ANWB: nog geen meldingen van vakantiegangers in Frankrijk
DEN HAAG (ANP) - Bij de ANWB zijn nog geen meldingen binnengekomen van vakantiegangers die in Frankrijk in de problemen zijn gekomen vanwege de rellen in verschillende steden in het land. Ook heeft de alarmcentrale in Lyon nog geen hulpvragen ontvangen van Nederlanders daar.
De ANWB adviseert mensen die naar Frankrijk op vakantie gaan om de auto in een bewaakte parkeergarage te zetten. "Zet de auto niet langs de stoep in de stad. Bij rellen kan die in brand gestoken worden", zegt een woordvoerster. Ook wordt vakantiegangers aangeraden om de veiligheidsmaatregelen die in een bepaalde stad of streek gelden in de gaten te houden. In diverse grote steden geldt het advies om vanwege de onrust in Frankrijk na 20.00 uur niet de straat op te gaan.
Vrijdag begint de zomervakantie voor scholen in het midden van het land. De ANWB zegt de situatie in Frankrijk nauwlettend in de gaten te houden.
Reisadvies Frankrijk
Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies naar Frankrijk vooralsnog niet aangepast. Wel wordt op de website melding gemaakt van de protesten. "Vermijd ’s avonds buitenwijken van grote Franse steden en volg het lokale nieuws", luidt het advies.
De rellen in Frankrijk ontstonden nadat een tiener van Algerijnse afkomst werd doodgeschoten door een politieagent toen hij probeerde weg te rijden bij een verkeerscontrole. Dat leidt al meerdere dagen tot hevige onlusten in verschillende Franse steden, vooral 's nachts. De veelal jonge betogers beschuldigen de politie van racisme.
Meer uit Binnenland
HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
3 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
5 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
7 uur geleden