ANVS kijkt naar mogelijke risico's van plek nieuwe kerncentrales
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS) kijkt bij het beoordelen van een locatie die in beeld is voor de bouw van nieuwe kerncentrales naar de mogelijke risico's voor de veiligheid. "Denk daarbij aan overstromingsgevaar of de bereikbaarheid van een locatie voor hulpdiensten. Maar ook of er voldoende koelwater beschikbaar is", schrijft de ANVS in een reactie op het onderzoek naar een geschikte locatie voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales.
In de aanloop naar de bouw van de nieuwe kerncentrales is het mogelijk tot en met donderdag een zienswijze in te dienen bij het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. De ANVS laat weten als vergunningverlener geen rol in de keuze voor een bepaalde locatie te hebben, maar beoordeelt wel of een plek geschikt is om veilig een kerncentrale te bouwen. "Daarom vinden wij het belangrijk om met onze reactie nu al duidelijk te maken waarop wij letten bij de nucleaire veiligheid en stralingsbescherming rond een locatie", schrijft de ANVS. De autoriteit kijkt ook of de plek waar nieuwe kerncentrales moeten komen goed kan worden beveiligd. Verder is het aantal mensen dat in de buurt van een locatie woont een aandachtspunt.
Het demissionair kabinet heeft in december 2022 de Zeeuwse gemeente Borsele aangewezen als voorkeurslocatie voor twee nieuwe kerncentrales. De Eerste Maasvlakte is een alternatief.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De hoeveelheid directe sterfgevallen door drugs is in tien jaar tijd verdrievoudigd. Waren er in 2014 nog 123 sterfgevallen, in 2024 was dat aantal opgelopen naar 378. Dat blijkt uit cijfers van het CBS die in de Nationale Drug Monitor zijn gepubliceerd. Bij veel van de gevallen gaat het om overdosering.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
22 uur geleden