Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB: drukte op de weg valt mee, ondanks staking ProRail

ANWB: drukte op de weg valt mee, ondanks staking ProRail

DEN HAAG (ANP) - Het valt mee met de drukte op de weg, meldt de ANWB. Dinsdag gaf de ANWB aan woensdag in de Randstad grotere verkeersdrukte en langere files te verwachten door de staking bij spoorbeheerder ProRail, maar vooralsnog ziet de verkeersdienst slechts de dagelijkse drukte en spreekt de ANWB van een gemiddelde woensdag.

Door de staking bij ProRail ligt het treinverkeer stil in Noord-Holland en delen van Utrecht en Flevoland. Omstreeks 07.45 uur stond er op de snelwegen en provinciale wegen volgens de ANWB zo'n 360 kilometer file. "Het ziet er nog niet heel anders uit dan anders." Volgens de zegsman lijkt het erop dat de waarschuwing om thuis te gaan werken "of andere dingen te doen" is gehoord.

De meeste files staan woensdagochtend zoals gebruikelijk in de Randstad en Noord-Brabant. Rond 08.30 uur is doorgaans het drukste moment van de ochtendspits, aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Man (64) reed in Ede in op bekenden van 30, 40 en 51 jaar

EDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.

18 minuten geleden
Gezochte Nederlander opgepakt in Oostenrijk

WENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.

19 minuten geleden
Op diverse wegen ijsvorming in tunnels door krimpende voegen

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.

1 uur geleden
Waterstoring Drachten voorbij, kraan kan weer open

DRACHTEN (ANP) - De storing in de watervoorziening in Drachten is voorbij. Waterbedrijf Vitens voert de druk geleidelijk weer op, zodat overal weer water uit de kraan komt, zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Sprongetje van blijdschap in Winterswijk na 'jullie hebben hem'

WINTERSWIJK (ANP) - IJsmeester Hendrik van Prooijen heeft de jaarlijkse wedstrijd voor het organiseren van de eerste marathon op natuurijs van dit seizoen binnengehaald voor zijn Winterswijkse IJsvereniging (WIJV). Met zeker 35 millimeter is het ijs dik genoeg bevonden door schaatsbond KNSB. "Toen de man die de meting deed zei 'gefeliciteerd, jullie hebben hem', maakte ik wel een sprongetje hoor!"

3 uur geleden
Derde vogelgriepbesmetting in buurt van Limburgse Ysselsteyn

YSSELSTEYN (ANP) - Voor de derde keer in een week tijd is een besmetting met het vogelgriepvirus vastgesteld op een pluimveebedrijf in de buurt van de Limburgse plaatsen Ysselsteyn en Veulen, beide in de gemeente Venray. De drie bedrijven bevinden zich binnen 1 kilometer van elkaar.

3 uur geleden
Duizenden huishoudens zonder water in Drachten en omgeving

DRACHTEN (ANP) - In Drachten zitten duizenden mensen zonder water. In een hoofdleiding aan de Noorderhogeweg is een breuk ontstaan. Dat meldt Fryslân Veilig.

3 uur geleden