Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB: forse vertraging door ongelukken

ANWB: forse vertraging door ongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er staan vrijdagochtend wat meer files dan normaal, maar de hoeveelheid is niet alarmerend. Wel is een aantal ongelukken gebeurd en is de vertraging daarachter groot. Dat zegt een woordvoerder van de ANWB vrijdagochtend.

Of de ongelukken door de gladheid komen weet de woordvoerder niet. Op bijvoorbeeld de A5 richting Hoofddorp is bij knooppunt De Hoek een ongeval gebeurd. Iets na 08.30 uur stond er daardoor 8 kilometer file. De vertraging is er ruim een uur. "Gelukkig kun je makkelijk omrijden via Badhoevedorp, via de A9 en A4."

Op de A12 van Arnhem naar Utrecht is er bij Bunnik ook een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen. Die is van de weg geraakt en door een vangrail gegaan. Ook daar is de vertragingstijd ruim een uur. Er staat 20 kilometer file.

Hoogtepunt

Iets na 08.30 uur staat er volgens de metingen van de ANWB, die behalve de snelwegen ook de N-wegen meeneemt en andere data gebruikt voor de metingen dan bijvoorbeeld Rijkswaterstaat, zo'n 135 kilometer file. Normaal staat er op vrijdagochtend rond deze tijd van het jaar op het drukste moment circa 58 kilometer file. "Op vrijdagochtend is er relatief weinig woon-werkverkeer en verloopt de spits over het algemeen rustig. Op plekken waar in de nacht winterse buien zijn gevallen, staan wel files", vertelt een andere woordvoerder van de ANWB. Het gaat daarbij volgens hem vooral om de regio's Utrecht, het Rivierengebied en een stukje van Noord-Brabant. "In de rest van het land is er veel minder aan de hand."

De 135 kilometer file is gelijk ook het hoogtepunt van de ochtendspits vrijdag, verwacht de woordvoerder. "Voor een vrijdag is dat meer dan gebruikelijk, maar we moeten er niet te dramatisch over doen. Grote delen zijn zoals gebruikelijk gewoon filevrij."

Meer uit Binnenland

Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

1 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

4 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

8 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

15 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

18 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

19 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

19 uur geleden