Antwerpse haven zet e-armband in voor 1,5 metereconomie
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De haven van Antwerpen begint een experiment met een digitale armband die een waarschuwingssignaal geeft als de drager te dicht in de buurt van een collega komt. Het apparaatje stuurt geen locatiegegevens of andere gevoelige data door van de werknemer, maar slaat wel contactinformatie op. Met de slimme armband hoopt het havenbedrijf coronabesmettingen op de werkvloer te voorkomen.
Het havenbedrijf werkt al met een digitale veiligheidsarmband van een Belgisch technologiebedrijf die arbeiders waarschuwt voor gevaarlijke situaties. Dat apparaat wordt sinds vorig jaar getest en nu uitgebreid met nieuwe functies om de richtlijn van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) om 1,5 meter afstand te bewaren te kunnen naleven.
Daarnaast slaat de armband op bij wie de drager in de buurt is geweest. Als iemand besmet blijkt kan een preventieadviseur of vertrouwenspersoon nagaan met welke collega's hij of zij in contact geweest is. Die worden dan op de hoogte gesteld.
"Het is van essentieel belang dat de haven blijft draaien en dat onze medewerkers op een veilige manier kunnen werken", aldus topman Jacques Vandermeiren van Port of Antwerp. "Daarom zien we veel waarde in deze oplossing en zal binnenkort een team van operationele medewerkers met de armband aan de slag gaan."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
13 minuten geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
17 minuten geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.
3 uur geleden