Antwerp blijft puntloos in Champions League
PORTO (ANP) - Antwerp is ook na vier duels in de Champions League nog puntloos. De ploeg van coach Mark van Bommel verloor ditmaal met 2-0 bij FC Porto. Jurgen Ekkelenkamp, een van de drie Nederlanders in de basis bij de Belgische landskampioen, moest in de 52e minuut met rood van het veld.
Het stond toen al 1-0 voor de thuisploeg. Invaller-doelman Senne Lammens redde na een half uur knap op een inzet van Pepê, maar in een poging de rebound te benutten werd Stephen Eustáquio onreglementair gehinderd door Gyrano Kerk. Evanilson benutte de toegekende strafschop. Lammens verving in Porto Jean Butez, die thuis was gebleven bij zijn hoogzwangere vrouw.
Antwerp raakte kort na rust Ekkelenkamp kwijt. De ex-Ajacied kwam hard in op de Nigeriaan Zaidu Sanusi. De overtreding werd aanvankelijk met geel bestraft, maar na advies van de VAR werd dat rood. Owen Wijndal, de derde Nederlander in de basis, kreeg nog geel. Vincent Janssen kwam pas voor het laatste kwartier het veld in. Hij zag hoe de 40-jarige verdediger Pepe er in de extra tijd nog 2-0 van maakte.
In groep H leidt Barcelona, ondanks het 1-0 verlies bij Sjachtar, met 9 punten uit vier duels. Porto (9) en Sjachtar (6) volgen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden