Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR: geen annuleringen omliggende landen Israël, Turkije booming

ANVR: geen annuleringen omliggende landen Israël, Turkije booming

DEN HAAG (ANP) - Reiskoepel ANVR ziet vooralsnog geen annuleringen voor vakantiebestemmingen als Egypte en Jordanië voor de herfstvakantie, na de uitbraak van de oorlog tussen Israël en de radicaalislamitische Hamasbeweging.

"Annuleringen hebben we gelukkig niet voor de omliggende landen. Het zou kunnen dat de boekingen in de nabije toekomst gaan afnemen maar voorlopig zien we dat nog niet. Dit zal afhankelijk zijn van wat er gebeurt", zegt Hanita van der Meer van de reisorganisatie.

Volgens haar zitten de boekingen voor de herfstvakantie flink in de lift. Vergeleken met vorig jaar gaat het om een plus van 20 procent. Ten opzichte van de herfst 2019, de periode vóór corona, gaat het eveneens om een stijging met een vijfde.

Autovakanties

"De Canarische eilanden, Griekenland en Turkije zijn booming omdat het nog allemaal open is als einde van de zomer. Maar ook zien we veel boekingen voor Kaapverdië, Mexico, Thailand, Curaçao en Bonaire", stelt Van der Meer.

Ook autovakanties doen het volgens haar goed. "Bijvoorbeeld naar Denemarken. Kids willen naar Legoland." Stedentrips zijn volgens de ANVR zoals altijd populair. "En daar wordt meer en meer gekozen om met de trein te reizen."

Meer uit Financieel

VEH heropent meldpunt voor misstanden bij bieden op koopwoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".

1 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

1 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

5 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

6 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

6 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

8 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

11 uur geleden