Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB: forse vertraging door ongelukken

ANWB: forse vertraging door ongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er staan vrijdagochtend wat meer files dan normaal, maar de hoeveelheid is niet alarmerend. Wel is een aantal ongelukken gebeurd en is de vertraging daarachter groot. Dat zegt een woordvoerder van de ANWB vrijdagochtend.

Of de ongelukken door de gladheid komen weet de woordvoerder niet. Op bijvoorbeeld de A5 richting Hoofddorp is bij knooppunt De Hoek een ongeval gebeurd. Iets na 08.30 uur stond er daardoor 8 kilometer file. De vertraging is er ruim een uur. "Gelukkig kun je makkelijk omrijden via Badhoevedorp, via de A9 en A4."

Op de A12 van Arnhem naar Utrecht is er bij Bunnik ook een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen. Die is van de weg geraakt en door een vangrail gegaan. Ook daar is de vertragingstijd ruim een uur. Er staat 20 kilometer file.

Hoogtepunt

Iets na 08.30 uur staat er volgens de metingen van de ANWB, die behalve de snelwegen ook de N-wegen meeneemt en andere data gebruikt voor de metingen dan bijvoorbeeld Rijkswaterstaat, zo'n 135 kilometer file. Normaal staat er op vrijdagochtend rond deze tijd van het jaar op het drukste moment circa 58 kilometer file. "Op vrijdagochtend is er relatief weinig woon-werkverkeer en verloopt de spits over het algemeen rustig. Op plekken waar in de nacht winterse buien zijn gevallen, staan wel files", vertelt een andere woordvoerder van de ANWB. Het gaat daarbij volgens hem vooral om de regio's Utrecht, het Rivierengebied en een stukje van Noord-Brabant. "In de rest van het land is er veel minder aan de hand."

De 135 kilometer file is gelijk ook het hoogtepunt van de ochtendspits vrijdag, verwacht de woordvoerder. "Voor een vrijdag is dat meer dan gebruikelijk, maar we moeten er niet te dramatisch over doen. Grote delen zijn zoals gebruikelijk gewoon filevrij."

Meer uit Binnenland

Hoofdverdachte Tarwekampzaak: meegesleept in plan brandstichting

DEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.

2 uur geleden
Driehoek Rotterdam overlegt met Feyenoord over vuurwerkincident

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.

3 uur geleden
Van den Brink: tentenkampen geen reden verblijfsstatus Jezidi's

DEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.

3 uur geleden
Omwonenden dagvaarden Chemours om PFAS-uitstoot

DORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.

4 uur geleden
Extra geld Noord-Holland voor bevrijdingsfestival in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.

4 uur geleden
Zaak explosie Tarwekamp begonnen, beladen dag voor nabestaanden

DEN HAAG (ANP) - In de rechtbank Den Haag is woensdagochtend het strafproces begonnen over de enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, waarbij op 7 december 2024 zes mensen om het leven kwamen. De voorzitter van de rechtbank sprak aan het begin van de eerste zittingsdag de nabestaanden en slachtoffers in de zaal toe en noemde het een beladen dag voor alle betrokkenen.

4 uur geleden
Marco Borsato wil 431.000 euro terugvorderen na vrijspraak

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.

6 uur geleden