ANWB: nog steeds topdrukte, wachttijd langer dan normaal
DEN HAAG (ANP) - Het is op de tweede dag van de vorst nog steeds "topdrukte" bij de Wegenwacht van de pechhulpdienst ANWB. Tot 15.30 uur dinsdagmiddag registreerde de ANWB zo'n 5000 pechmeldingen. De drukte zal naar verwachting rond 17.00 uur nog verder toenemen, aldus de woordvoerster.
De bezetting is opgeschroefd sinds de vorst inzette, meldde de ANWB eerder. "Het is alle zeilen bijzetten. De collega's hebben de handen vol. Zolang als de vorst aanhoudt schalen we op", zegt de woordvoerster.
De ANWB verwacht dat met de avondpiek van het aantal pechmeldingen door de kou het totaal aantal meldingen dinsdag op zo'n 7500 uit zal komen. Dat evenaart het aantal pechmeldingen van maandag.
Langere wachttijden
Automobilisten blijven last houden van kapotte en lege accu's, net als vastgevroren remmen, deuren en sloten.
Automobilisten die stilstaan met pech moeten rekening houden met langere wachttijden dan normaal. Een inschatting van de extra wachttijd kon de woordvoerster niet geven.
Voor woensdag verwacht de ANWB verspreid over de dag tussen de 6000 en 7000 pechmeldingen te krijgen door de vrieskou, aldus de zegsvrouw.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
5 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
6 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.
9 uur geleden