Antwerp-trainer Van Bommel neemt Wijndal rode kaart niet kwalijk
BRUSSEL (ANP) - Antwerp-trainer Mark van Bommel neemt Owen Wijndal de rode kaart die hij zaterdagavond in de wedstrijd tegen Anderlecht kreeg niet kwalijk. Antwerp FC verloor in de play-offs om de Belgische landstitel met 1-0 van Anderlecht. Antwerp speelde ruim een helft met tien man nadat Wijndal in de 43e minuut een rode kaart kreeg voor een vermeende kopstoot aan Thorgan Hazard.
Die vermeende kopstoot volgde nadat Wijndal rond de middellijn werd neergehaald door Hazard. "Ik vind in de eerste plaats dat Hazard geel had moeten krijgen voor die tackle", zei Van Bommel tegen de Belgische krant Het Nieuwsblad. "Of het echt een kopstoot is van Wijndal, daar kun je over discussiëren. Als het echt een kopstoot is, gaat het slachtoffer niet na twee seconden liggen. Owen geeft de VAR de gelegenheid om in te grijpen en dat is niet slim."
Van Bommel weigerde om boos te zijn op Wijndal. "Ik heb zelf in mijn carrière wel zes domme rode kaarten gepakt", zei Van Bommel. "Sommige zelfs nog dommer dan deze. Het zou wel heel apart zijn van mij om nu tegen Owen te zeggen dat het dom was."
Anderlecht staat nu in punten gelijk met Union, de beste ploeg van de reguliere competitie die maandag de play-offs opent met een uitwedstrijd tegen Racing Genk. Antwerp heeft een achterstand van 9 punten op Union en Anderlecht.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
1 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
8 uur geleden