Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB krijgt per dag 15.000 meldingen van Nederlanders op vakantie

ANWB krijgt per dag 15.000 meldingen van Nederlanders op vakantie

DEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale heeft de afgelopen vijf weken per dag 15.000 digitale meldingen en telefoontjes uit binnen- en buitenland gehad van Nederlandse vakantiegangers. De hulpdienst hield al rekening met een zeer drukke zomer, onder andere door alle sportevenementen. Naar verwachting neemt het aantal dagelijkse meldingen de komende weken nog verder toe.

"De ANWB Alarmcentrale en haar steunpunten in Lyon, Barcelona en München draaien op volle toeren om reizigers met pech weer op weg te helpen of omdat ze door ziekte of ongeval medische zorg nodig hebben", stelt de dienst. Het aantal hulpverleners is opgeschaald naar 1200 en in de populaire vakantiegebieden in Frankrijk, Italië en Spanje zijn vierentwintig wegenwachten actief om Nederlanders ter plaatse te helpen.

Bij voertuighulpverlening steeg het aantal pechgevallen in het buitenland tot nu toe met 5 procent vergeleken met 2023. De meeste autopechmeldingen komen uit Frankrijk, daarna volgen Duitsland en België. Mankementen die veel gemeld worden, zijn controlelampjes die gaan branden, startproblemen, verlies van motorvermogen of een lekke band. Opvallend is volgens de ANWB de stijging van het aantal campers met problemen.

Vakantiemaand

Bij personenhulpverlening komen de meeste hulpvragen uit Spanje, Turkije en Frankrijk. Ook ziet de ANWB het aantal meldingen uit populaire intercontinentale bestemmingen toenemen. De mensen die de Alarmcentrale belden hadden meestal buikklachten, koorts en hartklachten.

In augustus zal het aantal meldingen nog verder stijgen, verwacht de ANWB. Augustus is in veel landen "dé vakantiemaand" waardoor garages dicht of onderbezet zijn. Eenvoudige reparaties kunnen dan niet snel gedaan worden en vakantiegangers moeten langer wachten. De ANWB raadt reizigers daarom aan hun auto voor vertrek extra aandacht te geven en bijvoorbeeld het oliepeil en de bandenspanning te checken. "Het is altijd beter om pech te voorkomen, zeker nu."

Meer uit Binnenland

Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

28 minuten geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

2 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

3 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

4 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

5 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

6 uur geleden
Commissaris Groningen doet aangifte na 'oorlogsdreiging' FDF

GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.

7 uur geleden