ANVR: stop op vluchten zuidelijk Afrika begrijpelijk
DEN HAAG (ANP) - Reisbrancheorganisatie ANVR begrijpt het verbod op vluchten uit zuidelijk Afrika vanwege een nieuwe variant van het coronavirus die daar is ontdekt. "Je kunt er alleen maar voor zijn om zo te handelen, omdat er een virusmutatie is", aldus een woordvoerster van de organisatie. Ze merkt wel op dat het een triest bericht is voor de reissector en de stap alleen maar zorgt voor een eventuele vertraging van het virus.
"Reizigers kunnen namelijk ook via een andere route uit het gebied reizen", constateert ze. "Daardoor kan de virusmutatie uiteindelijk toch deze kant op komen, via bijvoorbeeld Dubai."
Over de concrete situatie bij de ANVR-leden die reizen naar Zuid-Afrika uitvoeren, kon de woordvoerster niks zeggen. Wel gaf ze aan dat voor veel landen buiten de Europese Unie de reisadviezen op oranje staan. Zo ook voor Zuid-Afrika, dat al als hoogrisicogebied werd gezien vanwege de verspreiding van het coronavirus. "Over het algemeen zijn er niet veel, of zelfs geen reizen naar die gebieden", zo geeft ze aan. En vanuit ANVR-reisorganisaties zullen er dus weinig reizigers zitten, voegde ze toe. Op de website van de ANVR staan circa zestig leden die reizen naar de regio uitvoeren.
De VvKR, de organisatie voor kleinschalige reisorganisaties, noemt het verbod op vluchten uit zuidelijk Afrika eveneens begrijpelijk. "Het is niet anders, het virus moet de wereld uit. We kunnen niet anders dan ons daaraan conformeren", zegt een woordvoerster. Op de website van de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties staan 49 bedrijven die zich richten op verschillende soorten reizen in Afrika.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
4 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
16 uur geleden