ANWB verwacht weer vroege avondspits vanwege wedstrijd Oranje
DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht dinsdag wederom een vroegere avondspits omdat Nederland om 16.00 uur op het WK voetbal speelt tegen Qatar. Hoe laat de spits precies op gang komt, kon de woordvoerder niet zeggen.
Tijdens de dinsdagavondspits is het vaak, naast de donderdagavondspits, het drukst op de Nederlandse wegen, geeft de woordvoerder aan. Volgens hem werken op die dagen onder meer de minste mensen thuis. Wel zal het piekmoment door de wedstrijd van Oranje eerder zijn in vergelijking met een reguliere dinsdagavond.
Ook verwacht de ANWB dat sommige mensen het eerste deel van de wedstrijd bijvoorbeeld op kantoor zullen volgen. Maar dat zal een piek in de drukte op de wegen niet voorkomen.
Vorige week maandag kwam de avondspits ook iets eerder op gang dan gemiddeld, vermoedelijk vanwege de voetbalwedstrijd van Oranje tegen Senegal die om 17.00 uur begon. Vrijdag was het flink drukker voordat de wedstrijd van Nederland tegen Ecuador begon. Op het hoogtepunt stonden er meer dan 110 files met een totale lengte van 630 kilometer.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
1 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
10 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
19 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
23 uur geleden