ANWB: iets minder Nederlanders willen in 2025 op vakantie gaan
DEN HAAG (ANP) - Iets minder Nederlanders zijn dit jaar van plan om op vakantie te gaan, komt naar voren uit een onderzoek van de ANWB. Iets meer dan 85 procent zei op vakantie te willen gaan, in 2024 en 2023 gaven ongeveer negen op de tien mensen dit aan.
De kosten van een vakantie zijn volgens het onderzoek voor sommige mensen een reden om niet op vakantie te gaan. Mensen kiezen er daarom voor om thuis te blijven of hebben er het geld niet voor, aldus een woordvoerster van de ANWB. Ook gaven mensen aan thuis te blijven vanwege hun gezondheid.
Vakanties zijn duurder geworden vanwege de inflatie, aldus de ANWB. Daardoor past bijna een op de drie vakantiegangers de plannen aan. Zo gaan mensen minder vaak op vakantie, vaker buiten de vakantieseizoenen en naar minder dure bestemmingen. Door de duurder geworden vakanties denkt 38 procent meer uit te geven dan ze in 2024 deden.
Azië
Ruim een kwart van de ondervraagden gaf aan al een vakantie voor 2025 te hebben geboekt. Dat is iets meer dan in begin 2023, de laatste keer dat de ANWB mensen hiernaar vroeg. Steeds meer vakantiegangers boeken hun vakantie vroeg en ongeveer een kwart van de mensen ervaart daardoor druk om dat nu ook te doen, aldus de ANWB.
Nederland en andere Europese landen als Spanje en Duitsland zijn de populairste plekken. De ANWB ziet dat Azië populairder is geworden. Eerder waren landen in Noord- en Midden-Amerika het meest geliefd na Europa, maar de ANWB stelt dat generatie Z dit jaar vaker op vliegvakantie wil, vooral naar Thailand of Japan. Voor het onderzoek zijn ruim 2400 Nederlanders ondervraagd.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de economische bedrijvigheid in de eurozone is in maart bijna tot stilstand gekomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global stagneerde de groei doordat nieuwe orders, een belangrijke indicator voor de vraag, voor het eerst in acht maanden daalden, voornamelijk door zwakte in de dienstensector.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag zorgde de hoop op een mogelijk einde van de oorlog al voor opluchting bij beleggers en stevige koerswinsten op Wall Street. President Donald Trump zei namelijk een pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten van vijf dagen in te lassen om ruimte te geven voor onderhandelingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.
3 uur geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verlaagt de productie van de Switch 2 door tegenvallende verkopen van de spelcomputer, met name in de Verenigde Staten. Na de lancering in juni vorig jaar was de opvolger van de originele Switch nog de snelst verkopende spelconsole ter wereld, maar sindsdien zijn de verkoopcijfers achtergebleven bij de hoge verwachtingen van het management van het Japanse spelcomputerbedrijf.
3 uur geleden