Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB: fors meer pech Nederlanders in buitenland

ANWB: fors meer pech Nederlanders in buitenland

DEN HAAG (ANP) - Afgelopen zomer hadden fors meer Nederlanders te maken problemen met de auto, camper of caravan in het buitenland, meldt de ANWB vrijdag. Uit binnen- en buitenland ontving de ANWB in totaal ruim 760.000 telefoontjes.

Het aantal pechmeldingen steeg met ruim 20 procent ten opzichte van 2019, de laatste 'normale' zomer voor corona. Startproblemen kwamen het vaakst voor, gevolgd door vermogensverlies, brandende controlelampjes, een lekke band en koelproblemen.

De meeste pechmeldingen kwamen uit Frankrijk, gevolgd door Duitsland en Italië. Opvallend noemt de ANWB de stijging van het aantal meldingen uit Spanje, het Verenigd Koninkrijk en Scandinavië. Ruim zevenduizend auto's werden gerepatrieerd naar Nederland, een stijging van ruim 35 procent ten opzichte van 2019.

De ANWB hield al rekening met grote drukte deze zomer. "Vakantiegangers trokken er massaal met de auto op uit", aldus de ANWB. Mensen moesten soms langer wachten op hulp, wat zou zijn gekomen door een tekort aan huurauto’s en ontoereikende capaciteit bij garages om auto’s ter plekke te repareren.

De meeste vragen om hulp rond medische problemen of om eerder terug naar huis te kunnen gaan vanwege familieomstandigheden kwamen uit Turkije, Spanje, Frankrijk en Griekenland. Hulpvragen vanuit verre bestemmingen bleven dit jaar nog achter ten opzichte van 2019, aldus de ANWB.

Meer uit Binnenland

Winters weer op komst: kans op natte sneeuw en vorst

HOUTEN (ANP) - Het wordt de komende dagen geleidelijk kouder, met kans op natte sneeuw of hagel. Volgens Weeronline neemt de temperatuur vanaf vrijdag vooral 's nachts af en kan het plaatselijk zelfs matig vriezen.

44 minuten geleden
Celstraf en jeugd-tbs voor doodsteken 13-jarige in Schiedam

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft een 14-jarige jongen veroordeeld tot een jaar jeugddetentie en een PIJ-maatregel (jeugd-tbs) voor het doodsteken van de 13-jarige Joni in Schiedam in februari. Dat gebeurde tijdens een ruzie.

54 minuten geleden
Concertgebouw blijft na brief collega's bij plan chanoekaconcert

AMSTERDAM (ANP) - De directie van het Concertgebouw Amsterdam heeft een brief van medewerkers gekregen met vragen over het compromis dat de zaal sloot over het chanoekaconcert. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Volkskrant. Die schrijft dat zo'n zestig medewerkers ontstemd zijn over de beslissing dat voorzanger Shai Abramson niet mag optreden tijdens het openbare concert. De brief is geen aanleiding de beslissing te heroverwegen, aldus de woordvoerder.

1 uur geleden
Supermarkten waarschuwen voor ziekmakende bacterie in salami

DEN HAAG (ANP) - Twee supermarkten waarschuwen consumenten voor salamiworsten die mogelijk de E.coli-bacterie STEC bevatten. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meldt dat de bacterie ernstige gezondheidsrisico's kan hebben voor mensen met een lage weerstand, zoals zwangere vrouwen en ouderen. Eet de salami niet, is het advies.

1 uur geleden
Vrouw krijgt 10 jaar cel voor doodsteken partner Rotterdam

DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft dinsdag een 36-jarige vrouw uit Rotterdam veroordeeld tot tien jaar cel voor het doodsteken van haar 37-jarige partner. De steekpartij vond op 16 maart vorig jaar plaats in de woning van de vrouw aan de Brautigamstraat in de Rotterdamse wijk Feijenoord. Het slachtoffer had onder meer steekwonden in hals, borst en rug.

1 uur geleden
Adviescommissie: herindeling luchtruim nuttig en noodzakelijk

DEN HAAG (ANP) - Een herindeling van het Nederlandse luchtruim voor militaire en burgerluchtvaart is nuttig en noodzakelijk. Dat concludeert een onafhankelijke adviescommissie die onderzoek deed naar de geplande herstructurering.

2 uur geleden
Friesland trekt miljoen uit voor toegankelijkheid bushaltes

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zet 1,2 miljoen euro in om bushaltes toegankelijker te maken voor mensen met een fysieke beperking en slechtzienden. Gemeenten kunnen vanaf december een aanvraag indienen voor zaken zoals geleidingslijnen en verhogingen.

2 uur geleden