ANVR: stop op vluchten zuidelijk Afrika begrijpelijk
DEN HAAG (ANP) - Reisbrancheorganisatie ANVR begrijpt het verbod op vluchten uit zuidelijk Afrika vanwege een nieuwe variant van het coronavirus die daar is ontdekt. "Je kunt er alleen maar voor zijn om zo te handelen, omdat er een virusmutatie is", aldus een woordvoerster van de organisatie. Ze merkt wel op dat het een triest bericht is voor de reissector en de stap alleen maar zorgt voor een eventuele vertraging van het virus.
"Reizigers kunnen namelijk ook via een andere route uit het gebied reizen", constateert ze. "Daardoor kan de virusmutatie uiteindelijk toch deze kant op komen, via bijvoorbeeld Dubai."
Over de concrete situatie bij de ANVR-leden die reizen naar Zuid-Afrika uitvoeren, kon de woordvoerster niks zeggen. Wel gaf ze aan dat voor veel landen buiten de Europese Unie de reisadviezen op oranje staan. Zo ook voor Zuid-Afrika, dat al als hoogrisicogebied werd gezien vanwege de verspreiding van het coronavirus. "Over het algemeen zijn er niet veel, of zelfs geen reizen naar die gebieden", zo geeft ze aan. En vanuit ANVR-reisorganisaties zullen er dus weinig reizigers zitten, voegde ze toe. Op de website van de ANVR staan circa zestig leden die reizen naar de regio uitvoeren.
De VvKR, de organisatie voor kleinschalige reisorganisaties, noemt het verbod op vluchten uit zuidelijk Afrika eveneens begrijpelijk. "Het is niet anders, het virus moet de wereld uit. We kunnen niet anders dan ons daaraan conformeren", zegt een woordvoerster. Op de website van de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties staan 49 bedrijven die zich richten op verschillende soorten reizen in Afrika.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek naar "de oorzaak en reikwijdte" van de ransomware-aanval bij softwareleverancier ChipSoft is "in volle gang". Dat meldt een woordvoerder van het bedrijf. Het staat daarbij in nauw contact met zorgorganisaties die gebruikmaken van de software.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Beveiligers van de woning van prinses Beatrix, kasteel Drakensteyn in het Utrechtse dorp Lage Vuursche, hebben afgelopen november drones bij het terrein gezien. De Koninklijke Marechaussee zag ook onbemande toestellen bij een goudkluis van De Nederlandsche Bank in Huis ter Heide, enkele kilometers verderop. Een woordvoerder van de marechaussee bevestigt dat na berichtgeving van het AD.
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het dossier in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski bevat geen enkel belastend bericht dat de aanklacht tegen haar kan ondersteunen. Het Openbaar Ministerie baseert zich op "een vergaring van aannames", die niet getoetst of geobjectiveerd zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
15 uur geleden