Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: schrappen vluchten Transavia leidt tot minder boekingen

ANVR: schrappen vluchten Transavia leidt tot minder boekingen

LEUSDEN (ANP) - Het schrappen van vluchten door Transavia leidt ook bij reisaanbieders die zijn aangesloten bij de ANVR tot minder boekingen. Frank Oostdam, directeur van de branchevereniging, kan niet zeggen hoeveel minder vakanties er worden geboekt, maar merkt wel dat de problemen bij de luchtvaartmaatschappij effect hebben. "Het vertrouwen van de reiziger wordt wel heel erg op de proef gesteld. Eerst Schiphol en nu Transavia."

Eerder gaven ook Sunweb en de luchtvaartmaatschappij zelf aan minder boekingen te krijgen door de annuleringen bij de luchtvaartmaatschappij. De KLM-dochter heeft te weinig capaciteit door onder meer de vertraagde komst van leasevliegtuigen en benodigde reparaties. Dinsdag werd bekend dat ook in juni een flink aantal vluchten is geschrapt.

"Superfrustrerend", noemt Oostdam de gevolgen van de problemen bij Transavia. "Zowel voor de vakantieganger als de reisorganisaties. Er komt een hoop gedoe uit voort en het levert veel extra werk op." Volgens de directeur is nu alles erop gericht te zorgen dat alle reizigers een geschikte vlucht krijgen. "We zijn door schade en schande wijs geworden door de ervaring in de maand mei. Als je ziet hoeveel reizigers hun geld hebben teruggevraagd, dan valt dat met 1 tot 2 procent wel mee. Ik denk ook dat de gevolgen voor juni uiteindelijk wel zullen meevallen."

Ook in de maanden juli en augustus schrapt de luchtvaartmaatschappij vluchten. "We gaan ervan uit dat dat er minder zijn dan nu", zegt de directeur. "We hebben goede hoop dat de zomermaanden redelijk verlopen."

Meer uit Financieel

Google-moeder Alphabet investeert fors meer in AI-toepassingen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.

2 uur geleden
Nasdaq weer hard omlaag, chipbedrijf AMD keldert na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.

2 uur geleden
VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

4 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

5 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

7 uur geleden
Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.

7 uur geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

8 uur geleden