Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: reisadvies Spanje zoveelste klap voor reisbranche

ANVR: reisadvies Spanje zoveelste klap voor reisbranche

DEN HAAG (ANP) - Het aanscherpen van het reisadvies voor Spanje en de Canarische Eilanden is een nieuwe klap voor de Nederlandse reisbranche, zegt brancheorganisatie ANVR. De organisatie vreest dat veel reisaanbieders kopje onder zullen gaan door de economische schade die de coronacrisis veroorzaakt.

Het reisadvies voor heel Spanje wordt vanaf dinsdag aangescherpt, van geel naar oranje. Het nieuwe advies geldt ook voor de Canarische Eilanden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken ziet zich daartoe genoodzaakt vanwege het oplopende aantal besmettingen in het populaire vakantieland.

Reisorganisaties TUI en Corendon hebben op dit moment duizenden Nederlandse vakantiegangers in Spanje zitten. Voor TUI gaat het om bijna 4000 Nederlandse vakantiegangers en voor Corendon om bijna 1300. Ook delen van Frankrijk gaan op oranje, laat het ministerie weten. Het gaat daarbij om de regio's Sarthe, Hérault en Alpes-Maritimes. Ook Monaco en de Schotse stad Aberdeen gaan op oranje.

'Reizigers weten wat ze moeten doen'

Hoeveel Nederlandse vakantiegangers nu via reisorganisaties in Spanje, de Canarische Eilanden en de betreffende regio's in Frankrijk zijn, weet de ANVR niet precies. "Uiteraard weten de individuele reisorganisaties dat wel, waar zij zitten en wanneer, maar wij hebben daar geen inventarisatie van gedaan", aldus een woordvoerster. "Dat komt ook doordat de organisaties zelf exact weten wat ze moeten doen. Die zullen de reizigers die daar zitten informeren, maar ook de mensen die nog zouden vertrekken."

Er was in de reissector de hoop dat Europa langzamerhand weer openging, stelt de ANVR, maar nu lijkt in een aantal landen een tegengestelde beweging plaats te vinden. "Dat is natuurlijk dramatisch voor de reisbranche." Spanje hoort steevast tot de top drie van meest populaire vakantielanden onder Nederlanders, zegt de ANVR. "Het maakt het heel erg moeilijk nu nog naast Italië en Griekenland zonnige landen te vinden."

De huidige steunmaatregelen van de overheid kunnen waarschijnlijk niet voorkomen dat "heel erg veel" reisorganisaties gaan omvallen, stelt de ANVR. De brancheorganisatie pleit daarom voor aanvullende regelingen. "Voor een gesloten sector als de onze hebben we specifieke maatregelen nodig."

Meer uit Binnenland

Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

13 minuten geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

4 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 110, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De plaats bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0.

4 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

8 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

18 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

23 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

1 dag geleden