Antwerp blijft puntloos in Champions League
PORTO (ANP) - Antwerp is ook na vier duels in de Champions League nog puntloos. De ploeg van coach Mark van Bommel verloor ditmaal met 2-0 bij FC Porto. Jurgen Ekkelenkamp, een van de drie Nederlanders in de basis bij de Belgische landskampioen, moest in de 52e minuut met rood van het veld.
Het stond toen al 1-0 voor de thuisploeg. Invaller-doelman Senne Lammens redde na een half uur knap op een inzet van Pepê, maar in een poging de rebound te benutten werd Stephen Eustáquio onreglementair gehinderd door Gyrano Kerk. Evanilson benutte de toegekende strafschop. Lammens verving in Porto Jean Butez, die thuis was gebleven bij zijn hoogzwangere vrouw.
Antwerp raakte kort na rust Ekkelenkamp kwijt. De ex-Ajacied kwam hard in op de Nigeriaan Zaidu Sanusi. De overtreding werd aanvankelijk met geel bestraft, maar na advies van de VAR werd dat rood. Owen Wijndal, de derde Nederlander in de basis, kreeg nog geel. Vincent Janssen kwam pas voor het laatste kwartier het veld in. Hij zag hoe de 40-jarige verdediger Pepe er in de extra tijd nog 2-0 van maakte.
In groep H leidt Barcelona, ondanks het 1-0 verlies bij Sjachtar, met 9 punten uit vier duels. Porto (9) en Sjachtar (6) volgen.
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
14 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
21 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
1 dag geleden