ANWB verwacht grotere verkeersdrukte door staking bij ProRail
DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht woensdag in de Randstad grotere verkeersdrukte en langere files door de staking bij ProRail. Daardoor rijden in Noord-Holland en delen van Utrecht en Flevoland tussen 06.00 uur en 09.00 uur geen treinen. Ook het treinverkeer tussen Leiden, Schiphol en Haarlem ligt stil.
"Er zullen ongetwijfeld veel mensen zijn die zeker niet met de trein gaan reizen morgen, en er ook niet op gokken dat de trein morgenmiddag wel rijdt", zegt een woordvoerder van ANWB Verkeersinformatie.
Een weg waar het erg druk kan worden is bijvoorbeeld de A9, die dwars door Noord-Holland loopt. "Die is sowieso altijd heel druk, mensen uit Alkmaar zullen ook de auto pakken", aldus de ANWB-woordvoerder. "Of de A7 vanuit Hoorn en Purmerend, daar wonen ook heel veel forenzen. Die zullen nu ook de auto pakken."
Woensdagochtendspits
Volgens de ANWB verloopt de woensdagochtendspits doorgaans wat rustiger, in vergelijking met bijvoorbeeld dinsdag of donderdag. Gemiddeld staat er op woensdagochtend zo'n 400 kilometer file.
De ANWB adviseert weggebruikers om vroeg te vertrekken en de actuele verkeerssituatie goed in de gaten te houden.
Ondernemersorganisatie VNO-NCW West, de regionale tak waaronder de hoofdstad valt, verwacht geen grote problemen voor het bedrijfsleven door de staking. Volgens een woordvoerder is woensdag doorgaans een rustigere dag dan maandag en dinsdag. Daarnaast kiezen veel bedrijven ervoor om medewerkers bij dit soort gebeurtenissen thuis te laten werken.
Meer uit Binnenland
KYIV (ANP) - Tijdens een ontmoeting met president Volodymyr Zelensky zaterdag in Kyiv hebben ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) gesproken over het versterken van de luchtafweer. Oekraïense steden en de energie-infrastructuur worden dagelijks onder vuur genomen door de Russen met raketten en drones.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor Naomi Mestrum, directeur van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), was de vraag niet óf, maar wanneer de Israëlisch-Amerikaanse aanval op Iran zou plaatsvinden. "In Israël was men daar al een paar weken mee bezig. Het land is al een tijdje in opperste staat van paraatheid."
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Iraniërs verzamelen zich zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur op het Malieveld in Den Haag. Dat gebeurt naar aanleiding van de recente aanvallen op het land door Israël en de Verenigde Staten en na de aanhoudende gewelddadigheden en executies van het regime tegen het eigen volk. De Iraanse Nastaran Beik Pourian is ook onderweg en wil "de stem van de Iraanse mensen" laten horen.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
5 uur geleden