Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antwerp-trainer Van Bommel neemt Wijndal rode kaart niet kwalijk

Antwerp-trainer Van Bommel neemt Wijndal rode kaart niet kwalijk

BRUSSEL (ANP) - Antwerp-trainer Mark van Bommel neemt Owen Wijndal de rode kaart die hij zaterdagavond in de wedstrijd tegen Anderlecht kreeg niet kwalijk. Antwerp FC verloor in de play-offs om de Belgische landstitel met 1-0 van Anderlecht. Antwerp speelde ruim een helft met tien man nadat Wijndal in de 43e minuut een rode kaart kreeg voor een vermeende kopstoot aan Thorgan Hazard.

Die vermeende kopstoot volgde nadat Wijndal rond de middellijn werd neergehaald door Hazard. "Ik vind in de eerste plaats dat Hazard geel had moeten krijgen voor die tackle", zei Van Bommel tegen de Belgische krant Het Nieuwsblad. "Of het echt een kopstoot is van Wijndal, daar kun je over discussiëren. Als het echt een kopstoot is, gaat het slachtoffer niet na twee seconden liggen. Owen geeft de VAR de gelegenheid om in te grijpen en dat is niet slim."

Van Bommel weigerde om boos te zijn op Wijndal. "Ik heb zelf in mijn carrière wel zes domme rode kaarten gepakt", zei Van Bommel. "Sommige zelfs nog dommer dan deze. Het zou wel heel apart zijn van mij om nu tegen Owen te zeggen dat het dom was."

Anderlecht staat nu in punten gelijk met Union, de beste ploeg van de reguliere competitie die maandag de play-offs opent met een uitwedstrijd tegen Racing Genk. Antwerp heeft een achterstand van 9 punten op Union en Anderlecht.

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

1 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

3 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

4 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

6 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

6 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

7 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

8 uur geleden