ANWB: verkeer loopt behoorlijk vast op omleidingsroutes A2
UTRECHT (ANP) - De omleidingsroutes die zijn ingesteld door de afsluiting van de A2 staan vrijdag rond 16.30 uur behoorlijk vast, meldt een woordvoerder van de ANWB. Onder meer op de A4 en A27 is er forse vertraging.
Op de A2, die van knooppunt Oudenrijn tot knooppunt Everdingen dicht is door werkzaamheden, rijdt verkeer vanaf Amsterdam uiteindelijk een fuik in, vanaf waar mensen de A12 op moeten, zegt de woordvoerder van de ANWB. "Daar valt de vertraging enigszins mee, maar de omleidingsroutes staan behoorlijk vast."
Op de A4 van Amsterdam naar Den Haag moeten mensen rekening houden met een vertraging van veertig minuten en op de A27 vanaf Hilversum is het langzaam rijden tot aan Houten, wat zorgt voor een uur vertraging.
Drie kwartier vertraging
Veel mensen rijden volgens de zegsman ook naar het oosten over de A12, waarna ze bij Veenendaal over de N233 binnendoor willen rijden. Daar is de vertraging tot aan Rhenen drie kwartier. Verkeersdeelnemers nemen deze route om de A50 te omzeilen, waar de vertraging van noord naar zuid bij elkaar een kleine veertig minuten is, aldus de woordvoerder.
"Het loopt vast op alle noord-zuidroutes. Die zijn overbelast doordat de A2 niet beschikbaar is", vertelt de zegsman.
Ook lokaal staat het volgens hem vast. In Utrecht en Nieuwegein moeten mensen rekening houden met een vertraging van minstens een kwartier tot een halfuur. "Dat komt door mensen die binnendoor bij de A27 proberen te komen. Maar de A27 staat ook vast, dus loopt het op lokale wegen ook vast."
Meer uit Binnenland
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
14 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
16 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
16 uur geleden