Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB: kwart kinderen heeft fietslampen niet aan in het donker

ANWB: kwart kinderen heeft fietslampen niet aan in het donker

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de kinderen zet in het donker niet de fietsverlichting aan. Ook ouders fietsen lang niet altijd met verlichting. Dat constateert de ANWB, die dinsdagavond de nieuwe fietsverlichtingscampagne aftrapt.

Samen met de politie, de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond en oud-hockeyinternational Naomi van As roept de ANWB iedereen op 'tags' op de grond te zetten, een merkteken in verf dat je eraan herinnert je licht aan te zetten als je erover heen rijdt. Op de site van de ANWB is een pakketje aan te vragen met milieuvriendelijke spuitkrijt en een sjabloon. Ook de 3000 wijkagenten in het land doen mee.

Uit een proef blijkt dat niet 4 op de 10, maar 6 op de 10 fietsers de fietsverlichting aanzetten na het zien van zo'n merkteken op straat. Goedwerkende fietslichten verkleinen de kans op een aanrijding met 20 procent, becijfert de verkeersdienst.

De hockeybond doet mee omdat veel kinderen ook in het donker naar de sportclub fietsen. Directeur Erik Gerritsen van de KNHB: "Met de aangescherpte coronamaatregelen verwachten we dat dit aantal zal toenemen omdat publiek tijdelijk niet is toegestaan en ouders daardoor niet naar de training of wedstrijd van hun kinderen kunnen kijken." Naomi van As: "Samen sporten juich ik toe, maar veilig naar de sportclub gaan is net zo belangrijk. Kleine moeite om je lamp even aan te doen, toch?"

Uit het ANWB-onderzoek (1500 kinderen en 1500 ouders) blijkt dat slechts twee derde van de ondervraagde kinderen met een werkend voor- of achterlicht fietst. Het vervangen van lege batterijen is vaak de grootste drempel.

Meer uit Binnenland

Kroongetuigen kunnen voorwaardelijke straf krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.

43 minuten geleden
Jetten noemt brand bij synagoge Rotterdam verschrikkelijk

DEN HAAG (ANP) - "Het is vooral verschrikkelijk dat dit is gebeurd en het heeft weer tot heel veel angstgevoelens geleid bij de joodse gemeenschap", zegt premier Rob Jetten over de brand bij een synagoge in Rotterdam. De politie heeft inmiddels vier verdachten aangehouden.

45 minuten geleden
Rijnstate krijgt tientallen telefoontjes over gynaecoloog

ARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.

1 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.

2 uur geleden
NVWA: Meeste speelzand voldoet aan norm voor asbest

DEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.

2 uur geleden
Onderzoekers vinden oorzaak gevaarlijke vogelgriepvarianten

ROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.

3 uur geleden
Gitaarpionier Jan de Hont, bekend van ZZ & De Maskers, overleden

LAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.

4 uur geleden