Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: Schiphol gaf te snel signaal af van minder vluchten

ANVR: Schiphol gaf te snel signaal af van minder vluchten

DEN HAAG (ANP) - Schiphol riep te snel dat er vluchten geschrapt moeten worden om de drukte in de zomermaanden aan te kunnen. Zeker ook omdat de luchthaven de extra drukte had kunnen zien aankomen. Dat verwijt uitte Frank Oostdam, voorzitter van de branchevereniging van reisorganisaties ANVR, in het tv-programma WNL op Zondag in de richting van de leiding van de luchthaven.

Volgens Oostdam was het recente signaal van Schiphol aan de reissector verkeerd. Juist na twee jaar corona-ellende is de reissector volgens hem blij dat er weer gereisd kan worden. Bovendien zijn mensen ook bereid om extra geld uit te geven. Dat reisbedrijven daar dan niet volop van kunnen profiteren omdat vakantiegangers niet bij het vliegtuig kunnen komen, zorgt voor extra teleurstelling. Volgens de ANVR had Schiphol ook eerder op de verwachte drukte moeten anticiperen. In januari waren er volgens Oostdam al signalen dat de zomerperiode druk zou worden.

Door het "te snel" gecommuniceerde vooruitzicht van minder vluchten is er bij verschillende reizigers ook twijfel ontstaan over het al dan niet boeken van een vakantie, legt Oostdam uit. Hij denkt ook dat er bedrijven alsnog om kunnen vallen als gevolg van de problemen.

Schade verhalen op Schiphol

Volgens Oostdam zullen er ook zeker reisbedrijven zijn die de schade van de problemen op Schiphol zullen proberen te verhalen. De ANVR doet dat niet, omdat de organisatie geen commerciële relatie met Schiphol heeft. "Maar er zijn bedrijven die dat zullen gaan doen", weet Oostdam.

Ondanks de problemen houdt Oostdam nog vertrouwen in Schiphol-topman Dick Benschop om de problemen op te lossen. "Hij moet de kans krijgen", aldus de ANVR-baas. Verder meent hij dat "barbertje moet hangen" op dit moment niet direct iets oplost.

Meer uit Financieel

Techbedrijven winnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.

4 uur geleden
AI-bedrijven kunnen modellen niet beheersen, zegt klokkenluider

NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.

6 uur geleden
Brussel wijst Poolse miljoenensteun voor truckfabrikant MAN af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.

6 uur geleden
Bloomberg: Trump komt met nieuw plan voor lagere dieselprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

8 uur geleden
AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

9 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

9 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

10 uur geleden