Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: reisadvies Spanje zoveelste klap voor reisbranche

ANVR: reisadvies Spanje zoveelste klap voor reisbranche

DEN HAAG (ANP) - Het aanscherpen van het reisadvies voor Spanje en de Canarische Eilanden is een nieuwe klap voor de Nederlandse reisbranche, zegt brancheorganisatie ANVR. De organisatie vreest dat veel reisaanbieders kopje onder zullen gaan door de economische schade die de coronacrisis veroorzaakt.

Het reisadvies voor heel Spanje wordt vanaf dinsdag aangescherpt, van geel naar oranje. Het nieuwe advies geldt ook voor de Canarische Eilanden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken ziet zich daartoe genoodzaakt vanwege het oplopende aantal besmettingen in het populaire vakantieland.

Reisorganisaties TUI en Corendon hebben op dit moment duizenden Nederlandse vakantiegangers in Spanje zitten. Voor TUI gaat het om bijna 4000 Nederlandse vakantiegangers en voor Corendon om bijna 1300. Ook delen van Frankrijk gaan op oranje, laat het ministerie weten. Het gaat daarbij om de regio's Sarthe, Hérault en Alpes-Maritimes. Ook Monaco en de Schotse stad Aberdeen gaan op oranje.

'Reizigers weten wat ze moeten doen'

Hoeveel Nederlandse vakantiegangers nu via reisorganisaties in Spanje, de Canarische Eilanden en de betreffende regio's in Frankrijk zijn, weet de ANVR niet precies. "Uiteraard weten de individuele reisorganisaties dat wel, waar zij zitten en wanneer, maar wij hebben daar geen inventarisatie van gedaan", aldus een woordvoerster. "Dat komt ook doordat de organisaties zelf exact weten wat ze moeten doen. Die zullen de reizigers die daar zitten informeren, maar ook de mensen die nog zouden vertrekken."

Er was in de reissector de hoop dat Europa langzamerhand weer openging, stelt de ANVR, maar nu lijkt in een aantal landen een tegengestelde beweging plaats te vinden. "Dat is natuurlijk dramatisch voor de reisbranche." Spanje hoort steevast tot de top drie van meest populaire vakantielanden onder Nederlanders, zegt de ANVR. "Het maakt het heel erg moeilijk nu nog naast Italië en Griekenland zonnige landen te vinden."

De huidige steunmaatregelen van de overheid kunnen waarschijnlijk niet voorkomen dat "heel erg veel" reisorganisaties gaan omvallen, stelt de ANVR. De brancheorganisatie pleit daarom voor aanvullende regelingen. "Voor een gesloten sector als de onze hebben we specifieke maatregelen nodig."

Meer uit Binnenland

Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

7 uur geleden
Staatssecretaris hoopt op snel besluit over spoor naar Gent

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur en Waterstaat) hoopt dat dit jaar een startbesluit wordt genomen over het verbeteren van het goederenspoor tussen Gent en Terneuzen. In een overleg in de Tweede Kamer over het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport (MIRT) zei Aartsen dat hij over dit grensoverschrijdende project intensief contact heeft met zijn Belgische collega's en dat hij verwacht dat de kwestie volgende week in een gezamenlijk overleg aan de orde komt.

8 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

10 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

10 uur geleden
Makers publieke omroep bieden 'noodpakket' aan in Tweede Kamer

HILVERSUM (ANP) - Medewerkers en makers van de publieke omroep hebben samen met onder meer de vakbonden FNV en de Nederlandse Vereniging van Journalisten een symbolisch noodpakket aangeboden in de Tweede Kamer. Met de actie vragen zij aandacht voor de gevolgen van de aangekondigde bezuinigingen.

10 uur geleden
Formerende partijen willen vier omroephuizen en een taakomroep

DEN HAAG (ANP) - De drie formerende partijen D66, VVD en CDA willen dat er vier nieuwe omroephuizen komen, plus een taakomroep van de NOS en NTR. D66-Kamerlid Ouafa Oualhadj kondigde het plan van de drie partijen aan tijdens een debat over de mediabegroting.

10 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

12 uur geleden