Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: Nederlander boekt vakantie dit jaar later en minder vaak

ANVR: Nederlander boekt vakantie dit jaar later en minder vaak

DEN HAAG (ANP) - Het aantal boekingen voor zomervakanties blijft dit jaar achter bij vorig jaar, wat te maken heeft met hogere prijzen en onrust in de wereld. Dat stelt directeur Frank Radstake van reisbrancheorganisatie ANVR op basis van wat hij hoort van reisorganisaties. Nederlanders hebben hun vakanties voor deze zomer bovendien pas relatief laat geboekt.

De ontwikkelingen hebben deels te maken met het prijsniveau, stelt Radstake. "De inflatie heeft ook gevolgen gehad voor de kosten van vakanties", legt hij uit. Nederlanders, die volgens hem toch al prijsbewust zijn bij het boeken, zijn door de hogere prijzen daarom langzamer geweest met het vastleggen van een zomervakantie.

Ook de geopolitieke onzekerheid in de wereld heeft de boekingen geremd, denkt de ANVR-directeur. "Dat zie je altijd. Als er onzekerheid is rondom reizen, is de Nederlander terughoudend met boeken."

Scandinavië

Eerder werd al bekend dat veel minder Nederlanders naar de Verenigde Staten reizen. Maar bestemmingen in Azië zijn juist populairder: landen als China, Indonesië en Japan zijn volgens de ANVR-directeur erg in trek. "Mensen die ver op vakantie willen, kiezen er minder voor om naar Noord-Amerika te gaan en meer naar Azië."

Het merendeel van de Nederlandse vakantiegangers blijft in Europa. Ongeveer 85 procent van de mensen boekt daarbinnen een vakantie, aldus de ANVR. Scandinavië is al langere tijd een opkomende vakantiebestemming, maar in absolute aantallen reizen de meeste Nederlanders nog steeds naar Middellandse Zee-bestemmingen als Spanje of Griekenland.

Last minutes

Mensen boeken dit jaar wel vaker lastminute een vakantie, merken verschillende reisbureaus. Sunweb laat weten dat de lastminuteboekingen aantrekken. Het reisbureau ziet op het moment een stijging van 11,5 procent van het aantal boekingen in vergelijking met vorige week. Riksja Travel ziet het aantal lastminuteboekingen dit jaar met een vijfde toenemen ten opzichte van vorig jaar.

TUI merkt dat de vraag naar lastminutereizen deze zomer "aarzelend op gang kwam", maar inmiddels fors aantrekt. "De afgelopen vier weken is de vraag naar last minutes gestegen en behoorlijk hoger in vergelijking tot dezelfde periode vorig jaar", meldt een woordvoerster.

Meer uit Financieel

AEX opent hoger door koersherstel chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met winst aan de dag begonnen. De AEX, de belangrijkste beursindex op het Damrak, werd gestuwd door een koersherstel bij de chipbedrijven. ASML, Besi en ASMI stegen tot 5 procent na positieve cijfers en sterke vooruitzichten van geheugenchipfabrikant Micron.

53 minuten geleden
easyJet slaat vierde overnamepoging van Castlelake af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet heeft opnieuw een verhoogd overnamebod van investeringsmaatschappij Castlelake afgewezen. Het bod van 6,50 pond per aandeel is de vierde poging van de Amerikaanse investeerder om de prijsvechter over te nemen.

55 minuten geleden
H&M boekt lagere omzet door negatieve wisselkoerseffecten

STOCKHOLM (ANP) - Het Zweedse kledingconcern Hennes & Mauritz (H&M) heeft het afgelopen kwartaal een lagere omzet geboekt door nadelige valuta-effecten.

1 uur geleden
FT: luchthavens Rome vrezen chaos door EU-inreiscontrolesysteem

ROME (ANP) - De luchthavens van Rome zijn genoodzaakt het nieuwe, omstreden biometrische grenscontrolesysteem van de EU tijdelijk op te schorten om de grote toestroom van zomertoeristen te kunnen verwerken. Dat heeft Marco Troncone, hoofd van het bedrijf dat de luchthavens van de Italiaanse hoofdstad beheert, gezegd in een interview met de Financial Times.

1 uur geleden
Adviesorgaan pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

DEN HAAG (ANP) - Het College van Rijksbouwmeester en Rijksadviseurs (CRa) pleit voor een ingrijpende koerswijziging om de woningcrisis in Nederland aan te pakken. Volgens het adviesorgaan van de rijksoverheid is een eerlijker woonstelsel noodzakelijk om de kansongelijkheid op de woningmarkt te verminderen. Het CRa deed donderdag zes aanbevelingen in het rapport 'Thuis in de toekomst'.

4 uur geleden
Winst Micron stijgt hard door honger AI-sector naar geheugenchips

BOISE (ANP) - Chipfabrikant Micron heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf is een belangrijke producent van geavanceerde geheugenchips. Doordat grote techbedrijven massaal investeren in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie, is de vraag naar dat soort halfgeleiders hard gestegen.

11 uur geleden
Chipaandelen drukken weer op beursgraadmeters in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geëindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.

11 uur geleden