Antwerp lijdt kostbaar verlies in titelstrijd Belgisch voetbal
BRUGGE (ANP) - Trainer Mark van Bommel heeft met Antwerp een mogelijk dure nederlaag geleden tegen Club Brugge. De voor het kampioenschap al uitgeschakelde titelverdediger won op eigen veld met 2-0. Daardoor kan Antwerp (45 punten) de koppositie in de play-offs om de landstitel in België kwijtraken als Union (44) later op zondag wint bij Racing Genk. Ook de Limburgers (41 punten) melden zich bij winst weer in de titelstrijd met nog twee speelronden te gaan.
Bij Brugge hadden Bjorn Meijer en Noa Lang een basisplaats. Zij troffen bij de tegenstander hun landgenoten Calvin Stengs, Jurgen Ekkelenkamp en Vincent Janssen. Voor rust waren de kansen schaars in het Jan Breydel-stadion. Mats Rits was dicht bij een doelpunt namens de thuisclub, Janssen had kunnen scoren voor Antwerp.
Kort na rust was het wel raak en keek Antwerp tegen een achterstand aan. Lang stond aan de basis van het doelpunt met een steekpass op Meijer, die vanaf de linkerflank de na rust ingevallen Casper Nielsen bediende: 1-0. Met zijn negende treffer van het seizoen zette diezelfde Deen de thuisclub 10 minuten later op een 2-0-voorsprong.
Antwerp slaagde er vorige week thuis tegen Brugge nog in een 2-0-achterstand om te buigen naar een 3-2-overwinning, maar ook met Gyrano Kerk als invaller lukte dat geen tweede keer.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
10 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
13 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
21 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
21 uur geleden