ANWB verwacht dat topdrukte door kou tot vrijdag aanhoudt
DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht dat de topdrukte bij de Wegenwacht als gevolg van de kou tot en met vrijdag aanhoudt. Tot die tijd zijn extra wegenwachten op de weg om de vele pechmeldingen aan te kunnen. Ook woensdag is het een hele drukke dag voor de Wegenwacht. Tot 11.30 uur kwamen er zo'n 2900 meldingen binnen van pechgevallen.
De meeste problemen komen door kapotte en lege accu's, waardoor auto's niet starten. Maar de ANWB moet ook uitrukken voor vastgevroren sloten, remmen en portieren.
Trainingen en cursussen gaan niet door om meer wegenwachten op de weg te hebben, zegt een woordvoerster. Ook is medewerkers gevraagd hun vrije dagen op te offeren.
Langere wachttijden
Dinsdag kreeg de Wegenwacht rond de 7600 meldingen en de woordvoerster verwacht dat het ook woensdag weer die kant op gaat. Op een normale dinsdag en woensdag zijn er zo'n 3500 tot 4000 pechgevallen.
Door de drukte moeten automobilisten rekening houden met langere wachttijden dan gebruikelijk, waarschuwt de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij OceanWide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.
37 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.
55 minuten geledenZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in een ziekenhuis in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID) zag in 2025 de ernst van dierenverwaarlozingszaken toenemen. "Het is nu het derde jaar op rij dat we een toename in de ernst van meldingen over honden en katten signaleren", aldus het hoofd van de inspectie, Gabor van Straten.
2 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Twee opvarenden van het cruiseschip Hondius bij wie het hantavirus is vastgesteld, zijn besmet met de zogenoemde Andesvariant. Dat meldt het Zuid-Afrikaanse ministerie van Volksgezondheid. Die specifieke variant kan bij nauw contact worden overgebracht van mens op mens, voegt het ministerie eraan toe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr en columnist Martin Sommer zijn met drie anderen genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs. Dat heeft jurylid en JA21-voorman Joost Eerdmans woensdag bekendgemaakt op de 24e sterfdag van de naamgever van de prijs. Het is de twaalfde keer dat de prijs voor opiniemakers, bestuurders of politici die volgens de organisatie strijden voor het vrije woord, wordt uitgereikt.
3 uur geleden