Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: prijsverhogingen vakanties geen invloed op meeste reizigers

ANVR: prijsverhogingen vakanties geen invloed op meeste reizigers

LEUSDEN (ANP) - De meeste Nederlanders die deze zomer op vakantie gaan zijn niet van plan de reis aan te passen vanwege de gestegen kosten voor vakanties, bijvoorbeeld door minder uit eten of op excursie te gaan of voor minder luxe te kiezen. Volgens onderzoek dat reisbrancheorganisatie ANVR heeft laten uitvoeren hebben die prijsverhogingen voor zes op de tien Nederlandse reizigers geen invloed op hun vakantieplannen.

Volgens de ANVR wordt er gemiddeld ruim 2000 euro aan een vakantie uitgegeven en dat is meestal voor twee personen. Het boekingsgedrag van Nederlandse reizigers is nu weer enigszins terug op het niveau van voor de coronapandemie, aldus de organisatie. Er zijn dit jaar in vergelijking met vorig jaar iets minder strandvakanties geboekt, terwijl de rondreis wat aan populariteit wint. Het vakantieverblijf duurt gemiddeld twaalf dagen.

Het vliegtuig blijft de meest gekozen manier van vervoer naar de vakantiebestemming, met name ten koste van de auto. Vooral jongeren nemen vaak het vliegtuig, terwijl 35- tot 49-jarigen relatief vaak voor eigen vervoer kiezen en 65-plussers voor busvervoer, aldus het onderzoek. Voor stedentrips wordt vaker de trein gepakt.

Nieuwe vakantie

De ANVR stelt verder dat meer dan vier op de tien Nederlandse reizigers binnen nu en drie maanden opnieuw een buitenlandse vakantie denken te gaan boeken, vaak een strandvakantie of stedentrip.

Dat de reisbranche sterk herstel toont van de coronacrisis komt ook naar voren uit de grote vraag naar vliegtickets.

Meer uit Financieel

China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

52 minuten geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

1 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

1 uur geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

1 uur geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

4 uur geleden