Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVS kijkt naar mogelijke risico's van plek nieuwe kerncentrales

ANVS kijkt naar mogelijke risico's van plek nieuwe kerncentrales

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS) kijkt bij het beoordelen van een locatie die in beeld is voor de bouw van nieuwe kerncentrales naar de mogelijke risico's voor de veiligheid. "Denk daarbij aan overstromingsgevaar of de bereikbaarheid van een locatie voor hulpdiensten. Maar ook of er voldoende koelwater beschikbaar is", schrijft de ANVS in een reactie op het onderzoek naar een geschikte locatie voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales.

In de aanloop naar de bouw van de nieuwe kerncentrales is het mogelijk tot en met donderdag een zienswijze in te dienen bij het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. De ANVS laat weten als vergunningverlener geen rol in de keuze voor een bepaalde locatie te hebben, maar beoordeelt wel of een plek geschikt is om veilig een kerncentrale te bouwen. "Daarom vinden wij het belangrijk om met onze reactie nu al duidelijk te maken waarop wij letten bij de nucleaire veiligheid en stralingsbescherming rond een locatie", schrijft de ANVS. De autoriteit kijkt ook of de plek waar nieuwe kerncentrales moeten komen goed kan worden beveiligd. Verder is het aantal mensen dat in de buurt van een locatie woont een aandachtspunt.

Het demissionair kabinet heeft in december 2022 de Zeeuwse gemeente Borsele aangewezen als voorkeurslocatie voor twee nieuwe kerncentrales. De Eerste Maasvlakte is een alternatief.

Meer uit Binnenland

AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

56 minuten geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

4 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

8 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

12 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

14 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

22 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

23 uur geleden