
ANVR: Nederlandse vakantiegangers pakken weer vaker het vliegtuig
LEUSDEN (ANP) - Nederlandse vakantiegangers gaan deze zomer weer massaal met het vliegtuig op vakantie, zelfs vaker dan vorig jaar. Volgens onderzoek dat reisbrancheorganisatie ANVR heeft laten uitvoeren kiest 55 procent van de Nederlanders ervoor om te reizen met het vliegtuig dit jaar. Vorig jaar was dit 51 procent. "De positieve trend voor zowel eigen vervoer als reizen met de trein zet niet door", concludeert de ANVR.
Schiphol is met 63 procent veruit de populairste luchthaven, gevolgd door Eindhoven Airport (13 procent). De buitenlandse luchthavens, in België en Duitsland, vlak bij de grens groeien echter gestaag. Samen bedienen zij al 15 procent van de reizende Nederlanders, komt naar voren uit het onderzoek.
Ongeveer 34 procent gaat dit jaar met de auto op pad, vergeleken met 38 procent in 2024. De populariteit van de trein daalt volgens de onderzoekers van 5 naar 3 procent.
Voor zes op de tien Nederlanders heeft de nog altijd hoge inflatie geen invloed op hun vakantieplannen voor deze zomer. "Het enige verschil dat we kunnen ontdekken is dat mensen met schoolgaande kinderen vaker kiezen om minder activiteiten ter plaatse te ondernemen, minder luxe accommodaties te boeken of kiezen voor een kortere vakantie of een vakantie dichter bij huis", stelt de koepelorganisatie. De ondervraagden geven dit jaar gemiddeld 2376 euro uit aan een vakantie, 100 euro meer dan vorig jaar.
Voor het onderzoek, dat is uitgevoerd door marktonderzoekers van GfK/NIQ, werden ruim duizend Nederlanders van achttien jaar en ouder ondervraagd. Volgens ANVR is het onderzoek representatief voor de Nederlandse bevolking in die leeftijdscategorie.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.
1 uur geledenMUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is verder gezakt op de ranglijst van aantrekkelijkste landen voor buitenlandse investeringen in Europa, meldt accountants- en adviesorganisatie EY op basis van een jaarlijks onderzoek. "Waar ons land tot 2017 steevast tot de top 5 behoorde, is Nederland nu gezakt naar de tiende plaats, achter landen als België, Spanje en Polen."
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Meer uitzendkrachten leggen het werk neer bij distributiecentra van Albert Heijn. De stakingen breiden zich uit naar een distributiecentrum in Zwolle en bij AH Online in Oosterhout, meldt vakbond FNV. Daarmee wordt nu op vier plekken gestaakt.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten roepen de politiek op om iets te doen tegen de dure boodschappen. Uit onderzoek van de Consumentenbond kwam dinsdag naar voren dat consumenten over de grens vaak voordeliger uit zijn dan in Nederland. De supermarkten merken op dat prijsverschillen mede worden veroorzaakt door hogere belastingen en andere regels in Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) stelt dat consumenten extra bescherming nodig hebben door de opkomst van afbetaalapps waarbij je achteraf kunt betalen, ook wel bekend als 'buy now, pay later'. Deze worden steeds populairder, maar leiden ook tot veel betalingsproblemen.
3 uur geleden