Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB en Rode Kruis hebben veel tips voor winters weer

ANWB en Rode Kruis hebben veel tips voor winters weer

DEN HAAG (ANP) - Weer- en verkeersdiensten, het spoor en het vliegverkeer maken zich op voor sneeuw zondagmiddag. Op internet adviseren allerlei instanties hoe verkeersdeelnemers zich kunnen voorbereiden. Met de auto vast komen te zitten in een file terwijl het glad is en sneeuwt, is nooit fijn.

Zo adviseert Veilig Verkeer Nederland op haar site: haal sneeuw van je dak, zorg voor goed zicht, hou afstand en kijk ver voor je uit. Ook de ANWB komt met dergelijke tips, en zegt bovendien: trek rustig op, want soms zorgt te snel wegrijden meteen al voor een uitglijer.

Het Nederlandse Rode Kruis raadt op zijn site fietsers aan een beetje lucht uit de banden te laten lopen, voor meer grip op de weg. Ook kan het zadel wat lager, zodat je snel met beide voeten op de grond staat. Voetgangers doen er goed aan schoenen met geribbelde zolen aan te doen, of desnoods met brede elastieken eromheen.

En dan circuleren op internet ook lijstjes van onmisbare spullen voor in de auto, zoals startkabels, krabber, deken en warme kleding, handschoenen, telefoonoplader, en iets te eten en te drinken.

Meer uit Binnenland

Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

2 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

2 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

6 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 dag geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden