Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Antwerp maakt excuses na gebrekkige communicatie over Overmars

Antwerp maakt excuses na gebrekkige communicatie over Overmars

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC heeft donderdagavond excuses gemaakt over de gebrekkige communicatie eerder deze week bij de aanstelling van Marc Overmars als de nieuwe technisch directeur. De Belgische club presenteerde de oud-topman van Ajax zes weken nadat hij was opgestapt bij de Amsterdammers als gevolg van grensoverschrijdend gedrag tegenover vrouwelijke werknemers van de club.

"Hoewel we als club een zorgvuldige en weloverwogen beslissing namen, zijn we er niet in geslaagd dat glashelder toe te lichten", zegt Antwerp nu in een verklaring. "De kritiek daarop is terecht. Wij hebben een cruciale fout gemaakt in onze aankondiging, want we hebben het meest evidente niet gecommuniceerd: dat een veilig werkklimaat voor al onze spelers en medewerkers prioriteit heeft en dat wij een nultolerantie hanteren op het vlak van ongewenst gedrag op de werkvloer."

De verklaring komt nadat vanwege de komst van Overmars al enkele sponsoren vertrokken. Het bedrijf Select Group was de eerste die aankondigde dat de samenwerking na dit seizoen beëindigd wordt. Ook havenbedrijf Descroes zou volgens Belgische media de samenwerking met Antwerp stopzetten.

Schriftelijke afspraken

"Het welzijn van al onze medewerkers staat centraal", zegt Antwerp verder. "We hebben dan ook sinds jaren een unaniem onderschreven gedragscode waarin heel nadrukkelijk is beschreven dat er in onze club geen plaats is voor ongepaste opmerkingen of gedrag, van welke aard ook. Samen met de raad van bestuur werken we verder aan een uitgebreid welzijns- en integriteitsbeleid. We hebben met Marc Overmars wel degelijk diepgaande gesprekken gevoerd over zijn periode bij Ajax en de zaken die daar zijn gebeurd. Het spreekt voor zich dat we duidelijk hebben gemaakt dat we in onze club een nultolerantie voeren en wat de gevolgen zijn als dat niet gerespecteerd wordt."

Daarover zijn ook schriftelijke afspraken gemaakt, zegt Antwerp. "We hebben met Marc Overmars ook ondubbelzinnige contractuele afspraken hierover gemaakt. Met al onze medewerkers is ondertussen uitvoerig overlegd. Ze kregen hierbij de kans om de nodige vragen te stellen. Zij hebben het volste vertrouwen dat ze ook in de toekomst kunnen blijven rekenen op een positieve en veilige werkomgeving. Wij zijn van mening dat iedereen een tweede kans moet krijgen. Marc Overmars zal zijn verleden met zich mee blijven dragen en zal moeten bewijzen dat hij daarvan heeft geleerd. Net zoals hij zich op sportief vlak zal moeten bewijzen."

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot looft Konaté na snelle rentree na dood vader

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.

1 uur geleden
Liverpool overklast Newcastle United: 4-1

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.

12 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.

12 uur geleden
Sparta wint na 53 jaar weer vijf keer op rij in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.

12 uur geleden
Napoli-coach Conte klaagt: voetbal gaat kapot aan moordend schema

NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.

13 uur geleden
PEC Zwolle haalt uit tegen Telstar in 'jubileumwedstrijd'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.

14 uur geleden
Koploper Bayern verspeelt ook punten tegen HSV in Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.

14 uur geleden