ANWB krijgt per dag 15.000 meldingen van Nederlanders op vakantie
DEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale heeft de afgelopen vijf weken per dag 15.000 digitale meldingen en telefoontjes uit binnen- en buitenland gehad van Nederlandse vakantiegangers. De hulpdienst hield al rekening met een zeer drukke zomer, onder andere door alle sportevenementen. Naar verwachting neemt het aantal dagelijkse meldingen de komende weken nog verder toe.
"De ANWB Alarmcentrale en haar steunpunten in Lyon, Barcelona en München draaien op volle toeren om reizigers met pech weer op weg te helpen of omdat ze door ziekte of ongeval medische zorg nodig hebben", stelt de dienst. Het aantal hulpverleners is opgeschaald naar 1200 en in de populaire vakantiegebieden in Frankrijk, Italië en Spanje zijn vierentwintig wegenwachten actief om Nederlanders ter plaatse te helpen.
Bij voertuighulpverlening steeg het aantal pechgevallen in het buitenland tot nu toe met 5 procent vergeleken met 2023. De meeste autopechmeldingen komen uit Frankrijk, daarna volgen Duitsland en België. Mankementen die veel gemeld worden, zijn controlelampjes die gaan branden, startproblemen, verlies van motorvermogen of een lekke band. Opvallend is volgens de ANWB de stijging van het aantal campers met problemen.
Vakantiemaand
Bij personenhulpverlening komen de meeste hulpvragen uit Spanje, Turkije en Frankrijk. Ook ziet de ANWB het aantal meldingen uit populaire intercontinentale bestemmingen toenemen. De mensen die de Alarmcentrale belden hadden meestal buikklachten, koorts en hartklachten.
In augustus zal het aantal meldingen nog verder stijgen, verwacht de ANWB. Augustus is in veel landen "dé vakantiemaand" waardoor garages dicht of onderbezet zijn. Eenvoudige reparaties kunnen dan niet snel gedaan worden en vakantiegangers moeten langer wachten. De ANWB raadt reizigers daarom aan hun auto voor vertrek extra aandacht te geven en bijvoorbeeld het oliepeil en de bandenspanning te checken. "Het is altijd beter om pech te voorkomen, zeker nu."
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen neemt maatregelen om het aantal vogels en vleermuizen dat in aanraking komt met kleine windturbines te verminderen. Groningen kijkt onder meer of het mogelijk is de turbines in de maand augustus 's nachts stil te zetten.
20 minuten geledenHARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België heeft dertien jaar celstraf geëist tegen de veroordeelde Nederlandse drugshandelaar 'Bolle' Jos Leijdekkers voor zijn betrokkenheid bij de import van zo'n 11 ton cocaïne via de haven van Antwerpen in oktober 2023. In de rechtbank in Dendermonde stonden dinsdag 22 verdachten terecht.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten heeft de inwoners van Rotterdam beloofd dat ze van de Euromast gaat abseilen als het opkomstpercentage bij de gemeenteraadsverkiezingen woensdag hoger is dan in 2022. Schouten, die naar eigen zeggen last heeft van "enorme hoogtevrees", deed de belofte in een videoboodschap op Instagram.
6 uur geleden