ANWB: bijna 40 procent meer pechmeldingen door vrieskou
DEN HAAG (ANP) - De vrieskou leidt ertoe dat de ANWB veel meer meldingen krijgt van pechgevallen. Een woordvoerster ziet een stijging van bijna 40 procent ten opzichte van een gewone donderdag. "We verwachten dat we aan het einde van de dag op 5100 meldingen uitkomen." Ook vrijdag wordt het druk, voorspelt ze.
De ANWB verwacht dan wederom 40 procent meer meldingen dan normaal. De kou leidt vooral tot kapotte accu's en vastgevroren sloten. Volgens de woordvoerster is er extra personeel ingezet om ervoor te zorgen dat iedereen zo snel mogelijk wordt geholpen. "We hebben collega's die vrij zijn gevraagd of ze toch kunnen werken en trainingen en cursussen verplaatst."
Wie op pad gaat met de auto doet er volgens de ANWB goed aan om voor de zekerheid een warme jas mee te nemen en te zorgen dat de auto winterklaar is. "Zorg voor antivries ruitenwisservloeistof en controleer de motorolie", adviseert de woordvoerster. Ook raadt ze mensen af de auto op de handrem te zetten, omdat die kan bevriezen. "Zorg verder dat je een ijskrabber klaar hebt liggen of bedek de ruit met een deken en haal slotontdooier in huis."
De ANWB adviseert verder voor vertrek de tijd te nemen om de auto volledig ijsvrij te maken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar hebben 1785 mensen in Nederland opzettelijk een einde gemaakt aan hun leven, meldt de Commissie Actuele Nederlandse Suïcideregistratie (CANS). Daarmee ligt het aantal zelfdodingen volgens de commissie voor het eerst sinds 2012 onder de 1800. Onder jongeren is de afgelopen tien jaar echter een stijgende lijn te zien in het aantal suïcides. CANS-voorzitter Renske Gilissen spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling.
59 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - In het Groningse Stadskanaal is in de nacht van zondag op maandag een brand uitgebroken in een woning aan de Gelderselaan. De brand is uitslaand, meldt de politie. De omliggende woningen zijn ontruimd. Mogelijk ging aan de brand een explosie vooraf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondagavond acht aanhoudingen verricht in de Schilderswijk in Den Haag naar aanleiding van ongeregeldheden na de verloren Afrika Cup-finale van Marokko. Drie mensen werden aangehouden voor openlijke geweldpleging, meldt de politie. Twee anderen werden aangehouden voor belediging. Ook werden twee aanhoudingen verricht voor het bezit van vuurwerk. De laatste aanhouding was voor het verstoren van de openbare orde.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.
13 uur geleden