Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: stop op vluchten zuidelijk Afrika begrijpelijk

ANVR: stop op vluchten zuidelijk Afrika begrijpelijk

DEN HAAG (ANP) - Reisbrancheorganisatie ANVR begrijpt het verbod op vluchten uit zuidelijk Afrika vanwege een nieuwe variant van het coronavirus die daar is ontdekt. "Je kunt er alleen maar voor zijn om zo te handelen, omdat er een virusmutatie is", aldus een woordvoerster van de organisatie. Ze merkt wel op dat het een triest bericht is voor de reissector en de stap alleen maar zorgt voor een eventuele vertraging van het virus.

"Reizigers kunnen namelijk ook via een andere route uit het gebied reizen", constateert ze. "Daardoor kan de virusmutatie uiteindelijk toch deze kant op komen, via bijvoorbeeld Dubai."

Over de concrete situatie bij de ANVR-leden die reizen naar Zuid-Afrika uitvoeren, kon de woordvoerster niks zeggen. Wel gaf ze aan dat voor veel landen buiten de Europese Unie de reisadviezen op oranje staan. Zo ook voor Zuid-Afrika, dat al als hoogrisicogebied werd gezien vanwege de verspreiding van het coronavirus. "Over het algemeen zijn er niet veel, of zelfs geen reizen naar die gebieden", zo geeft ze aan. En vanuit ANVR-reisorganisaties zullen er dus weinig reizigers zitten, voegde ze toe. Op de website van de ANVR staan circa zestig leden die reizen naar de regio uitvoeren.

De VvKR, de organisatie voor kleinschalige reisorganisaties, noemt het verbod op vluchten uit zuidelijk Afrika eveneens begrijpelijk. "Het is niet anders, het virus moet de wereld uit. We kunnen niet anders dan ons daaraan conformeren", zegt een woordvoerster. Op de website van de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties staan 49 bedrijven die zich richten op verschillende soorten reizen in Afrika.

Meer uit Binnenland

Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

23 minuten geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

41 minuten geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

1 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

1 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

8 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

10 uur geleden