ANVR: minder vliegen en reizen niet het duurzame antwoord
BAARN (ANP) - Krimp van de luchtvaart en de toerismebranche zijn niet het antwoord om de milieubelasting terug te dringen. Dat heeft ANVR-voorzitter Arjan Kers gezegd tijdens de nieuwjaarsborrel van de reisbranchevereniging. "De overheid en branche moeten schouder aan schouder optrekken om duurzaamheid te versnellen", aldus Kers, die vindt dat de overheid "niet verliefd moet worden op haar eigen oplossingen".
Volgens Kers moet de overheid open blijven staan voor een andere invulling van het doel om uitstoot te reduceren dan krimp. Minder vluchten op Schiphol kunnen ertoe leiden dat luchtvaartmaatschappijen met schonere vliegtuigen naar andere bestemmingen vertrekken, waarschuwt de ANVR-voorman. "Nederland moet blijven beschikken over een goede nationale luchthaven", meent Kers. Om aan de wensen van de Nederlandse reiziger te kunnen voldoen is volgens hem het openen van Lelystad Airport in 2024 "broodnodig".
"De reisbranche en de luchtvaartsector hebben de afgelopen jaren laten zien dat ze duurzaamheid van groot belang vinden. stelt Kers. Hij vindt dat Den Haag dat vaak anders voorspiegelt. "Vele miljoenen zijn al geïnvesteerd in het verduurzamen van vliegtuigen, hotels en bestemmingen. Wij hoeven als sector ons zeker niet te schamen, want ik durf zelfs te stellen dat we op vele vlakken voorloper zijn ten opzichte van andere sectoren."
De reisbranche kan bovendien zorgen voor echte verandering, denkt Kers. "Er rust op ons allen wel de taak om onze klanten te helpen met het maken van de beste en meest duurzame keuze. Want die verantwoordelijkheid hebben wij ook. Alleen als de massa haar gedrag aanpast zal dat een groot effect hebben."
Een krimp van Schiphol naar de geplande 440.000 vluchten per jaar is nog geen uitgemaakte zaak, stelt Kers en als Den Haag alleen op stikstofproblemen hier let, heeft dat ook nadelige gevolgen zoals minder verduurzamingsinvesteringen van de Nederlandse reisbranche. "De bijdragen van toerisme wereldwijd is groter en belangrijker dan het oplossen van een stikstofprobleem in Nederland."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia heeft beleggers niet enthousiast weten te krijgen met zijn kwartaalcijfers. Aandelen van het bedrijf zakten op de beurs in New York 2 procent.
27 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie probeert zoveel mogelijk te voorkomen dat de gestolen klantgegevens van Odido verder worden verspreid. Volgens Stan Duijf, als hoofd Operatiën verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, is het al gelukt om diverse servers offline te halen die de hackers gebruikten voor het opslaan of verspreiden van data. Hoeveel van de miljoenen gestolen gegevens inmiddels toch in foute handen zijn gekomen, kan Duijf niet aangeven.
30 minuten geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Instagram gaat ouders op de hoogte stellen als hun tiener meerdere keren in korte tijd zoekt naar woorden die te maken hebben met zelfmoord of zelfbeschadiging. Moederbedrijf Meta van Instagram laat weten dat ouders die de toezichtfunctie van het socialemediaplatform gebruiken, de waarschuwingen vanaf volgende week zullen ontvangen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier overheidsinstanties en TNO gaan proefdraaien met GPT-NL. Dat is een Nederlands model voor kunstmatige intelligentie dat SURF, het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) en TNO hebben ontwikkeld. Die laatste twee gaan er ook gebruik van maken. GPT-NL moet dienen als een open en veilig AI-model op basis van Europese en Nederlandse waarden. Het wil daarmee onafhankelijk worden van buitenlandse partijen, zegt een woordvoerder van TNO.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - KLM komt niet onder een boete van vele miljoenen euro's uit die in het verleden was opgelegd voor het vrachtkartel. Elf luchtvaartmaatschappijen kregen jaren terug al voor bij elkaar meer dan 700 miljoen euro aan boetes opgelegd voor het maken van verboden onderlinge afspraken. Daar waren ze tegen in verzet gegaan, maar het Europese Hof van Justitie oordeelde donderdag dat de Europese Commissie terecht had opgetreden.
1 uur geleden