Antwerp overtuigt, Spurs zuinig naar volgende ronde Europa League
LINZ/ANTWERPEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich na vijf van de zes duels in de groepsfase geplaatst voor de volgende ronde van de Europa League. Met Steven Bergwijn als invaller gaf de ploeg van coach José Mourinho donderdag bij het Oostenrijkse LASK in de slotfase nog wel een voorsprong uit handen (3-3), maar de tweede plaats in groep J is zeker voor de Londenaren. Antwerp, dat eerder op eigen veld de Spurs versloeg, bleef leider dankzij een 3-1-zege op Ludogorets.
Tottenham maakte met een door Gareth Bale benutte strafschop in de extra tijd van de eerste helft een kort daarvoor opgelopen achterstand (doelpunt Peter Michorl) goed. Na een klein uur zette Son Heung-min de bezoekers uit Londen op voorsprong. Kort daarna stuurde Mourinho Bergwijn het veld in. Die zag Johannes Eggestein gelijkmaken maar een tweede penalty voor de Spurs werd benut door Dele Alli: 2-3. In blessuretijd werd het toch nog 3-3 door Mamoudou Karamoko.
Antwerp maakte het zichzelf nog knap lastig door van de vele kansen voor rust er maar een te benutten. Martin Hongla schoot in de 21e minuut raak. Na de gelijkmaker van Kiril Despodov bleven ook na rust de beste kansen voor de thuisploeg. Simen Juklerød raakte de paal, Ritchie de Laet mikte niet veel later beter: 2-1. Benson Manuel maakte er in de slotfaase nog 3-1 van. Ludogorets beëindigde het duel met tien man na een tweede gele kaart voor Dragos Grigore. Antwerp leidt met 12 punten en speelt volgende week uit bij de Spurs (10) alleen nog om de groepswinst.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
1 dag geleden