ANWB: nog steeds topdrukte, wachttijd langer dan normaal
DEN HAAG (ANP) - Het is op de tweede dag van de vorst nog steeds "topdrukte" bij de Wegenwacht van de pechhulpdienst ANWB. Tot 15.30 uur dinsdagmiddag registreerde de ANWB zo'n 5000 pechmeldingen. De drukte zal naar verwachting rond 17.00 uur nog verder toenemen, aldus de woordvoerster.
De bezetting is opgeschroefd sinds de vorst inzette, meldde de ANWB eerder. "Het is alle zeilen bijzetten. De collega's hebben de handen vol. Zolang als de vorst aanhoudt schalen we op", zegt de woordvoerster.
De ANWB verwacht dat met de avondpiek van het aantal pechmeldingen door de kou het totaal aantal meldingen dinsdag op zo'n 7500 uit zal komen. Dat evenaart het aantal pechmeldingen van maandag.
Langere wachttijden
Automobilisten blijven last houden van kapotte en lege accu's, net als vastgevroren remmen, deuren en sloten.
Automobilisten die stilstaan met pech moeten rekening houden met langere wachttijden dan normaal. Een inschatting van de extra wachttijd kon de woordvoerster niet geven.
Voor woensdag verwacht de ANWB verspreid over de dag tussen de 6000 en 7000 pechmeldingen te krijgen door de vrieskou, aldus de zegsvrouw.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
6 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
9 uur geleden