ANWB: stekkerauto breekt door in 2020
DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's breken volgend jaar door bij particulieren. Stekkerauto's kunnen steeds langer blijven rijden op een volle batterij. Bovendien wordt het prijsverschil met benzine- en dieselauto's kleiner en komt er een aanschafsubsidie. Dat meldt de ANWB in zijn jaarlijkse Elektrisch Rijden-monitor.
Ruim de helft van de Nederlanders overwoog in 2018 om op termijn een elektrische auto aan te schaffen, zo komt naar voren uit onderzoek dat marktonderzoeker Blauw uitvoerde voor de ANWB. Volgens de onderzoekers zien veel mensen hier uiteindelijk toch vanaf, vooral vanwege de hoge aanschafprijs.
De ANWB verwacht dat hier volgend jaar verandering in komt. De interesse in elektrisch rijden neemt volgens hetzelfde onderzoek toe, als Nederlanders te horen krijgen dat er volgend jaar een aanschafsubsidie komt. Hier kan volgens de autovereniging nog veel gewonnen worden. Veel mensen weten helemaal niet dat die subsidie er komt en dat er bovendien geen motorrijtuigenbelasting hoeft te worden betaald voor elektrische auto's.
Daarnaast komen er steeds meer volledig elektrische auto's op de markt, die ook steeds betaalbaarder worden. Ook de goedkope modellen kunnen steeds verder rijden op een volle batterij.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.
23 minuten geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
3 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
14 uur geleden