begon. Vrijdag was het flink drukker voordat de wedstrijd van Nederland tegen Ecuador begon. Op het hoogtepunt stonden er meer dan 110 files met een totale lengte van 630 kilometer.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
3 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
8 uur geleden