Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR blij met duidelijkheid Transavia over schrappen vluchten

ANVR blij met duidelijkheid Transavia over schrappen vluchten

LEUSDEN (ANP) - Het is goed dat Transavia duidelijk is over het aantal vluchten dat geschrapt wordt, en tegelijkertijd voor de meeste reizigers een alternatief biedt. Dat zegt Frank Oostdam, directeur van reisbranchevereniging ANVR. Hij reageert daarmee op het nieuws dat Transavia 210 vluchten schrapt in juli en augustus, wat volgens hem te verwachten was. "Het goede nieuws is dat dit minder vluchten betreft dan in juni", aldus Oostdam.

De komende maand schrapt Transavia namelijk ruim 330 vluchten. Aanleiding is dat de budgetmaatschappij minder vliegtuigen kan inzetten als gevolg van leveringsproblemen en problemen met het papierwerk van de toestellen. In vergelijking met juni valt het aantal geschrapte vluchten volgens Oostdam "op zich mee". Ook is er meer zekerheid voor reizigers. "Als een klant ziet dat zijn vlucht niet is geschrapt, dan weet hij dat deze gewoon doorgaat", stelt Oostdam.

De afgelopen tijd hebben reizigersorganisaties samen met Transavia de problemen proberen te ondervangen. Touroperators hebben volgens Oostdam daarvan zo’n 10 tot 15 procent opgelost, de rest kwam op het bordje van Transavia. "Een reisorganisatie maakt daarbij wel kosten. De problemen ontstaan met name als vluchten vertragen of op een andere dag vertrekken. Dan moeten hotels, huurauto’s en rondreizen omgeboekt worden", legt Oostdam uit.

Oplossingen geboden

Dat Transavia nu aangeeft voor de zomermaanden voor "bijna alle passagiers" een passende oplossing te hebben gevonden, stemt Oostdam dan ook hoopvol. "Bijna iedereen heeft nu een aanbod gekregen, dus daar hoeven we ons geen zorgen meer over te maken."

Ook reisorganisatie TUI stelt dat zij reizigers kan verzekeren dat hun vakantie doorgaat, ook als ze met Transavia vliegen. "We weten nu verder van tevoren welke vluchten eruit gaan. We kunnen dan een alternatief bieden", laat TUI weten. Dat kan een alternatief zijn dat door Transavia wordt geboden of een eigen oplossing van TUI. De touroperator laat verder weten dat er duizenden TUI-reizigers getroffen zijn door de problemen bij Transavia. Een exact aantal is nog niet bekend, omdat de zomer nog niet voorbij is.

Meer uit Financieel

Wall Street lager door zorgen over AI en stijgende rente

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week lager gesloten. Vooral verliezen bij Nvidia en andere chipbedrijven drukten op de beurzen, nadat topbestuurders van Amerikaanse AI-bedrijven hun zorgen over de veiligheid van kunstmatige intelligentie hadden uitgesproken. Ook waren beleggers nerveus nadat de rente op Amerikaanse staatsobligaties kortstondig boven de 5 procent uitkwam. Dat was voor het eerst sinds 2023.

6 uur geleden
Chipbedrijven noteren flink lager, AEX sluit met klein verlies

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hebben maandag forse verliezen genoteerd op de Amsterdamse beurs. Dat gebeurde nadat afgelopen weekend grote AI-bedrijven zorgen hadden geuit over de risico's van AI. Anthropic-topman Dario Amodei riep op om de ontwikkelingen van AI-modellen bewust te vertragen en kreeg bijval van OpenAI-topman Sam Altman en xAI-medeoprichter Elon Musk.

11 uur geleden
FNV zegt dat veel schoonmakers werk neerleggen op eerste actiedag

SCHIPHOL (ANP) - Het merendeel van de schoonmakers op Schiphol heeft maandag het werk neergelegd tijdens de eerste van vijf stakingsdagen. Dat zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts. Ook op grote treinstations, zoals in Utrecht, Rotterdam, Groningen en Nijmegen, wordt volgens haar "volop gestaakt" door schoonmaakmedewerkers.

12 uur geleden
Microsoft stelt gedragscode op om AI onder controle te houden

REDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft heeft maandag nieuwe richtlijnen gepresenteerd voor het ontwerpen van zijn AI-modellen. Daarmee probeert het tech- en softwareconcern zorgen over AI weg te nemen. De strekking van de ontwerpgedragscode is "Mensen zijn belangrijker dan AI".

13 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Wall Street, oliemaatschappijen winnen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager geopend, na de winsten die op vrijdag nog werden geboekt. De chipbedrijven op Wall Street stonden onder druk nadat grote AI-bedrijven hadden opgeroepen om de ontwikkeling van modellen voor kunstmatige intelligentie bewust te vertragen. De olieprijzen stegen weer, wat zorgde voor winsten in de oliesector.

13 uur geleden
Brouwers: petitie tegen 'opeenstapeling van lastenverzwaringen'

DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie Nederlandse Brouwers is een petitie gestart tegen een verhoging van de belasting op bier, maakte de organisatie bekend in aanloop naar Prinsjesdag. "Uit wat nu bekend is, wacht de biersector een opeenstapeling van lastenverzwaringen: indexering van de bieraccijns, een hogere heffing op water, en afschaffing van het kleinbrouwerstarief", waarschuwen de brouwers.

13 uur geleden
FNV wil 5,5 procent loonsverhoging plus 80 euro komend cao-jaar

UTRECHT (ANP) - FNV gaat het komende cao-jaar inzetten op een loonsverhoging van 5,5 procent plus 80 euro. De vakbond kiest ervoor om een deel van de loonsverhoging in euro's te eisen. "Hiermee gaan de laagste inkomens er meer op vooruit dan de hoogste", legt arbeidsvoorwaardencoördinator van FNV Jacqie van Stigt uit.

15 uur geleden