ANWB verwacht druk verkeersweekend
DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht komend weekend veel vakantiefiles. Vooral op wegen in Duitsland en Frankrijk wordt het zaterdag druk. Ook op de Nederlandse wegen moeten weggebruikers vrijdagmiddag en zaterdag rekening houden met flinke drukte, omdat veel Nederlanders dit jaar op vakantie gaan in eigen land.
In ons land ontstaan naar verwachting de eerste files op vrijdagochtend, en die verkeersdrukte houdt tot het eind van de middag aan. Op zaterdag verwacht de ANWB opnieuw files. Vooral op de wegen in het oosten en zuiden van het land kan flinke vertraging ontstaan. Het verkeer zal waarschijnlijk vastlopen op de A1 tussen Hengelo en Amersfoort. Ook op de Afsluitdijk wordt het dringen vanwege wegwerkzaamheden. Daarnaast verwacht de ANWB dat het druk wordt op de A12 tussen Utrecht en de Duitse grens en de wegen in Zeeland.
In Duitsland is het extra druk door het begin van de vakanties in Beieren. Op de wegen naar het noorden komt met name het verkeer rond Hamburg stil te staan. Nederlanders die naar het zuiden van Duitsland reizen krijgen het advies niet via de A61 tussen Venlo en Karlsruhe te rijden, omdat deze weg dicht is vanwege werkzaamheden tot half augustus.
Frankrijk
In Frankrijk wordt het druk op de wegen in de richting naar het westen en zuiden van het land. De toeristenbond verwacht zaterdag een piek tussen 11.00 en 15.00 uur. Vakantiegangers moeten bij Oostenrijk rekening houden met oponthoud bij de Karawankentunnel (A11) aan de grens van Slovenië. Hier zijn grenscontroles en werkzaamheden. Bij de Zwitserse St. Gotthardtunnel (A2) richting Italië kunnen reizigers ook rekenen op vertraging.
Het duurt nog even voor de drukste vakantieweekends komen. De ANWB en de internationale verkeersdiensten verwachten de grootste drukte op zaterdag 1 en 8 augustus.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker vijf gemeenten komen volgende week onder toezicht van de overheid te staan, omdat ze te weinig doen voor de opvang van asielzoekers. De gemeenten Best in Noord-Brabant, Dantumadiel in Friesland, Neder-Betuwe en West Betuwe in Gelderland en Roerdalen in Limburg hebben bekendgemaakt dat ze op de lijst staan. Asielminister Bart van den Brink brengt maandag het volledige overzicht naar buiten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt zeven agenten voor hun rol tijdens de arrestatie van een 32-jarige man op vrijdag 9 juni 2023 in Rotterdam. De man overleed nadat hij werd getaserd en vervolgens langdurig in bedwang werd gehouden tijdens een aanhouding. De zaak tegen een achtste agent is geseponeerd, meldt het OM donderdag.
3 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi laat dit weekend minder mensen toe tijdens de Halloween Fright Nights. Dat zegt een woordvoerder namens het pretpark. Vorig weekend ontstonden er vechtpartijen tussen bezoekers en moest de mobiele eenheid worden ingezet om de orde te herstellen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse raad lijkt een meerderheid te zijn om de opvang van statushouders op het schip de Silja te beëindigen. Onlangs kwamen nieuwe wantoestanden op het schip naar buiten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse VN-klimaattop, die volgende maand in Antalya wordt gehouden, draait deze keer niet zozeer om onderhandelingen over grootse nieuwe klimaatdoelen. De vraag hoe bestaande doelen waargemaakt kunnen worden, staat veel meer voorop, zeggen experts, diplomaten en waarnemers.
4 uur geleden