Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANVR blij met duidelijkheid Transavia over schrappen vluchten

ANVR blij met duidelijkheid Transavia over schrappen vluchten

LEUSDEN (ANP) - Het is goed dat Transavia duidelijk is over het aantal vluchten dat geschrapt wordt, en tegelijkertijd voor de meeste reizigers een alternatief biedt. Dat zegt Frank Oostdam, directeur van reisbranchevereniging ANVR. Hij reageert daarmee op het nieuws dat Transavia 210 vluchten schrapt in juli en augustus, wat volgens hem te verwachten was. "Het goede nieuws is dat dit minder vluchten betreft dan in juni", aldus Oostdam.

De komende maand schrapt Transavia namelijk ruim 330 vluchten. Aanleiding is dat de budgetmaatschappij minder vliegtuigen kan inzetten als gevolg van leveringsproblemen en problemen met het papierwerk van de toestellen. In vergelijking met juni valt het aantal geschrapte vluchten volgens Oostdam "op zich mee". Ook is er meer zekerheid voor reizigers. "Als een klant ziet dat zijn vlucht niet is geschrapt, dan weet hij dat deze gewoon doorgaat", stelt Oostdam.

De afgelopen tijd hebben reizigersorganisaties samen met Transavia de problemen proberen te ondervangen. Touroperators hebben volgens Oostdam daarvan zo’n 10 tot 15 procent opgelost, de rest kwam op het bordje van Transavia. "Een reisorganisatie maakt daarbij wel kosten. De problemen ontstaan met name als vluchten vertragen of op een andere dag vertrekken. Dan moeten hotels, huurauto’s en rondreizen omgeboekt worden", legt Oostdam uit.

Oplossingen geboden

Dat Transavia nu aangeeft voor de zomermaanden voor "bijna alle passagiers" een passende oplossing te hebben gevonden, stemt Oostdam dan ook hoopvol. "Bijna iedereen heeft nu een aanbod gekregen, dus daar hoeven we ons geen zorgen meer over te maken."

Ook reisorganisatie TUI stelt dat zij reizigers kan verzekeren dat hun vakantie doorgaat, ook als ze met Transavia vliegen. "We weten nu verder van tevoren welke vluchten eruit gaan. We kunnen dan een alternatief bieden", laat TUI weten. Dat kan een alternatief zijn dat door Transavia wordt geboden of een eigen oplossing van TUI. De touroperator laat verder weten dat er duizenden TUI-reizigers getroffen zijn door de problemen bij Transavia. Een exact aantal is nog niet bekend, omdat de zomer nog niet voorbij is.

Meer uit Financieel

FT: VS komen met represailles als EU toegang VS-bedrijven beperkt

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.

6 uur geleden
Storing op Schiphol verholpen, honderden reizigers misten vlucht

SCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.

10 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.

11 uur geleden
Krant: Microsoft trekt zich terug als klant van Brits datacenter

LOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.

13 uur geleden
Lange rijen op Schiphol door storing elektrische paspoortcontrole

SCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.

14 uur geleden
Aantal Europese landen sluit vrijhandelsakkoord met Vietnam

HANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).

14 uur geleden
Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

1 dag geleden