ANWB verwacht komende dagen veel drukte op wegen naar Dortmund
DORTMUND (ANP) - Automobilisten moeten dinsdag en woensdag opnieuw rekening houden met drukte op de wegen richting Dortmund, door het EK voetbal. Nederland speelt woensdagavond in Dortmund de halve finale tegen Engeland.
Vooral woensdag, op de wedstrijddag zelf, verwacht de ANWB veel verkeer op de wegen richting de grens met Duitsland. De grootste drukte wordt verwacht op de A12 van Arnhem richting de Duitse grens. In de aanloop naar de kwartfinale afgelopen zaterdag hadden automobilisten daar te maken met een vertraging van een uur. Ook tussen Venlo en de Duitse grens verwacht de ANWB veel drukte.
"Het EK gaat steeds meer leven nu Nederland zo ver is gekomen", zegt een woordvoerder van de ANWB. "Daar komt bij dat de wedstrijd vlakbij is". De KNVB liet zondag weten te rekenen op 75.000 tot 80.000 Nederlanders die naar Dortmund afreizen.
Volgens de woordvoerder is het bovendien mogelijk dat ook supporters van Engeland en de andere halvefinalisten Frankrijk en Spanje via Nederland naar Duitsland rijden.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - In Dokkum en de Friese dorpen in de buurt zijn al veel festiviteiten in het weekend vóór Koningsdag, wanneer de koninklijke familie op bezoek komt. Dinsdag is een groot deel van het programma bekendgemaakt. Er zijn optredens van onder meer de Bankzitters, Kris Kross, Kraantje Pappie en Miss Montreal, en er is een speciaal geschreven koningslied.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu bijna een miljoen mensen op de vlucht zijn geslagen, stijgen de noden in Libanon "razendsnel". Dat zegt Benoit de Gryse, directeur van Stichting Vluchteling, vanuit Beiroet. De Gryse vertrok afgelopen zondag naar de hoofdstad van Libanon om te onderzoeken hoe zijn stichting het beste hulp kan bieden en om aandacht te vragen voor het menselijk lijden.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen neemt maatregelen om het aantal vogels en vleermuizen dat in aanraking komt met kleine windturbines te verminderen. Groningen kijkt onder meer of het mogelijk is de turbines in de maand augustus 's nachts stil te zetten.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.
6 uur geleden