ANWB pleit voor behoud van snelle bergers tegen files
DEN HAAG (ANP) - De ANWB wil dat de locaties waar bergers paraat staan om snel bij ongevallen te zijn, worden behouden. De twintig zogenoemde stand-by locaties voor bergers werden in 2019 in het leven geroepen bij "filegevoelige plekken", bijvoorbeeld langs punten waar veel ongelukken gebeuren, zodat bergers snel ter plaatse konden zijn om de weg vrij te maken na een ongeval. Hiermee moesten files sneller worden opgelost. Maar in april wordt deze tijdelijke maatregel stopgezet, zo wordt bevestigd na berichtgeving van De Telegraaf.
Een woordvoerder laat weten dat de ANWB "positieve effecten op de doorstroming en de verkeersveiligheid" heeft gezien. "Nu de coronamaatregelen zijn opgeheven zien we dat het meteen weer drukker wordt op de wegen. Daarnaast wordt er de komende jaren veel onderhoud gepleegd aan het wegennet in Nederland. Dat zal grote impact hebben op de beschikbare capaciteit."
Een woordvoerder van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat laat weten dat de budgetten op een andere manier ingezet gaan worden. Zo worden spitsstroken sneller opengesteld en zijn verkeerslichten "op belangrijke ontsluitingswegen" afgestemd op de omgeving. De ANWB hoopt dat het besluit om met de stand-by locaties te stoppen wordt heroverwogen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
3 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
10 uur geleden