Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: toezeggingen Spanje over delen data, maar tijd dringt

ANVR: toezeggingen Spanje over delen data, maar tijd dringt

LEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties hoeven minder reizigersgegevens met Spanje te delen dan eerder werd geëist, heeft de Spaanse overheid mondeling toegezegd volgens reisbranchevereniging ANVR. Vanaf 2 december moeten internationale reisorganisaties extra reizigersgegevens delen met de Spaanse overheid onder een nieuwe wet die dan ingaat. "Maar de werking gaat wellicht minder ver dan in eerste instantie werd gedacht", vertelt directeur Frank Radstake van reisbranchevereniging ANVR.

Tegen de nieuwe wet van Spanje is vanaf het eerste voorstel al veel verzet. De internationale reisbranche maakt zich zorgen omdat er om veel meer reizigersgegevens wordt gevraagd dan nodig zou zijn. Bovendien kan de wet volgens Radstake daardoor in strijd zijn met de Europese privacywetgeving. Zo wordt er bijvoorbeeld gevraagd naar de exacte betaalgegevens van reizigers. Toch zouden dat soort gegevens volgens Spanje noodzakelijk zijn om mensen te kunnen beschermen tegen terrorisme en georganiseerde misdaad.

Op die mening lijkt de Spaanse overheid nu dus terug te komen. "De Spaanse overheid heeft nu gezegd dat je alleen de data hoeft aan te leveren die je nodig had om je dienst te verlenen als reisbedrijf", legt Radstake uit. Gezien het nog om een mondelinge toezegging gaat, moeten internationale reisorganisaties binnenkort nog steeds meer reizigersgegevens aanleveren dan ze zelf zouden willen. "Ondertussen begint de tijd wel te dringen", zegt de ANVR-directeur. Zo moet er volgens hem eerst nog aanvullende wetgeving worden gemaakt. "Maar daar is de Spaanse overheid verbazingwekkend stil over."

Meer uit Financieel

Bloomberg: oliekartel OPEC+ eens over verhoging productiequota

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Staking cabinepersoneel bij Canadese vliegmaatschappij WestJet

CALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.

1 uur geleden
Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

21 uur geleden
China veroordeelt uitbreiding zwarte lijst van bedrijven door VS

Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.

23 uur geleden
NYT: Fed-voorzitter wil aantal rentebesluiten verminderen

NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.

1 dag geleden
Meer volledig elektrische auto's verkocht, totale verkoop gedaald

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

1 dag geleden
Elon Musk is bijna helft van zijn vermogen kwijt sinds piek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.

1 dag geleden