Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: toezeggingen Spanje over delen data, maar tijd dringt

ANVR: toezeggingen Spanje over delen data, maar tijd dringt

LEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties hoeven minder reizigersgegevens met Spanje te delen dan eerder werd geëist, heeft de Spaanse overheid mondeling toegezegd volgens reisbranchevereniging ANVR. Vanaf 2 december moeten internationale reisorganisaties extra reizigersgegevens delen met de Spaanse overheid onder een nieuwe wet die dan ingaat. "Maar de werking gaat wellicht minder ver dan in eerste instantie werd gedacht", vertelt directeur Frank Radstake van reisbranchevereniging ANVR.

Tegen de nieuwe wet van Spanje is vanaf het eerste voorstel al veel verzet. De internationale reisbranche maakt zich zorgen omdat er om veel meer reizigersgegevens wordt gevraagd dan nodig zou zijn. Bovendien kan de wet volgens Radstake daardoor in strijd zijn met de Europese privacywetgeving. Zo wordt er bijvoorbeeld gevraagd naar de exacte betaalgegevens van reizigers. Toch zouden dat soort gegevens volgens Spanje noodzakelijk zijn om mensen te kunnen beschermen tegen terrorisme en georganiseerde misdaad.

Op die mening lijkt de Spaanse overheid nu dus terug te komen. "De Spaanse overheid heeft nu gezegd dat je alleen de data hoeft aan te leveren die je nodig had om je dienst te verlenen als reisbedrijf", legt Radstake uit. Gezien het nog om een mondelinge toezegging gaat, moeten internationale reisorganisaties binnenkort nog steeds meer reizigersgegevens aanleveren dan ze zelf zouden willen. "Ondertussen begint de tijd wel te dringen", zegt de ANVR-directeur. Zo moet er volgens hem eerst nog aanvullende wetgeving worden gemaakt. "Maar daar is de Spaanse overheid verbazingwekkend stil over."

Meer uit Financieel

Supermarktketen Lidl waarschuwt klanten na datalek

HUIZEN (ANP) - Onbekenden hebben toegang gekregen tot klantgegevens bij supermarktketen Lidl. Dat meldt het Duitse bedrijf aan getroffen klanten per e-mail. De supermarktketen wil niet zeggen hoeveel klanten er getroffen zijn. Wel meldt de discounter dat het de Autoriteit Persoonsgegevens op de hoogte heeft gesteld.

33 minuten geleden
Spoorlijn tussen Keulen en Düsseldorf dicht na brand

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De spoorlijn tussen Düsseldorf en Keulen in Duitsland blijft tot ten minste zaterdagmiddag gesloten. Dat meldt een woordvoerder van Deutsche Bahn aan het Duitse persbureau DPA. Het traject tussen Düsseldorf en Keulen wordt vanuit Nederland onder meer gereden door de nightjet naar Basel en Zürich.

50 minuten geleden
Chipbedrijven dalen op Wall Street na sterke opleving

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. De chipsector stond opnieuw in de belangstelling na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers keken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van SK Hynix. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant, een belangrijke klant van chipmachinemaker ASML, haalde met de beursgang op Wall Street 26,5 miljard dollar op.

1 uur geleden
Ondernemersorganisaties verwelkomen Talentstrategie kabinet

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de Talentstrategie die het kabinet heeft gepresenteerd. Ze zeggen dat het kabinet de juiste koers kiest. "Juist in een tijd waarin de beschikbaarheid van talent bepalend is voor onze economische groei, innovatiekracht en maatschappelijke opgaven, is een gezamenlijke strategie noodzakelijk."

2 uur geleden
Zeevarenden beginnen rechtszaak na fatale tocht Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Drie bemanningsleden van een Thais vrachtschip dat is aangevallen in de Straat van Hormuz hebben een rechtszaak aangespannen tegen de eigenaar en kapitein van het schip. De zeevarenden waren op 11 maart aan boord van de Mayuree Naree toen het schip werd getroffen door een Iraanse aanval, waardoor drie bemanningsleden om het leven kwamen.

3 uur geleden
VK stelt toezicht op cloudbedrijven in voor bescherming banken

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt toezicht in op vier grote cloudproviders om de veerkracht van het Britse financiële systeem te versterken. De Britse regering meldt dat Microsoft, ⁠Google, Amazon en ​Oracle vanaf maandag worden aangewezen als zogenoemde kritieke derde partijen. Met deze maatregel wil het VK het risico op grootschalige ontwrichting door cyberaanvallen of technische storingen verkleinen.

3 uur geleden
Nieuwe adviesraad moet Nederlandse economie productiever maken

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, onafhankelijke adviesraad gaat zich buigen over maatregelen om de groei van de arbeidsproductiviteit aan te jagen. Dat is volgens het kabinet nodig om welvaart te behouden en collectieve voorzieningen ook in de toekomst betaalbaar te houden. Daarmee volgt het een belangrijke aanbeveling uit een eerder advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink.

3 uur geleden