ANWB: fors meer pech Nederlanders in buitenland
DEN HAAG (ANP) - Afgelopen zomer hadden fors meer Nederlanders te maken problemen met de auto, camper of caravan in het buitenland, meldt de ANWB vrijdag. Uit binnen- en buitenland ontving de ANWB in totaal ruim 760.000 telefoontjes.
Het aantal pechmeldingen steeg met ruim 20 procent ten opzichte van 2019, de laatste 'normale' zomer voor corona. Startproblemen kwamen het vaakst voor, gevolgd door vermogensverlies, brandende controlelampjes, een lekke band en koelproblemen.
De meeste pechmeldingen kwamen uit Frankrijk, gevolgd door Duitsland en Italië. Opvallend noemt de ANWB de stijging van het aantal meldingen uit Spanje, het Verenigd Koninkrijk en Scandinavië. Ruim zevenduizend auto's werden gerepatrieerd naar Nederland, een stijging van ruim 35 procent ten opzichte van 2019.
De ANWB hield al rekening met grote drukte deze zomer. "Vakantiegangers trokken er massaal met de auto op uit", aldus de ANWB. Mensen moesten soms langer wachten op hulp, wat zou zijn gekomen door een tekort aan huurauto’s en ontoereikende capaciteit bij garages om auto’s ter plekke te repareren.
De meeste vragen om hulp rond medische problemen of om eerder terug naar huis te kunnen gaan vanwege familieomstandigheden kwamen uit Turkije, Spanje, Frankrijk en Griekenland. Hulpvragen vanuit verre bestemmingen bleven dit jaar nog achter ten opzichte van 2019, aldus de ANWB.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
8 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
9 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
10 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
13 uur geleden