Antwerp blijft puntloos in Champions League
PORTO (ANP) - Antwerp is ook na vier duels in de Champions League nog puntloos. De ploeg van coach Mark van Bommel verloor ditmaal met 2-0 bij FC Porto. Jurgen Ekkelenkamp, een van de drie Nederlanders in de basis bij de Belgische landskampioen, moest in de 52e minuut met rood van het veld.
Het stond toen al 1-0 voor de thuisploeg. Invaller-doelman Senne Lammens redde na een half uur knap op een inzet van Pepê, maar in een poging de rebound te benutten werd Stephen Eustáquio onreglementair gehinderd door Gyrano Kerk. Evanilson benutte de toegekende strafschop. Lammens verving in Porto Jean Butez, die thuis was gebleven bij zijn hoogzwangere vrouw.
Antwerp raakte kort na rust Ekkelenkamp kwijt. De ex-Ajacied kwam hard in op de Nigeriaan Zaidu Sanusi. De overtreding werd aanvankelijk met geel bestraft, maar na advies van de VAR werd dat rood. Owen Wijndal, de derde Nederlander in de basis, kreeg nog geel. Vincent Janssen kwam pas voor het laatste kwartier het veld in. Hij zag hoe de 40-jarige verdediger Pepe er in de extra tijd nog 2-0 van maakte.
In groep H leidt Barcelona, ondanks het 1-0 verlies bij Sjachtar, met 9 punten uit vier duels. Porto (9) en Sjachtar (6) volgen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
11 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
17 uur geleden