ANWB krijgt per dag 15.000 meldingen van Nederlanders op vakantie
DEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale heeft de afgelopen vijf weken per dag 15.000 digitale meldingen en telefoontjes uit binnen- en buitenland gehad van Nederlandse vakantiegangers. De hulpdienst hield al rekening met een zeer drukke zomer, onder andere door alle sportevenementen. Naar verwachting neemt het aantal dagelijkse meldingen de komende weken nog verder toe.
"De ANWB Alarmcentrale en haar steunpunten in Lyon, Barcelona en München draaien op volle toeren om reizigers met pech weer op weg te helpen of omdat ze door ziekte of ongeval medische zorg nodig hebben", stelt de dienst. Het aantal hulpverleners is opgeschaald naar 1200 en in de populaire vakantiegebieden in Frankrijk, Italië en Spanje zijn vierentwintig wegenwachten actief om Nederlanders ter plaatse te helpen.
Bij voertuighulpverlening steeg het aantal pechgevallen in het buitenland tot nu toe met 5 procent vergeleken met 2023. De meeste autopechmeldingen komen uit Frankrijk, daarna volgen Duitsland en België. Mankementen die veel gemeld worden, zijn controlelampjes die gaan branden, startproblemen, verlies van motorvermogen of een lekke band. Opvallend is volgens de ANWB de stijging van het aantal campers met problemen.
Vakantiemaand
Bij personenhulpverlening komen de meeste hulpvragen uit Spanje, Turkije en Frankrijk. Ook ziet de ANWB het aantal meldingen uit populaire intercontinentale bestemmingen toenemen. De mensen die de Alarmcentrale belden hadden meestal buikklachten, koorts en hartklachten.
In augustus zal het aantal meldingen nog verder stijgen, verwacht de ANWB. Augustus is in veel landen "dé vakantiemaand" waardoor garages dicht of onderbezet zijn. Eenvoudige reparaties kunnen dan niet snel gedaan worden en vakantiegangers moeten langer wachten. De ANWB raadt reizigers daarom aan hun auto voor vertrek extra aandacht te geven en bijvoorbeeld het oliepeil en de bandenspanning te checken. "Het is altijd beter om pech te voorkomen, zeker nu."
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
4 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
9 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
10 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
18 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geleden