
ANWB pleit voor behoud van snelle bergers tegen files
DEN HAAG (ANP) - De ANWB wil dat de locaties waar bergers paraat staan om snel bij ongevallen te zijn, worden behouden. De twintig zogenoemde stand-by locaties voor bergers werden in 2019 in het leven geroepen bij "filegevoelige plekken", bijvoorbeeld langs punten waar veel ongelukken gebeuren, zodat bergers snel ter plaatse konden zijn om de weg vrij te maken na een ongeval. Hiermee moesten files sneller worden opgelost. Maar in april wordt deze tijdelijke maatregel stopgezet, zo wordt bevestigd na berichtgeving van De Telegraaf.
Een woordvoerder laat weten dat de ANWB "positieve effecten op de doorstroming en de verkeersveiligheid" heeft gezien. "Nu de coronamaatregelen zijn opgeheven zien we dat het meteen weer drukker wordt op de wegen. Daarnaast wordt er de komende jaren veel onderhoud gepleegd aan het wegennet in Nederland. Dat zal grote impact hebben op de beschikbare capaciteit."
Een woordvoerder van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat laat weten dat de budgetten op een andere manier ingezet gaan worden. Zo worden spitsstroken sneller opengesteld en zijn verkeerslichten "op belangrijke ontsluitingswegen" afgestemd op de omgeving. De ANWB hoopt dat het besluit om met de stand-by locaties te stoppen wordt heroverwogen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De voormalig advocaat van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi ontkent "met kracht" zich schuldig te hebben gemaakt aan enig misdrijf, "laat staan aan deelname aan een criminele organisatie en/of het naar buiten brengen van berichten met criminele lading". Dat laat de advocaat van Vito Shukrula vrijdag namens hem weten.
26 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een vrouw gaf vrijdagochtend in een vliegtuig op Eindhoven Airport aan dat zij een bom in haar ruimbagage had, maar er bleek niets in haar tas te zitten. Dat bevestigt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van Omroep Brabant. De vrouw is opgepakt voor de valse bommelding. Het vliegveld was door het incident kort dicht.
2 uur geledenPOELDIJK (ANP) - Rond de Zuid-Hollandse plaatsen Schipluiden, Den Hoorn, Delft en Wateringen is vrijdagochtend rond 07.30 uur een stroomstoring ontstaan, meldt Westland Infra. Volgens de energiebeheerder lijkt de oorzaak een aardfout te zijn, wat betekent dat er stroom buiten de kabels loopt. De storing duurt naar verwachting drie uur, aldus Westland Infra.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski wilde na haar eerste dagen in voorarrest niet worden overgeplaatst naar een andere gevangenis, zegt OM-baas Rinus Otte in een interview tegen De Telegraaf. Eerder schreef Weski in haar boek dat het tijdens haar verblijf in de ondergrondse bunker in Kamp Zeist voelde alsof ze "levend begraven" was.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie geeft vrijdagochtend in de rechtbank in Assen een toelichting op de stand van zaken in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum in Assen op 25 januari. Twee verdachten staan terecht tijdens deze eerste openbare zitting in de internationaal geruchtmakende zaak. De buit is nog altijd zoek.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in Den Haag zouden tijdens de NAVO-top eind juni gratis gebruik moeten kunnen maken van bijvoorbeeld bus en tram. Het kabinet moet regelen dat het openbaar vervoer tijdelijk kosteloos beschikbaar is "als gebaar naar Hagenaars", vindt de Haagse gemeenteraad unaniem. De partijen willen dat er daarom een verzoek naar de overheid gaat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het aan de gemeenteraad van Den Haag ligt, worden beelden van de jongeren die vorige week deelnamen aan rellen in Scheveningen zo snel mogelijk online gezet. De meeste fracties steunden in een raadsvergadering donderdagavond een motie daarvoor. Ze willen dat burgemeester Jan van Zanen bij het Openbaar Ministerie en de politie aandringt op publicatie van de beelden.
11 uur geleden