Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB begonnen met noodreparaties auto's bij Gardameer

ANWB begonnen met noodreparaties auto's bij Gardameer

DEN HAAG (ANP) - Hulpverleners van de ANWB hebben zaterdag en zondag noodreparaties uitgevoerd aan voertuigen van Nederlandse vakantiereizigers die deze week werden getroffen door noodweer aan het Gardameer in Italië. Ongeveer tien auto's zijn dermate hersteld dat getroffen toeristen ermee terug naar ons land kunnen reizen.

Om de Nederlanders te helpen reden drie ANWB-medewerkers dit weekend naar Noord-Italië. Ze krijgen hulp van twee ANWB'ers die toevallig in de buurt vakantie vierden. "Ze hoorden van de operatie en hebben zich gemeld. Ze konden het niet laten om de helpende hand toe te steken", zegt een woordvoerster van de ANWB. Ook verlenen drie wegenwachters die in de buurt zijn gestationeerd hand- en spandiensten als ze daartoe gelegenheid hebben.

Naar verwachting kunnen tachtig tot honderd voertuigen worden opgelapt. De 'ingevlogen' hulpverleners hebben onder meer autoruiten, dakluiken voor caravans, plexiglas en scheurvaste folie meegenomen voor de noodreparaties en een soort van noodgarage opgezet. "De hulpverleners verwachten ongeveer een week bezig te zijn", zegt de zegsvrouw.

Overbelast

De ANWB besloot tot het uitvoeren van reparaties omdat lokale garages en schadeherstelbedrijven overbelast zijn en de organisatie op deze manier getroffenen toch veilig met hun eigen wagen kunnen laten terugkeren naar Nederland.

Zaterdag liet de organisatie al weten ruim honderd kapotte voertuigen te hebben gerepatrieerd. Ook andere organisaties, zoals Eurocross, zijn drukdoende met het repatriëren van auto's en kampeermiddelen die door het slechte weer zijn beschadigd.

550 schademeldingen

Begin deze week spookte het aan het Gardameer en vielen er enorme hagelstenen uit de lucht. Die veroorzaakten veel schade bij vakantiegangers, onder wie de nodige Nederlanders. De ANWB Alarmcentrale kreeg ruim 550 schademeldingen binnen.

Meer uit Binnenland

Almelo: vier autobranden in half uur, politie stuurt bericht uit

ALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.

2 uur geleden
Pakketbezorger gaat aangifte doen tegen taserende agent

AMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.

5 uur geleden
34 aanhoudingen na onrust in Den Haag, meesten minderjarig

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.

8 uur geleden
Sovjet Ereveld in Leusden opnieuw beklad

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.

9 uur geleden
Stuurloze boot had 36 Afghanen en 2 Soedanezen aan boord

HOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.

9 uur geleden
Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

11 uur geleden
Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

12 uur geleden