ANVR: prijsverhogingen vakanties geen invloed op meeste reizigers
LEUSDEN (ANP) - De meeste Nederlanders die deze zomer op vakantie gaan zijn niet van plan de reis aan te passen vanwege de gestegen kosten voor vakanties, bijvoorbeeld door minder uit eten of op excursie te gaan of voor minder luxe te kiezen. Volgens onderzoek dat reisbrancheorganisatie ANVR heeft laten uitvoeren hebben die prijsverhogingen voor zes op de tien Nederlandse reizigers geen invloed op hun vakantieplannen.
Volgens de ANVR wordt er gemiddeld ruim 2000 euro aan een vakantie uitgegeven en dat is meestal voor twee personen. Het boekingsgedrag van Nederlandse reizigers is nu weer enigszins terug op het niveau van voor de coronapandemie, aldus de organisatie. Er zijn dit jaar in vergelijking met vorig jaar iets minder strandvakanties geboekt, terwijl de rondreis wat aan populariteit wint. Het vakantieverblijf duurt gemiddeld twaalf dagen.
Het vliegtuig blijft de meest gekozen manier van vervoer naar de vakantiebestemming, met name ten koste van de auto. Vooral jongeren nemen vaak het vliegtuig, terwijl 35- tot 49-jarigen relatief vaak voor eigen vervoer kiezen en 65-plussers voor busvervoer, aldus het onderzoek. Voor stedentrips wordt vaker de trein gepakt.
Nieuwe vakantie
De ANVR stelt verder dat meer dan vier op de tien Nederlandse reizigers binnen nu en drie maanden opnieuw een buitenlandse vakantie denken te gaan boeken, vaak een strandvakantie of stedentrip.
Dat de reisbranche sterk herstel toont van de coronacrisis komt ook naar voren uit de grote vraag naar vliegtickets.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.
3 uur geleden