Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB: doe je winterjas uit in de auto

ANWB: doe je winterjas uit in de auto

DEN HAAG (ANP) - De ANWB roept bestuurders en passagiers op hun dikke winterjas of donsjack uit te trekken in de auto. Anders lopen ze bij ongevallen het risico op zware verwondingen. De ANWB komt met de waarschuwing nadat de ADAC, de Duitse zusterclub van de automobielclub, na een laboratoriumproef hierover alarm sloeg.

"Een ruim zittende winterjas beperkt niet alleen de manoeuvreerbaarheid op het stuur, maar levert dus ook gevaar op", zegt Markus van Tol van de ANWB tegen de Telegraaf. "Dat werd op indrukwekkende wijze duidelijk tijdens de ’crashtest’ van onze Duitse collega’s. Er werd een dagelijkse verkeerssituatie nagebootst waarbij een volwassene en een kinderpop in dikke winterkleding op de stoel en in een kinderzitje werden vastgemaakt."

De proef werd uitgevoerd met een snelheid van 16 kilometer per uur tot een noodstop volgde. Van Tol: "De situatie is te vergelijken met een kop-staartbotsing in het stadsverkeer. Omdat er door de vulling in winterkleding ruimte zit tussen de riem en het lichaam snijdt die bij een noodsituatie diep in de buik. Dat kan ernstige verwondingen veroorzaken aan de zachte weefsels zoals darmen, lever of milt en zelfs tot inwendige bloedingen leiden."

"We raden dan ook aan om je jas uit te doen of in ieder geval over de riem te trekken voordat je aan boord gaat. Kinderen moeten ook op deze manier worden vastgemaakt of, nog beter, zonder dikke winterkleding", aldus Van Tol.

Veilig Verkeer Nederland schaart zich achter de oproep van de ANWB. "Mensen beseffen niet dat het gevaarlijk kan zijn, maar deze ADAC-test toont overduidelijk aan dat het onveilig is dat wel te doen", zegt Rob Stomphorst. "Wil je dat niet, draag de riem dan onder je jas. En als het te koud is, dan biedt het verwarmingssysteem in de auto of een extra dekentje echt wel uitkomst."

Meer uit Binnenland

Oproep aan Kamer: schrap belastingverhoging op leidingwater

DEN HAAG (ANP) - Tien brancheorganisaties hebben de Tweede Kamer opgeroepen om de voorgenomen belastingverhoging op leidingwater te schrappen. Het kabinet wil het tarief vanaf 1 januari met 10 cent verhogen, naar 0,537 euro per 1000 liter. Volgens de brancheorganisaties van onder meer drinkwaterbedrijven, zakelijke energie- en waterverbruikers, de chemische industrie, horeca, bierbrouwerijen en autowasserijen, schiet het kabinet hiermee zijn doel voorbij.

2 uur geleden
Oud-minister Hoogervorst: Curaçao moet voor rijkere toerist gaan

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.

5 uur geleden
Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.

5 uur geleden
ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

9 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

9 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

11 uur geleden
OM ziet buitenlandse hand achter acties aangehouden Egyptenaar

DEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.

11 uur geleden