ANWB: forse vertraging door ongelukken
DEN HAAG (ANP) - Er staan vrijdagochtend wat meer files dan normaal, maar de hoeveelheid is niet alarmerend. Wel is een aantal ongelukken gebeurd en is de vertraging daarachter groot. Dat zegt een woordvoerder van de ANWB vrijdagochtend.
Of de ongelukken door de gladheid komen weet de woordvoerder niet. Op bijvoorbeeld de A5 richting Hoofddorp is bij knooppunt De Hoek een ongeval gebeurd. Iets na 08.30 uur stond er daardoor 8 kilometer file. De vertraging is er ruim een uur. "Gelukkig kun je makkelijk omrijden via Badhoevedorp, via de A9 en A4."
Op de A12 van Arnhem naar Utrecht is er bij Bunnik ook een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen. Die is van de weg geraakt en door een vangrail gegaan. Ook daar is de vertragingstijd ruim een uur. Er staat 20 kilometer file.
Hoogtepunt
Iets na 08.30 uur staat er volgens de metingen van de ANWB, die behalve de snelwegen ook de N-wegen meeneemt en andere data gebruikt voor de metingen dan bijvoorbeeld Rijkswaterstaat, zo'n 135 kilometer file. Normaal staat er op vrijdagochtend rond deze tijd van het jaar op het drukste moment circa 58 kilometer file. "Op vrijdagochtend is er relatief weinig woon-werkverkeer en verloopt de spits over het algemeen rustig. Op plekken waar in de nacht winterse buien zijn gevallen, staan wel files", vertelt een andere woordvoerder van de ANWB. Het gaat daarbij volgens hem vooral om de regio's Utrecht, het Rivierengebied en een stukje van Noord-Brabant. "In de rest van het land is er veel minder aan de hand."
De 135 kilometer file is gelijk ook het hoogtepunt van de ochtendspits vrijdag, verwacht de woordvoerder. "Voor een vrijdag is dat meer dan gebruikelijk, maar we moeten er niet te dramatisch over doen. Grote delen zijn zoals gebruikelijk gewoon filevrij."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, is uit Duitsland overgeleverd. Het Openbaar Ministerie meldt dat een 28-jarige man uit de Gelderse plaats op Nederlandse bodem is.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.
5 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
8 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
8 uur geleden