ANWB verwacht komende dagen veel drukte op wegen naar Dortmund
DORTMUND (ANP) - Automobilisten moeten dinsdag en woensdag opnieuw rekening houden met drukte op de wegen richting Dortmund, door het EK voetbal. Nederland speelt woensdagavond in Dortmund de halve finale tegen Engeland.
Vooral woensdag, op de wedstrijddag zelf, verwacht de ANWB veel verkeer op de wegen richting de grens met Duitsland. De grootste drukte wordt verwacht op de A12 van Arnhem richting de Duitse grens. In de aanloop naar de kwartfinale afgelopen zaterdag hadden automobilisten daar te maken met een vertraging van een uur. Ook tussen Venlo en de Duitse grens verwacht de ANWB veel drukte.
"Het EK gaat steeds meer leven nu Nederland zo ver is gekomen", zegt een woordvoerder van de ANWB. "Daar komt bij dat de wedstrijd vlakbij is". De KNVB liet zondag weten te rekenen op 75.000 tot 80.000 Nederlanders die naar Dortmund afreizen.
Volgens de woordvoerder is het bovendien mogelijk dat ook supporters van Engeland en de andere halvefinalisten Frankrijk en Spanje via Nederland naar Duitsland rijden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
27 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
15 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
16 uur geleden