Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: toezeggingen Spanje over delen data, maar tijd dringt

ANVR: toezeggingen Spanje over delen data, maar tijd dringt

LEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties hoeven minder reizigersgegevens met Spanje te delen dan eerder werd geëist, heeft de Spaanse overheid mondeling toegezegd volgens reisbranchevereniging ANVR. Vanaf 2 december moeten internationale reisorganisaties extra reizigersgegevens delen met de Spaanse overheid onder een nieuwe wet die dan ingaat. "Maar de werking gaat wellicht minder ver dan in eerste instantie werd gedacht", vertelt directeur Frank Radstake van reisbranchevereniging ANVR.

Tegen de nieuwe wet van Spanje is vanaf het eerste voorstel al veel verzet. De internationale reisbranche maakt zich zorgen omdat er om veel meer reizigersgegevens wordt gevraagd dan nodig zou zijn. Bovendien kan de wet volgens Radstake daardoor in strijd zijn met de Europese privacywetgeving. Zo wordt er bijvoorbeeld gevraagd naar de exacte betaalgegevens van reizigers. Toch zouden dat soort gegevens volgens Spanje noodzakelijk zijn om mensen te kunnen beschermen tegen terrorisme en georganiseerde misdaad.

Op die mening lijkt de Spaanse overheid nu dus terug te komen. "De Spaanse overheid heeft nu gezegd dat je alleen de data hoeft aan te leveren die je nodig had om je dienst te verlenen als reisbedrijf", legt Radstake uit. Gezien het nog om een mondelinge toezegging gaat, moeten internationale reisorganisaties binnenkort nog steeds meer reizigersgegevens aanleveren dan ze zelf zouden willen. "Ondertussen begint de tijd wel te dringen", zegt de ANVR-directeur. Zo moet er volgens hem eerst nog aanvullende wetgeving worden gemaakt. "Maar daar is de Spaanse overheid verbazingwekkend stil over."

Meer uit Financieel

AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.

34 minuten geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

1 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

1 uur geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

2 uur geleden
Wall Street begint 2026 gemengd, Tesla stijgt na verkoopcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.

2 uur geleden
Tesla verkocht in 2025 minder auto's en is ingehaald door BYD

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.

2 uur geleden
Beroemde pier van Brighton staat te koop

BRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.

3 uur geleden