Antwerp overtuigt, Spurs zuinig naar volgende ronde Europa League
LINZ/ANTWERPEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich na vijf van de zes duels in de groepsfase geplaatst voor de volgende ronde van de Europa League. Met Steven Bergwijn als invaller gaf de ploeg van coach José Mourinho donderdag bij het Oostenrijkse LASK in de slotfase nog wel een voorsprong uit handen (3-3), maar de tweede plaats in groep J is zeker voor de Londenaren. Antwerp, dat eerder op eigen veld de Spurs versloeg, bleef leider dankzij een 3-1-zege op Ludogorets.
Tottenham maakte met een door Gareth Bale benutte strafschop in de extra tijd van de eerste helft een kort daarvoor opgelopen achterstand (doelpunt Peter Michorl) goed. Na een klein uur zette Son Heung-min de bezoekers uit Londen op voorsprong. Kort daarna stuurde Mourinho Bergwijn het veld in. Die zag Johannes Eggestein gelijkmaken maar een tweede penalty voor de Spurs werd benut door Dele Alli: 2-3. In blessuretijd werd het toch nog 3-3 door Mamoudou Karamoko.
Antwerp maakte het zichzelf nog knap lastig door van de vele kansen voor rust er maar een te benutten. Martin Hongla schoot in de 21e minuut raak. Na de gelijkmaker van Kiril Despodov bleven ook na rust de beste kansen voor de thuisploeg. Simen Juklerød raakte de paal, Ritchie de Laet mikte niet veel later beter: 2-1. Benson Manuel maakte er in de slotfaase nog 3-1 van. Ludogorets beëindigde het duel met tien man na een tweede gele kaart voor Dragos Grigore. Antwerp leidt met 12 punten en speelt volgende week uit bij de Spurs (10) alleen nog om de groepswinst.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
7 uur geleden