ANWB: nog geen meldingen van vakantiegangers in Frankrijk
DEN HAAG (ANP) - Bij de ANWB zijn nog geen meldingen binnengekomen van vakantiegangers die in Frankrijk in de problemen zijn gekomen vanwege de rellen in verschillende steden in het land. Ook heeft de alarmcentrale in Lyon nog geen hulpvragen ontvangen van Nederlanders daar.
De ANWB adviseert mensen die naar Frankrijk op vakantie gaan om de auto in een bewaakte parkeergarage te zetten. "Zet de auto niet langs de stoep in de stad. Bij rellen kan die in brand gestoken worden", zegt een woordvoerster. Ook wordt vakantiegangers aangeraden om de veiligheidsmaatregelen die in een bepaalde stad of streek gelden in de gaten te houden. In diverse grote steden geldt het advies om vanwege de onrust in Frankrijk na 20.00 uur niet de straat op te gaan.
Vrijdag begint de zomervakantie voor scholen in het midden van het land. De ANWB zegt de situatie in Frankrijk nauwlettend in de gaten te houden.
Reisadvies Frankrijk
Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies naar Frankrijk vooralsnog niet aangepast. Wel wordt op de website melding gemaakt van de protesten. "Vermijd ’s avonds buitenwijken van grote Franse steden en volg het lokale nieuws", luidt het advies.
De rellen in Frankrijk ontstonden nadat een tiener van Algerijnse afkomst werd doodgeschoten door een politieagent toen hij probeerde weg te rijden bij een verkeerscontrole. Dat leidt al meerdere dagen tot hevige onlusten in verschillende Franse steden, vooral 's nachts. De veelal jonge betogers beschuldigen de politie van racisme.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
19 uur geleden