
ANWB schrapt coronabeperkingen voor reisverzekering
DEN HAAG (ANP) - Het verzekeringsbedrijf van de ANWB heft alle coronagerelateerde beperkingen voor zijn reisverzekeringen op. Reizigers die afreizen naar gebieden met een oranje of rood reisadvies zijn voortaan ook verzekerd voor onvoorziene kosten als zij tijdens de reis corona krijgen of in quarantaine moeten.
Met het versoepelen van de voorwaarden breekt de ANWB naar eigen zeggen met de algemene lijn in reisverzekeringsland. De aanpassing geldt wel alleen voor de reisverzekering. De beperkingen blijven voorlopig wel van kracht op de annuleringsverzekering. Dat betekent dat een corona-uitbraak op de plaats van bestemming geen geldige annuleringsreden is.
De ANWB is niet de enige verzekeringspartij die de voorwaarden aanpast. Eerder deze maand kondigde Allianz bijvoorbeeld al aan dat medische kosten vanwege besmetting met corona meeverzekerd waren. Deze dekking geldt ook in gebieden die vanwege de pandemie nog een oranje reisadvies hebben. De dekking geldt alleen niet als het gebied waar je verblijft de kleurcode rood heeft.
Reisbrancheorganisatie ANVR vindt het een goede zaak dat verzekeraars zorgen voor meer dekking, laat een woordvoerster weten. Dat maakt het namelijk makkelijker voor mensen die graag op vakantie willen. Daarbij speelt ook mee dat reisorganisaties de laatste tijd reizen zijn gaan aanbieden naar gebieden die op de kaart met reisadviezen van de overheid nog oranje gekleurd zijn. De ANVR raadt mensen aan altijd eerst goed hun polisvoorwaarden te checken, zodat ze weten wat bij hun verzekering wel en niet is meeverzekerd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden maandag een stap terug na de beursrally van vrijdag. De stemming werd gedrukt door zorgen onder sommige aandelenhandelaren over het tempo van renteverlagingen door de Federal Reserve dit jaar. Vrijdag gingen de beurzen hard omhoog nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat een renteverlaging in september waarschijnlijk is.
21 minuten geledenFORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk klaagt Apple en OpenAI aan omdat ChatGPT op iPhones wordt bevoordeeld en concurrentie wordt tegengewerkt. Zijn bedrijven X en xAI eisen miljarden dollars aan schadevergoeding in de aanklacht die maandag is ingediend bij de federale rechtbank in Fort Worth, Texas.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak ging maandag alle aandacht uit naar de overname van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick. Het concern wordt overgenomen door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper. Daarmee is een bedrag van 15,7 miljard euro gemoeid, ofwel 31,85 euro per aandeel. JDE Peet's eindigde met een koerswinst van 17,3 procent, goed voor de eerste plaats in de MidKap.
4 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP) - De miljardairsfamilie Pinault overweegt om zijn Duitse sportartikelenmerk Puma van de hand te doen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Puma gaf vorige maand een stevige winstwaarschuwing, onder meer door afzwakkende verkopen, en verloor in één jaar ongeveer de helft van zijn beurswaarde.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.
9 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Northern Lights-project voor de opslag van CO2 heeft de eerste hoeveelheden koolstofdioxide ontvangen en opgeslagen. Dat meldt het samenwerkingsproject van de olie- en gasconcerns Shell, Equinor en TotalEnergies maandag. Het gaat om afgevangen CO2 die via een industrieel proces vloeibaar wordt gemaakt en daarna permanent ondergronds wordt opgeslagen.
10 uur geleden