Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: schrappen vluchten Transavia leidt tot minder boekingen

ANVR: schrappen vluchten Transavia leidt tot minder boekingen

LEUSDEN (ANP) - Het schrappen van vluchten door Transavia leidt ook bij reisaanbieders die zijn aangesloten bij de ANVR tot minder boekingen. Frank Oostdam, directeur van de branchevereniging, kan niet zeggen hoeveel minder vakanties er worden geboekt, maar merkt wel dat de problemen bij de luchtvaartmaatschappij effect hebben. "Het vertrouwen van de reiziger wordt wel heel erg op de proef gesteld. Eerst Schiphol en nu Transavia."

Eerder gaven ook Sunweb en de luchtvaartmaatschappij zelf aan minder boekingen te krijgen door de annuleringen bij de luchtvaartmaatschappij. De KLM-dochter heeft te weinig capaciteit door onder meer de vertraagde komst van leasevliegtuigen en benodigde reparaties. Dinsdag werd bekend dat ook in juni een flink aantal vluchten is geschrapt.

"Superfrustrerend", noemt Oostdam de gevolgen van de problemen bij Transavia. "Zowel voor de vakantieganger als de reisorganisaties. Er komt een hoop gedoe uit voort en het levert veel extra werk op." Volgens de directeur is nu alles erop gericht te zorgen dat alle reizigers een geschikte vlucht krijgen. "We zijn door schade en schande wijs geworden door de ervaring in de maand mei. Als je ziet hoeveel reizigers hun geld hebben teruggevraagd, dan valt dat met 1 tot 2 procent wel mee. Ik denk ook dat de gevolgen voor juni uiteindelijk wel zullen meevallen."

Ook in de maanden juli en augustus schrapt de luchtvaartmaatschappij vluchten. "We gaan ervan uit dat dat er minder zijn dan nu", zegt de directeur. "We hebben goede hoop dat de zomermaanden redelijk verlopen."

Meer uit Financieel

Witte Huis verlengt uitstel van TikTok-verbod tot medio december

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.

12 minuten geleden
Voorzitter Nestlé treedt af enkele weken na ontslag topman

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.

1 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit lager op Prinsjesdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

3 uur geleden
KLM: stakingen grondpersoneel brengen toekomst in gevaar

SCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".

3 uur geleden
Ondernemers: politiek is instabiel, economie wordt verwaarloosd

DEN HAAG (ANP) - Alle stoplichten staan op rood voor het bedrijfsleven en de welvaart van Nederlanders, reageren de ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland na de presentatie van de miljoenennota. Volgens de organisaties is een versterking van de economie en een verhoging van de arbeidsproductiviteit noodzakelijk.

3 uur geleden
Trump: VS en China hebben deal gesloten over verkoop TikTok in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en China hebben een deal gesloten waarmee TikTok in de VS actief kan blijven, meldt Donald Trump dinsdag. Een groep bedrijven wil de Amerikaanse activiteiten volgens hem overnemen van het Chinese moederbedrijf ByteDance. Hij gaf geen details en zegt later bekend te maken wie de kopers zijn.

4 uur geleden
FNV kondigt nieuwe, langere stakingen grondpersoneel KLM aan

SCHIPHOL (ANP) - FNV heeft dinsdag nieuwe acties van grondpersoneel van KLM op Schiphol aangekondigd. Het gaat om twee werkonderbrekingen op 24 september en 1 oktober die respectievelijk zes en acht uur duren. KLM moest vorige week nog ruim honderd vluchten schrappen door een werkonderbreking die twee uur duurde. Ook deze woensdag vallen ongeveer honderd vluchten uit door een korte staking.

4 uur geleden