Antwerp blijft puntloos in Champions League
PORTO (ANP) - Antwerp is ook na vier duels in de Champions League nog puntloos. De ploeg van coach Mark van Bommel verloor ditmaal met 2-0 bij FC Porto. Jurgen Ekkelenkamp, een van de drie Nederlanders in de basis bij de Belgische landskampioen, moest in de 52e minuut met rood van het veld.
Het stond toen al 1-0 voor de thuisploeg. Invaller-doelman Senne Lammens redde na een half uur knap op een inzet van Pepê, maar in een poging de rebound te benutten werd Stephen Eustáquio onreglementair gehinderd door Gyrano Kerk. Evanilson benutte de toegekende strafschop. Lammens verving in Porto Jean Butez, die thuis was gebleven bij zijn hoogzwangere vrouw.
Antwerp raakte kort na rust Ekkelenkamp kwijt. De ex-Ajacied kwam hard in op de Nigeriaan Zaidu Sanusi. De overtreding werd aanvankelijk met geel bestraft, maar na advies van de VAR werd dat rood. Owen Wijndal, de derde Nederlander in de basis, kreeg nog geel. Vincent Janssen kwam pas voor het laatste kwartier het veld in. Hij zag hoe de 40-jarige verdediger Pepe er in de extra tijd nog 2-0 van maakte.
In groep H leidt Barcelona, ondanks het 1-0 verlies bij Sjachtar, met 9 punten uit vier duels. Porto (9) en Sjachtar (6) volgen.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
8 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
9 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
11 uur geleden