Antwerp houdt dankzij Ejuke zicht op Europees voetbal
BRUGGE (ANP) - Trainer Mark van Bommel heeft met Antwerp na drie nederlagen eindelijk de eerste overwinning geboekt in de play-offs om het kampioenschap. Voormalig sc Heerenveen-speler Chidera Ejuke maakte tegen Cercle Brugge in de 66e minuut het enige doelpunt: 0-1.
De Nigeriaan Ejuke kreeg de bal aan de zijkant van het veld van Vincent Janssen en dribbelde naar binnen. Zijn schuiver vanuit een moeilijke hoek was Cercle-doelman Warleson te machtig. Ook Owen Wijndal stond in de basis bij Antwerp, Jurgen Ekkelenkamp viel in.
Titelhouder Antwerp houdt door de welkome overwinning zicht op de vier bovenste plekken, die aan het eind van het seizoen recht geven op Europees voetbal. Met nog zes duels te gaan is de achterstand op nummer 4 Club Brugge 4 punten, al komt 'Club' zondagavond nog in actie tegen Union.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
30 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
40 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
2 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
12 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
12 uur geleden