ANWB: forse vertraging door ongelukken
DEN HAAG (ANP) - Er staan vrijdagochtend wat meer files dan normaal, maar de hoeveelheid is niet alarmerend. Wel is een aantal ongelukken gebeurd en is de vertraging daarachter groot. Dat zegt een woordvoerder van de ANWB vrijdagochtend.
Of de ongelukken door de gladheid komen weet de woordvoerder niet. Op bijvoorbeeld de A5 richting Hoofddorp is bij knooppunt De Hoek een ongeval gebeurd. Iets na 08.30 uur stond er daardoor 8 kilometer file. De vertraging is er ruim een uur. "Gelukkig kun je makkelijk omrijden via Badhoevedorp, via de A9 en A4."
Op de A12 van Arnhem naar Utrecht is er bij Bunnik ook een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen. Die is van de weg geraakt en door een vangrail gegaan. Ook daar is de vertragingstijd ruim een uur. Er staat 20 kilometer file.
Hoogtepunt
Iets na 08.30 uur staat er volgens de metingen van de ANWB, die behalve de snelwegen ook de N-wegen meeneemt en andere data gebruikt voor de metingen dan bijvoorbeeld Rijkswaterstaat, zo'n 135 kilometer file. Normaal staat er op vrijdagochtend rond deze tijd van het jaar op het drukste moment circa 58 kilometer file. "Op vrijdagochtend is er relatief weinig woon-werkverkeer en verloopt de spits over het algemeen rustig. Op plekken waar in de nacht winterse buien zijn gevallen, staan wel files", vertelt een andere woordvoerder van de ANWB. Het gaat daarbij volgens hem vooral om de regio's Utrecht, het Rivierengebied en een stukje van Noord-Brabant. "In de rest van het land is er veel minder aan de hand."
De 135 kilometer file is gelijk ook het hoogtepunt van de ochtendspits vrijdag, verwacht de woordvoerder. "Voor een vrijdag is dat meer dan gebruikelijk, maar we moeten er niet te dramatisch over doen. Grote delen zijn zoals gebruikelijk gewoon filevrij."
Meer uit Binnenland
VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West woedde in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.
7 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De meeste bewoners die donderdagavond hun huis uit moesten door een gaslek in een woonblok in Den Helder, kunnen 's nachts thuis slapen. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog niet klaar met het ventileren van de woningen. Sommige bewoners moeten de nacht in een hotel doorbrengen.
7 uur geleden