ANWB verwacht grotere verkeersdrukte door staking bij ProRail
DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht woensdag in de Randstad grotere verkeersdrukte en langere files door de staking bij ProRail. Daardoor rijden in Noord-Holland en delen van Utrecht en Flevoland tussen 06.00 uur en 09.00 uur geen treinen. Ook het treinverkeer tussen Leiden, Schiphol en Haarlem ligt stil.
"Er zullen ongetwijfeld veel mensen zijn die zeker niet met de trein gaan reizen morgen, en er ook niet op gokken dat de trein morgenmiddag wel rijdt", zegt een woordvoerder van ANWB Verkeersinformatie.
Een weg waar het erg druk kan worden is bijvoorbeeld de A9, die dwars door Noord-Holland loopt. "Die is sowieso altijd heel druk, mensen uit Alkmaar zullen ook de auto pakken", aldus de ANWB-woordvoerder. "Of de A7 vanuit Hoorn en Purmerend, daar wonen ook heel veel forenzen. Die zullen nu ook de auto pakken."
Woensdagochtendspits
Volgens de ANWB verloopt de woensdagochtendspits doorgaans wat rustiger, in vergelijking met bijvoorbeeld dinsdag of donderdag. Gemiddeld staat er op woensdagochtend zo'n 400 kilometer file.
De ANWB adviseert weggebruikers om vroeg te vertrekken en de actuele verkeerssituatie goed in de gaten te houden.
Ondernemersorganisatie VNO-NCW West, de regionale tak waaronder de hoofdstad valt, verwacht geen grote problemen voor het bedrijfsleven door de staking. Volgens een woordvoerder is woensdag doorgaans een rustigere dag dan maandag en dinsdag. Daarnaast kiezen veel bedrijven ervoor om medewerkers bij dit soort gebeurtenissen thuis te laten werken.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.
4 minuten geledenNOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.
2 uur geledenVENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.
4 uur geledenDOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).
5 uur geleden