Antwerp lijdt kostbaar verlies in titelstrijd Belgisch voetbal
BRUGGE (ANP) - Trainer Mark van Bommel heeft met Antwerp een mogelijk dure nederlaag geleden tegen Club Brugge. De voor het kampioenschap al uitgeschakelde titelverdediger won op eigen veld met 2-0. Daardoor kan Antwerp (45 punten) de koppositie in de play-offs om de landstitel in België kwijtraken als Union (44) later op zondag wint bij Racing Genk. Ook de Limburgers (41 punten) melden zich bij winst weer in de titelstrijd met nog twee speelronden te gaan.
Bij Brugge hadden Bjorn Meijer en Noa Lang een basisplaats. Zij troffen bij de tegenstander hun landgenoten Calvin Stengs, Jurgen Ekkelenkamp en Vincent Janssen. Voor rust waren de kansen schaars in het Jan Breydel-stadion. Mats Rits was dicht bij een doelpunt namens de thuisclub, Janssen had kunnen scoren voor Antwerp.
Kort na rust was het wel raak en keek Antwerp tegen een achterstand aan. Lang stond aan de basis van het doelpunt met een steekpass op Meijer, die vanaf de linkerflank de na rust ingevallen Casper Nielsen bediende: 1-0. Met zijn negende treffer van het seizoen zette diezelfde Deen de thuisclub 10 minuten later op een 2-0-voorsprong.
Antwerp slaagde er vorige week thuis tegen Brugge nog in een 2-0-achterstand om te buigen naar een 3-2-overwinning, maar ook met Gyrano Kerk als invaller lukte dat geen tweede keer.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
4 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
6 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Gonzalo García heeft Real Madrid aan een thuiszege op Real Betis geholpen. De 21-jarige Spaanse vervanger van de geblesseerde spits Kylian Mbappé maakte drie van de vijf doelpunten voor zijn ploeg (5-1).
8 uur geleden