ANWB: nog steeds topdrukte, wachttijd langer dan normaal
DEN HAAG (ANP) - Het is op de tweede dag van de vorst nog steeds "topdrukte" bij de Wegenwacht van de pechhulpdienst ANWB. Tot 15.30 uur dinsdagmiddag registreerde de ANWB zo'n 5000 pechmeldingen. De drukte zal naar verwachting rond 17.00 uur nog verder toenemen, aldus de woordvoerster.
De bezetting is opgeschroefd sinds de vorst inzette, meldde de ANWB eerder. "Het is alle zeilen bijzetten. De collega's hebben de handen vol. Zolang als de vorst aanhoudt schalen we op", zegt de woordvoerster.
De ANWB verwacht dat met de avondpiek van het aantal pechmeldingen door de kou het totaal aantal meldingen dinsdag op zo'n 7500 uit zal komen. Dat evenaart het aantal pechmeldingen van maandag.
Langere wachttijden
Automobilisten blijven last houden van kapotte en lege accu's, net als vastgevroren remmen, deuren en sloten.
Automobilisten die stilstaan met pech moeten rekening houden met langere wachttijden dan normaal. Een inschatting van de extra wachttijd kon de woordvoerster niet geven.
Voor woensdag verwacht de ANWB verspreid over de dag tussen de 6000 en 7000 pechmeldingen te krijgen door de vrieskou, aldus de zegsvrouw.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
7 uur geledenBREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Gemeenten in Brabant waarschuwen carnavalsvierders zaterdag voor de kou. Mensen moeten zich warm aankleden, zeggen ze. De eerste carnavalsdag op vrijdag verliep volgens Breda "gezellig en veilig". Het weer blijft een "aandachtspunt", aldus de gemeente. Tilburg en Den Bosch geven dezelfde waarschuwing. Het advies is laagjes kleding te dragen tijdens de koude nachten.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.
16 uur geleden