ANWB: iets minder Nederlanders willen in 2025 op vakantie gaan
DEN HAAG (ANP) - Iets minder Nederlanders zijn dit jaar van plan om op vakantie te gaan, komt naar voren uit een onderzoek van de ANWB. Iets meer dan 85 procent zei op vakantie te willen gaan, in 2024 en 2023 gaven ongeveer negen op de tien mensen dit aan.
De kosten van een vakantie zijn volgens het onderzoek voor sommige mensen een reden om niet op vakantie te gaan. Mensen kiezen er daarom voor om thuis te blijven of hebben er het geld niet voor, aldus een woordvoerster van de ANWB. Ook gaven mensen aan thuis te blijven vanwege hun gezondheid.
Vakanties zijn duurder geworden vanwege de inflatie, aldus de ANWB. Daardoor past bijna een op de drie vakantiegangers de plannen aan. Zo gaan mensen minder vaak op vakantie, vaker buiten de vakantieseizoenen en naar minder dure bestemmingen. Door de duurder geworden vakanties denkt 38 procent meer uit te geven dan ze in 2024 deden.
Azië
Ruim een kwart van de ondervraagden gaf aan al een vakantie voor 2025 te hebben geboekt. Dat is iets meer dan in begin 2023, de laatste keer dat de ANWB mensen hiernaar vroeg. Steeds meer vakantiegangers boeken hun vakantie vroeg en ongeveer een kwart van de mensen ervaart daardoor druk om dat nu ook te doen, aldus de ANWB.
Nederland en andere Europese landen als Spanje en Duitsland zijn de populairste plekken. De ANWB ziet dat Azië populairder is geworden. Eerder waren landen in Noord- en Midden-Amerika het meest geliefd na Europa, maar de ANWB stelt dat generatie Z dit jaar vaker op vliegvakantie wil, vooral naar Thailand of Japan. Voor het onderzoek zijn ruim 2400 Nederlanders ondervraagd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.
52 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieën door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciën.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna de helft van alle supermarkten kun je op eerste kerstdag boodschappen doen. Op tweede kerstdag kunnen mensen die nog een snelle boodschap willen halen zelfs bij ongeveer 90 procent van de supermarkten terecht. Dat is vergelijkbaar met eerdere jaren, blijkt uit gegevens die het ANP heeft ontvangen van Openingstijden.nl.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming, die iets hoger ligt dan de voorlopige schatting. Bij de eerste berekening die op 30 oktober werd gemeld, kwam de groei uit op 0,4 procent.
3 uur geleden