Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB: komend weekend topdrukte op vooral buitenlandse wegen

ANWB: komend weekend topdrukte op vooral buitenlandse wegen

DEN HAAG (ANP) - Mensen die komend weekend vertrekken naar hun vakantiebestemming moeten in binnen- en buitenland rekening houden met files. De drukte op de weg neemt volgens de ANWB in het buitenland de komende dagen ook toe door terugkerende toeristen, vooral zaterdag.

In Nederland krijgen reizigers rond Amsterdam vanaf 22 juli tot 3 augustus te maken met hinder. De A10-Zuid richting Utrecht gaat dicht vanaf knooppunt Badhoevedorp tot de RAI. De verkeersdienst verwacht de komende weken verder geen drukte op wegen in de ochtend- en avondspitsen.

In Frankrijk wordt het dit weekend druk op de A7 van Lyon naar Orange en op de A10 tussen Tours en Bordeaux. Franse verkeersdiensten waarschuwen automobilisten dat ze op de tweede zwarte zaterdag van dit seizoen uren in de file zullen staan. De ANWB raadt reizigers aan om over de A20 via Limoges en Brive naar het zuiden te reizen.

Vakantieverkeer

In Duitsland komt het vakantieverkeer op zaterdag waarschijnlijk al vroeg in de file te staan op de A8 van München richting Salzburg in Oostenrijk. Werkzaamheden op de Duitse wegen kunnen in de rest van het land extra vertraging veroorzaken.

In Italië wordt het filerijden op een van de populaire vakantieroutes naar het Gardameer en Toscane vanaf de Brennerpas richting Verona. Ook in Slovenië en Kroatië is het volgens de ANWB druk op de weg.

Reizigers die een laatste vakantiecheck willen doen voordat ze met hun reis beginnen, kunnen op zaterdag vlak voor de grens met België bij Hazeldonk terecht. De ANWB controleert daar vanaf 07.00 uur tot 12.00 uur onder andere remmen, verlichting, banden van auto's en caravans.

Meer uit Binnenland

Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

2 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

2 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

3 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

3 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

3 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

3 uur geleden
Hulpdiensten na evacuatievlucht cruiseschip aangekomen bij LUMC

LEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.

4 uur geleden