Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR blij met plannen rond coronareisregels Europa

ANVR blij met plannen rond coronareisregels Europa

DEN HAAG (ANP) - Reisbrancheorganisatie ANVR is blij met de plannen die zijn gemaakt over de Europese coronareisregels. Om vrij te kunnen reizen in de Europese Unie moeten reizigers waarschijnlijk vanaf 1 februari binnen negen maanden na hun vaccinatie een verplichte boosterprik halen, zo zei zorgminister Hugo de Jonge na overleg met zijn EU-collega's dinsdag. Hij verwacht binnenkort een formeel besluit van Brussel hierover.

ANVR-directeur Frank Oostdam zegt dat daarmee weer zonder problemen door Europa kan worden gereisd met een QR-code. In verband met de nieuwe coronagolf hadden verschillende Europese landen de reisregels aangepast zoals een verplichte extra test. Ook dreigden sommige landen met een sluiting van de grenzen voor EU-reizigers die geen booster hebben gehad binnen zes maanden na hun vaccinatie. De ANVR heeft vaker gezegd voorstander te zijn van uniforme reisregels in de EU.

Oostdam stelt dat de overheid er dan wel voor moet zorgen dat mensen ook daadwerkelijk die boosterprik op tijd kunnen halen. De Jonge heeft gezegd erop te vertrouwen dat in Nederland iedereen op tijd een boosterprik zal kunnen krijgen. "Ik vertrouw erop dat De Jonge die belofte waarmaakt", aldus Oostdam.

Frankrijk

Overigens gaat Frankrijk al per 15 december een boosterprik eisen voor mensen die zijn gevaccineerd met het Janssen-vaccin. Oostdam vindt dat mensen met het Janssen-vaccin die bijvoorbeeld voor de wintersport naar Frankrijk willen gaan daarom voorrang zouden moeten krijgen voor een boosterprik.

De organisatie voor kleinschalige reisorganisaties VvKR is eveneens positief over de Europese coronabewijsplannen. "Ik denk dat het goed is, als er maar weer gereisd kan worden. Wij willen graag reizen organiseren en verkopen", laat een woordvoerster van de VvKR weten.

Meer uit Financieel

Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

2 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

5 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

6 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

9 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

10 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

11 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

11 uur geleden