Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: prijsverhogingen vakanties geen invloed op meeste reizigers

ANVR: prijsverhogingen vakanties geen invloed op meeste reizigers

LEUSDEN (ANP) - De meeste Nederlanders die deze zomer op vakantie gaan zijn niet van plan de reis aan te passen vanwege de gestegen kosten voor vakanties, bijvoorbeeld door minder uit eten of op excursie te gaan of voor minder luxe te kiezen. Volgens onderzoek dat reisbrancheorganisatie ANVR heeft laten uitvoeren hebben die prijsverhogingen voor zes op de tien Nederlandse reizigers geen invloed op hun vakantieplannen.

Volgens de ANVR wordt er gemiddeld ruim 2000 euro aan een vakantie uitgegeven en dat is meestal voor twee personen. Het boekingsgedrag van Nederlandse reizigers is nu weer enigszins terug op het niveau van voor de coronapandemie, aldus de organisatie. Er zijn dit jaar in vergelijking met vorig jaar iets minder strandvakanties geboekt, terwijl de rondreis wat aan populariteit wint. Het vakantieverblijf duurt gemiddeld twaalf dagen.

Het vliegtuig blijft de meest gekozen manier van vervoer naar de vakantiebestemming, met name ten koste van de auto. Vooral jongeren nemen vaak het vliegtuig, terwijl 35- tot 49-jarigen relatief vaak voor eigen vervoer kiezen en 65-plussers voor busvervoer, aldus het onderzoek. Voor stedentrips wordt vaker de trein gepakt.

Nieuwe vakantie

De ANVR stelt verder dat meer dan vier op de tien Nederlandse reizigers binnen nu en drie maanden opnieuw een buitenlandse vakantie denken te gaan boeken, vaak een strandvakantie of stedentrip.

Dat de reisbranche sterk herstel toont van de coronacrisis komt ook naar voren uit de grote vraag naar vliegtickets.

Meer uit Financieel

ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

3 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

5 uur geleden
OpenAI wil farmaceuten steunen bij ontwikkeling nieuwe medicijnen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.

6 uur geleden
VS sluiten deze week tot 11 grote deals over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.

7 uur geleden
Ook Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart weer door het Suezkanaal

HAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.

7 uur geleden
Novo Nordisk waarschuwt voor lagere verkopen door concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.

8 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX onderuit op Damrak om AI-tool Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.

9 uur geleden