Antwerp overtuigt, Spurs zuinig naar volgende ronde Europa League
LINZ/ANTWERPEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich na vijf van de zes duels in de groepsfase geplaatst voor de volgende ronde van de Europa League. Met Steven Bergwijn als invaller gaf de ploeg van coach José Mourinho donderdag bij het Oostenrijkse LASK in de slotfase nog wel een voorsprong uit handen (3-3), maar de tweede plaats in groep J is zeker voor de Londenaren. Antwerp, dat eerder op eigen veld de Spurs versloeg, bleef leider dankzij een 3-1-zege op Ludogorets.
Tottenham maakte met een door Gareth Bale benutte strafschop in de extra tijd van de eerste helft een kort daarvoor opgelopen achterstand (doelpunt Peter Michorl) goed. Na een klein uur zette Son Heung-min de bezoekers uit Londen op voorsprong. Kort daarna stuurde Mourinho Bergwijn het veld in. Die zag Johannes Eggestein gelijkmaken maar een tweede penalty voor de Spurs werd benut door Dele Alli: 2-3. In blessuretijd werd het toch nog 3-3 door Mamoudou Karamoko.
Antwerp maakte het zichzelf nog knap lastig door van de vele kansen voor rust er maar een te benutten. Martin Hongla schoot in de 21e minuut raak. Na de gelijkmaker van Kiril Despodov bleven ook na rust de beste kansen voor de thuisploeg. Simen Juklerød raakte de paal, Ritchie de Laet mikte niet veel later beter: 2-1. Benson Manuel maakte er in de slotfaase nog 3-1 van. Ludogorets beëindigde het duel met tien man na een tweede gele kaart voor Dragos Grigore. Antwerp leidt met 12 punten en speelt volgende week uit bij de Spurs (10) alleen nog om de groepswinst.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
10 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
11 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
17 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden